3DS překonalo 5 milionů prodaných kusů

3DS zaznamenalo velmi dobrý první týden po uvedení na trh, ale poté se prodeje propadly a byly na velmi nízkých hodnotách, až do okamžiku, kdy Nintendo snížilo cenu přístroje. Od té doby přístroj opět vede žebříčky prodejnosti a čerstvá zpráva uvádí, že handheld překonal celosvětově hranici 5 milionů prodaných kusů. (velkou měrou se na výsledku podílí Japonsko, kde se již prodalo 1,8 milionu)

Pokud se pokusíme 3DS porovnat s jinými přístroji, pak řekněme na rovinu, že se prodeje nemohou porovnávat s Wii nebo PS2, které bylo i rok po uvedení poměrně složité sehnat, to byly skutečně extrémně populární konzole.

Rychleji se prodávaly i DS a PSP, ale již jen o trochu (zvlášť u PSP jen o malý kousek). Naopak 3DS se prodává lépe, než se za stejné období prodávaly X360 a PS3, ovšem zde jsou zřejmé důvody: X360 strašil červený kruh smrti a u PS3 zákazníky odrazovala extrémně prémiová cenovka (okolo 20 tisíc Kč).

Server VGChartz ovšem udává, že pokud odhlédneme od surových čísel a zamyslíme se nad dalšími faktory, pak lze považovat 3DS za úspěšnější než DS: totiž předchozí handheld v prvním půlroce prodejů využil vánoční sezóny a přesto dosáhl jen o trochu lepšího výsledku. 3DS vánoční nákupy teprve čekají a při snížené ceně přístroje by se mohlo jednat o populární dárek. VGChartz nakonec odhaduje, že pokud se 3DS bude dařit tak, jak se mu daří nyní, celkově se ho prodá mezi 80 až 160 miliony za typický šestiletý prodejní cyklus (hmm… to je ale široké rozmezí).

Uvidíme. Myslím, že vše záleží na tom, jak se bude dařit titulům, které se na 3DS chystají od začátku listopadu a v první polovině příštího roku.

Zdroj

Štítky:

Jeden komentář k 3DS překonalo 5 milionů prodaných kusů

  1. dsa napsal:

    Ty udaje co zde uvadite jsou velmi nepresne.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *