3DS se v Japonsku prodává pomaleji než DS, ale rychleji než GBA

Prodeje handheldu Nintendo 3DS překonaly v Japonsku 15 milionů kusů; tuto hranici se jim podařilo překonat během 154 týdnů na trhu.

Pokud vás zajímá, jak si 3DS vede v porovnání s předchozími handheldy Nintenda, pak situace je následovná: Nintendo DS prodalo za stejných 154 týdnů rekordních 20,16 milionů kusů, Game Boy Advance za stejnou dobu dosáhl 11,64 milionů. Aktuální 3DS-ko je tak někde napůl mezi nimi.

Nintendo se v minulosti vyjádřilo, že celá investice do handheldu 3DS by se měla firmě vrátit při 40 milionech prodaných přístrojů celosvětově, což je hranice, kterou prodeje překračují právě nyní.

Zdroj

Štítky: , ,

2× okomentováno 3DS se v Japonsku prodává pomaleji než DS, ale rychleji než GBA

 1. El_Scorpio napsal:

  40 milionov aby sa im vratili naklady? To sa mi zda nejako vela, vzhladom na to, ze tam nepouzili ziadne „kulervouci“ technologie… Vita chudak potom co, musi predat 100 milionov aby sa im vratil vyvoj? 🙂

  • honza napsal:

   Ono to záleží na marži. Marže krát počet prodaných kusů (to je samozřejmě zjednodušené, jelikož marže se v průběhu času mění). 3DS se nějakou dobu prodávalo i pod výrobní cenou (tedy se zápornou marží), takže pak to zas musí následně dohánět.

   Jak to má Vita, to nevím. Může to být 10 milionů nebo 100 milionů — záleží na marži.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *