3DS překonalo 60 milionů prodaných kusů

New Nintendo 3DS black

Americké Nintendo vydalo tiskovou zprávu, v které uvádí, že zlevnění přístroje 2DS na americkém trhu podpořilo prodeje celé rodiny handheldů 3DS a ta již celosvětově překonala 60 milionů kusů.

Nintendo také píše, že re-edice Ocariny of Time 3D v rámci série Nintendo Selects pomohlo hře vrátit se v americe do Top 25 prodávaných her a to pět let po vydání hry. Zpráva dále uvádí, že vydání Super Mario Mash-Up packu pomohlo zvednout prodeje Minecraftu na Wii U o 40 procent oproti předchozímu měsíci.

Zdroj

Štítky: , , , , ,

25× okomentováno 3DS překonalo 60 milionů prodaných kusů

 1. Iggy napsal:

  60 milionu kousků na rozlišení 400×240 není špatné… 🙂 Máme doma dva kousky… Už by to chtělo aspoň 800×480…

  🙂

  • Senpai napsal:

   Asi tak nějak. To lepší rozlišení bych uvítal.

   • Miso Ramen napsal:

    Uplně zbytečné. Pak by to byla úplně jiná konzole, tím že je to jen vylepšený nástupce DSka, tak si zahraju jak DSkové tak 3DSkové hry aniž bych se musel moc přemáhat, s jiným rozlišením, by museli vyměnit karty a kdo ví jestli i kompatibilitu…
    s větším displayem by museli přidat výkon a kapacita baterek taky není nafukovací – 2 displaye by si pak paply poměrně hodně energie.

    Jestli chceš lepší grafiku a vyšší výkon tak sis měl vzít VITU.

    • Miso Ramen napsal:

     a jak je u VITY vidět, ani vyšší výkon (a huba plná keců od PR jak porovnávali s 3DS) je nezachránila

  • L napsal:

   Osobně nejsem žádný velký zastánce gigantických rozlišení, jak je zvykem u mobilních telefonů, ale když jsem si koupil jednu GBC hru na VC (obvykle hraji nové/nativní hry, ale tuto jsem prostě musel mít), zjistil jsem, že 3DS je prostě rozlišení příliš malé.

   Když jsem hrál hru v nativním rozlišení, bylo to moc malé (fyzicky – mám ten původní model). Když jsem ji nechal roztáhnout, bylo to rozmazané, což mi vadilo celou dobu, co jsem to hrál. Chtěl bych jednoduchý 2x filtr – jenže k tomu by bylo potřeba rozlišení aspoň 288 (GB měl 144).

   Fakt, že od roku 1989 do roku 2011 Nintendo zvedlo vertikální rozlišení z 144 na 240 mne přeci jen trochu zarazil.

   A kvůli GBA hrám (vlastně jen Minish Cup) bych tedy byl rád za alespoň 320 (GBA mělo na výšku 160).

 2. Zdenek napsal:

  3ds bylo omyl, špatný HW a displej, cena tragická a to jak za HW tak SW. Cena za HW klesla, cena za SW zůstala na zcela nesmyslné úrovni. Přes to všechno se se 3ds prodalo velice slušné množství a vyšlo na něj spoustu velice dobrých her. Škoda že to podobně nedotáhla do konce i Sony s Vitou.

  • Miso Ramen napsal:

   Omyl bylo leda tam WiiU, u 3DSka se drželi toho co umí a toho co se prodávalo. Vynikající HW na ty hry co na něj vychází, výborný 3D display a cena je taky přijatelná, jinak by jich tolik neprodali a to jak na počátku tak i teď.

   • Iggy napsal:

    WII U má hry s krásnou grafikou a pár jich je taky super – určitě bych to jako omyl nenazval…

    Ale když si člověk vedle sebe pustí hru na androidu za 2-3k a na 3DS tak ten zubatý rastr je hrozný…

    A navíc i ten telefon vydrží hrát 6h – víc než 3DS.

   • Zdenek napsal:

    Tys byl asi hooodně dlouho na sluníčku pokud považuješ displej u 3ds za „výborný“. To že jich prodali tolik není známka toho že konzole je dobrá nebo výborná ale toho že nintendo dovedlo své dítko natolik podporovat že 3ds uspělo navzdory svým chybám a problémům.

    • Miso Ramen napsal:

     Je výborný na hry které na něj vychází a na 3D samozřejmě.

     Ale proč brečíš, kup si VITU, ta super display má, no ni?

     A hry na androidu? No vypadají hezky, ale na náročnější hry potřebuješ náročnější HW a ten si za 4K nekoupíš.

     A jestli mluvíš o púodpoře od N tak sis toho sluníčka asi už ty? Jen díky tomu jaké to 3DSko je se ho prodalo tolik, možná nebýt N by se ho prodalo podstatně více, N to potápěla svým přístupem.

     • Iggy napsal:

      To nemůžu oprávněně kritizovat jednu stranu mého 3DS, a hned si musím kupovat VITU? To jako proč?

      Zkus se naučit respektovat názor někoho jiného, v životě ti to dost pomůže.

     • Ajv napsal:

      Iggy: hádám, že s tou VITOu to Miso mířil na Zdenka a koukám, že jeho názor se tu taky „respektoval“ 😀

  • adam napsal:

   ty si omyl

 3. Zdenek napsal:

  Tys byl asi hooodně dlouho na sluníčku pokud považuješ displej u 3ds za „výborný“. To že jich prodali tolik není známka toho že konzole je dobrá nebo výborná ale toho že nintendo dovedlo své dítko natolik podporovat že 3ds uspělo navzdory svým chybám a problémům.

  • Iggy napsal:

   hlavně díky hrám, kdy hráči tu grafiku překousli :-), ono když se do výborné hry dostaneš, tak tu grafiku neřešíš…

   ale v roce 2016 je prostě 400px x 240px zoufalé…

   95.5 DPI

   • Miso Ramen napsal:

    Zoufalé je to, jak se každý honí za maximální grafikou a nakonec má krabičku na které není co hrát.

    • Iggy napsal:

     Tak kdyby to už nebylo na těch hrách tak extrémně vidět, tak by mi to bylo šumák…

     • Iggy napsal:

      A nebo aspoň kdyby nestály přes litr… 😀

     • Schmauzz napsal:

      Musím bohužel souhlasit. Prodávat v roce 2016 zařízení s podobným rozlišením si může dovolit fakt jen Nintendo. Nikomu jinému by to neprošlo. Nintendo je silná značka a jeho handheldy jsou legendární (stejně jako hry na ně). Přijít s takovým rozlišením a výkonem Sony, tak se mu všichni vysmějí.

     • Ajv napsal:

      Rešíte blbosti, hry zabaví a za tu cenu stojí, u mě rozhodně: 200+ hodin u Monster Huntera, jeden rok s Animal Crossingem, 100 hodin u bravely Deafult a Second vypadá ještě lépe, stovky hodin u Harvest Moonů, u Etrianů, Fantasy Life … za ty penéze to stojí, tomu se androidovky a freeToPAY hry nevyrovnají, za kratší čas u nich strávený chtějí mnohem více peněz…

    • Zdenek napsal:

     Vita navzdory přesvědčeni že nemá hry, jich má dostatek a má i hry které mají jak výbornou hratelnost tak výbornou grafiku a i cena za hry je mnohem menší než u Nintenda. Opravdu nevím proč bych kromě hratelnosti neměl vyžadovat i kvalitní grafiku. Her vychází více než mohu hrát a tedy si i mohu vybírat.

 4. Ajv napsal:

  Pro mě je 3DS pecka, 3D mám zapnuté i v menu 🙂 Přesně proto jsem si 3DS koupil, DSko předtím jsem neměl a do té doby me handheldy ani nijak nezaujaly (ani PSP, Gameboy atp)

  Jaké hry na tom budu hrát jsem si zjistil, takže jsem ani překvapen (grafikou) nebyl, hry se mi líbí (holt asi jiná generace, já vyrostl na devadesátkových hrách a D&D – takže mám ještě nějakou představivost 🙂

  Parádní věc, že zaklapnu a když otevřu tak pokračuju kde sjem skončil a nevyblije mi to baterku po pár minutách převozu…

 5. kefka.palazzo napsal:

  3DS je pravděpodobně jediná platforma které kdy překonala hranici 60 milionů téměř bez jakékoliv seriozní podpory třetích stran, situace je zajímavá především v Japonsku kde jen cca 5 systémů překonalo hranici 20M a přesto má Vita jejíž prodeje jsou srovnatelné s Gamecube nepoměrně větší podporu třetích stran. To jen argument proti tvrzení že pokud Nintendo prodá dostatek HW třetí strany jej podpoří.

 6. Forest1 napsal:

  Me od nakupu New 3DS odradila jen ta malickost, ze je jenom na mikro karty s kterymi nemam moc dobrou zkusenost
  ale gratuluju 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *