Animal Crossing: New Leaf — deníček / recenze

Animal Crossing: New Leaf

1. den

Poprvé spouštím Animal Crossing: New Leaf. Před dvěma roky jsem zkoušel hrát předchozí díl série pro Wii, ale vzhledem k mému zvyku hraní na domácí konzoli (po večerech) a principu této hry to moc nefungovalo a brzy jsem toho nechal. Doufám tedy, že s handheldovou verzí to bude lepší.

Přijíždím vlakem do města a zadávám své jméno, pohlaví a název města. Egoisticky zvolím Honzov (po vzoru Janov). Když na nádraží vystoupím, zjistím, že zdejší zvířecí obyvatelé jsou asi trochu padlí na hlavu, protože z neznámého cizince (mě) obratem udělají svého starostu.

Abych měl kde bydlet, dostanu stan. Vyberu si pěkné místo u řeky. Na skutečný domek si musím vydělat. Vydávám se tedy po okolí, shodím ze stromů pár pomerančů a na pláži posbírám pár škeblí. Jenže i dnes jsem se ke hře dostal až večer, takže obchody jsou už zavřené a tudíž mám smůlu, nic nemůžu ani prodat.

Ještě na poště získám předmět s duhou, donesu si ho do stanu a vypínám hru. Není co víc dělat.

2. den

Moje sekretářka Isabel mě požádala, abych na centrálním náměstí zasadil strom. To by šlo. Teda strom — takovou malou sazeničku. Tak jsem to udělal, zvířátka mi zatleskala.

Prodal jsem pomeranče ze včerejška a za získané peníze jsem koupil síťku na motýly a rýč.

Ve městě je muzeum. Je to asi to nejhorší muzeum na světě, protože nemají nic na výstavě, jen prázdné boxy. A žádají, abych jim něco dodal. Tož jo. Pochytal jsem nějaký hmyz a vykopal fosilie. Hmyz můžu přímo věnovat muzeu, fosilie musí nejprve správce muzea Blathers prohlédnou a identifikovat, co je to konkrétně za kus kostry. Pak ji také můžete věnovat muzeu. A nebo můžete kostry i hmyzy prodávat v obchodě, zjevně způsob, jak si vydělat na domek.

V obchůdku jsem koupil čínskou sušenku štěstí a za lístek uvnitř dostal hned napoprvé pěkný dárek — Metroida. Tak jsem si ho vystavil ve stanu.

Animal Crossing: New Leaf

3. den

Isabel mi řekla něco o tom, že mám nejprve nahradit svůj stan za dům a že má úroveň schválení je 35%. Nevím co to znamená, ale asi budu potřebovat dosáhnout stovky.

Opět jsem posbíral škeble, pochytal motýly, vykopal fosilie a natrhal pomeranče. Ještě bych potřeboval udici, abych mohl lovit ryby, ale Nookling má v prodeji opět rýč a síťku, takže smolík.

Za dnešní sušenku, tedy papírek z ní, jsem získal Master Sword ze Zeldy. Paráda, další hezký předmět. Akorát už mám uvnitř trochu přecpáno. Mám malý stan, mně na nohy táhne…

4. den

V obchodě je v nabídce zase síťka a rýč, udice je zjevně nedostatkovým zbožím. A to mám takovou chuť na pečenou makrelu…

Do vesnice se přistěhoval Hugh. Isabel říkala, že by bylo pěkné k němu zajít a přívítat ho jako starosta, tak jsem zašel. Vše má zatím v krabicích a prý se věnuje vybalování.

Mnou zasazený stromek na náměstí porostl, už to není sazenice. Má malou korunku, pěkné.

Na pláži jsem potkal Gullivera. Říkal, že chce někam jet, ale zapomněl kam. Ale že chce vidět Hula tanečnice. Tak jsem mu poradil, že by to mohla být Havaj, on řekl že to je přesně ono a odjel.

5. den

Konečně dostali udice. Hned jednu kupuji, vyrážím k vodě a lovím ryby. Tím strávím většinu dnešního dne. Tedy samozřejmě, nosím je darovat do muzea a prodávat do obchodu.

Od Gullivera jsem dostal pozdrav z Havaje s přibaleným suvenýrem — Hula tanečnicí. Hezké.
Další stavební parcela oznamuje, že zítra budeme mít nového obyvatele města.

Podařilo se mi splatit dluh za stan, zítra budu mít dům. Sláva!

Animal Crossing: New Leaf

6. den

Za papírek z dnešní sušenky jsem dostal Máriovskou Fire Flower. Do města se přistěhovala kravička Papi.

A to je asi tak vše zajímavé za dnešek. Tedy ne že bych nehrál, ale hlavně jsem se věnoval rybaření a chytání motýlků, abych splatil dluh za domek. A nově chycené druhy jsem nosil do muzea na výstavku.

7. den

Dosáhl jsem 100% povolení k rozvoji města. Mohu stavět nějaké nové stavby — lavičky, mosty atd. Ale ceny za veřejné stavby jsou tak vysoké, že mám podezření na nějaké tunelování veřejných prostředků. Při svém stavu peněz ještě dlouho nic nepostavím.

Jinak se toho moc neděje. Pomalu sbírám brouky, chytám ryby a vyhrabávám zkameněliny, abych splatil domeček a mohl upgradovat na větší.

8. den

Hned po spuštění hry mě navštívil pan Resetti. To je takový krtek, který se objeví, když ze hry vyskočíte resetem a ne uložením. Hezky vám vynadá, jestli nezkoušíte podvádět. Já si teda nepamatuji, že bych chtěl včera podvádět a i vše ve hře vypadá, jako že včera proběhlo. Asi jsem to uložil, ale nechal běžet pár vteřin dál a pak vyresetoval.

Resetti

Poctivým sbíráním fauny ve formě jak živé, tak zkamenělé, jsem si vydělal na upgrade domečku na větší. V tom současném už bylo hodně přeplněno, větší místo bylo zapotřebí. Zvolil jsem žluté tašky na střechu.

Všiml jsem si jakýchsi brouků na stromech, ale vždy když jsem se přiblížil, tak uletěli a já je nedokázal chytit. Budu muset být při lovení těchto potvor opatrnější a naučit se, jak na ně.

Jé, hele, ono se dají předměty přepínat pomocí D-Padu! To je mnohem rychlejší než neustále vyvolávat menu. To mi ušetří nějaký čas.

9. den

nehrál jsem

10. den

Navštívil mě předchozí starosta, pan Tortimer. Pozval mě na návštěvu tropického ostrova, na kterém si prý užívá důchod.

Dostal jsem robotické křeslo od Margie za to, jak jsem ji pochválil domek. Gloria mě poprosila doručit něco Macovi. Penelope a Canberra se hádaly. Chow koupil moji robo-lampu v Re-tailu. Mac byl smutný a se chtěl odstěhovat, ale řekl jsem mu, ať zůstane a on zůstal.

V Re-tailu platili extra za můry a jedna seděla hned na ceduli s tímto nápisem. Extra cena ovšem znamenala jen 120 bellů.

Na plaze byl nějaký stan (jakoby cirkusový nebo věštecký), ale už byl zavřený. Na pláži jsem našel nějakou ztracenou knihu a fůra času věnoval hledání, komu vlastně patřila. Nakonec to byl Ken a jako odměnu za vrácení mi dal tričko.

Odjel jsem na dovolenou a z několika důvodů jsem se rozhodl, že si s sebou nevezmu ani 3DS a dám si dovolenou i od her. Po návratu jsme se ještě stěhovali, řešili další věci a tak různě, takže jsem měl v hraní celkově měsíční přestávku.

11. den

Zvířátka mi dávají pěkně sežrat to, že jsem měsíc chyběl. Není nikdo, kdo by to nezmínil. Někdo diplomaticky říká, že jsem mu chyběl, jiní mě přímo sprdnou.

Jdu se podívat na domky, které jsem chytil minulý týden přes StreetPass, když jsem vzal 3DS s sebou do Milána. Je tu pořádný dům od nějaké Norky, se spoustou místností a hromadami vybavení. Prý se dají věci z těchto domů získaných přes StreetPass nějak objednat, musím zjistit jak.

Jinak jsem tento první den po dlouhé přestávce pojal velmi relaxačně, jen jsem pochytal nějaké hmyzy, nalovil ryby a vykopal zkameněliny. Podařilo se mi zkompletovat první celou kostru v muzeu — Pachysaura. Penelope mi řekla, že by mohla přispět k popularitě našeho města, kdyby se odstěhovala a řekla o něm všem, ale mám tu myšku rád, tak jsem ji řekl, aby zůstala.

12. den

Do vesnice se přistěhovalo prasátko Curly. Dostal jsem poštou (přes SpotPass) kufřík na kolečkách, což byl promo akce k uvedení aplikace Animal Crossing Plaza pro Wii U.

Penelope mě požádala, jestli bych jí nechytil rohatého brouka. Jakéhokoliv, ale rohatého. To jsou takoví ti, co sedávají na stromech. Zkusím to, ale uvidím.

Podařilo se mi najít Spino torso a tím dokončit druhého celého dinosaura v muzeu.

Podařilo se mi chytit rohatého brouka. Donesl jsem ho Penelope a ta mi za něj dala tričko.

Nakonec jsem u Nookliga koupil římskou svíci. V neděli večer bude ohňostroj. Rachejtle!

13. den

Den jsem začal tím, že už nemám daleko ke splacení současného dluhu na dům, tak šup do práce, ulovit pár ryb, nachytat nějaké brouky a vykopat vykopávky a za pár chvil to bylo. Hned jdu za Tomem Nookem a chci větší barák! 🙂

Dozvěděl jsem se, že ta hezká tráva, která mi poměrně hustě všude raší, je ve skutečnosti plevel a mám ho vytrhávat. A taky že rýčem můžu zkoušet rozbíjet kameny, resp. občas něco spadne i ze stromu, na kterém nerostou pomeranče. Tak to dělám. Shodil jsem včelí úl, z něj vylétl roj a pobodal mi obličej.

Na pláži jsem opět našel cestovatele Gullivera. Spal na pláži a když jsem s ním mluvil, tak mi řekl, že spí a ať ho neruším. Uvidíme, jestli tam bude i zítra.

Animal Crossing: New Leaf

14. den

Tak jsem hned ráno vyrazil na pláž a Gulliver byl pryč. Třeba ho zase někdy jindy uvidím.

Vedle Nooklingova obchodu se objevilo lešení a zpoza něj se ozývá bouchání. A když jsem za Nooklingem zašel, tak mi říkal, že zítra má zavřeno kvůli rekonstrukci. Nevím jestli to souvisí nebo ne.

Zajel jsem si na ostrov, nachytal nějaký ten hmyz a nalovil žraloky. Docela se mi dařilo s vzácnými druhy, tak jsem splatil dluh a znova objednal upgrade domečku. Také jsem zjistil, že můžu na sebe stohovat ovoce (jak na ostrově tak v domovině), což podstatně zvyšuje kapacitu mých kapes.

15. den

Á! Vedle Nooklinga se otevřel zahradnický obchůdek. Koupil jsem sekyrku a semínka červených lilií. Ty jsem si zasadil hned vedle domečku. Se sekyrkou jsem zkusil pokácet pár stromů, to šlo, ale kmen po skácení zmizne. Těžit dřevo tedy asi nejde, jen odlesňovat plochu.

Nookling je za lešením a zítra mě nejspíš čeká s větším obchodem. To jsem zvědav.

Ráno jsem potkal Joan a koupil tuříny. Chtěla 105 za jeden. Nevím, jestli je to moc nebo málo, tak jsem jich 20 vzal na zkoušku.

Dokončil jsem dva další dynosaury v muzeu a taky potkal chlápka, který mi udělil odznak „Fish Maniac“ za 50% všech druhů ryb z katalogu.

Večer jsem se pak zašel podívat na ohňostroj a sám odpálil dvě prskavky a dvě římské svíce, které jsem v předchozích dnech zakoupil. Prskavky se použitím zmizely, po římských svících ale zbyly odpadky a očekávám, že budu muset zaplatit za jejich likvidaci.

Animal Crossing: New Leaf

16. den

Jasně, že za likvidaci musím zaplatit. Ale Nookling potěšil, jeho zbrusu nová socialistická sámoška má více zboží a já zase můžu nakupovat sušenky s lístečkem, což mi generuje předmět z Máriovských her (v malém obchůdku v srpnu nebyly, místo nich tam byla pyrotechnika; do sámošky se vejde obojí najednou).

V mém přechodném domově mám teď mizerný internet a tak mi online nefunguje (nějaký soubor se stáhne, ale na online hraní to není). Ale dnes jsem v práci otevřel brány a dostal první návštěvu, přijel Rebelek. Ten je na tom ve hře ještě o trošku víc pozadu než já, tak se podíval kolem, koupil rybářský prut a zajeli jsme si na ostrov. Tam jsme podnikli minihry na získávání ostrovní měny „medailí“, já ale zjistil, že během miniher je velmi zajímavé posbírat hromady tropického ovoce (stohovat!) a to dovézt zpátky a prodat; finančně je to velmi ziskové.

Navštívil mě i chips07, ale to jsem byl zrovna busy, tak jsem to jen viděl na displeji, ale neměl možnost s ním spolupracovat. Nechal mi vzkaz na nástěnce. Pak jsem chtěl jet k němu, hlásilo mi to, že má město otevřené, ale i když jsem to zkoušel asi 5×, tak to vždy skončilo chybou.

Gloria měla dnes narozeniny, koupil jsem jí papírovou lampičku, zabalil a předal. Byla celá na měkko, káča jedna. A taky jsem dostal druhý odznak, za 50% všech druhů nachytaných hmyzů.

17. den

Před pár dny mě Mac požádal, že by se odstěhoval pryč, tak jsem mu řekl, ať jde. Dneska už má sbaleno, zašel jsem se s ním rozloučit. Od Glorie jsem dostal dopis a k němu bylo přibaleno tričko s designem noční oblohy, paráda. Líbí se mi, budu ho nosit.

Nookling už zase nemá sušenky, místo toho má prskavky a římské svíce najednou. Škoda. Potkal jsem salamandra Shrunka ten mi řekl, že chce u nás postavit noční klub. To zní dobře. Jen sehnat nadpoloviční většinu podpisů od dalších obyvatel — kupodivu to nebyl žádný problém, nikdo neodmítl. Takže brzy spustíme noční hýření!

Roste mi keř Rododendronu, který jsem si dovezl z tropického ostrova, ale hruška od Rebelka se neujala. V trávě jsem našel čtyřlístek a prý když si ho dám do domu, tak mi výrazně zvýší hodnocení. Šup tam s ním. Taky jsem potkal jsem velblouda Saharah, který mi za menší poplatek vyzdobil můj domov. A vydělal jsem peníze na upgrade domu, což bude nová místnost v podkroví. Zítra mě čeká úplně jiný domov.

Zajel jsem na ostrov a lovil podmořskou havěť ze dna a dostal odznak Seafood Maniac. Nakonec jsem dovezl domů hromady exotického ovoce (posbíraného hlavně v minihrách). Většinu jsem prodal, z čehož kápnou slušné peníze a pár kousků zkusil zasadit. Uvidíme, jestli to přežije.

Animal Crossing: New Leaf

18. den

Dnes jsem prodal tuříny. Cena 165 za jeden sice není nějaký extra kauf, ale jsem v plusu a to je dobře.

Večer jsme měli menší sraz majitelů 3DS-ek z Olomouce a blízkého okolí. Navštívil jsem městečko kamarádky a od ní si přivezl prakticky všechno chybějící ovoce. Zasadil jsem a očekávám úrodu.

Na centrálním prostranství měl dnes opět svůj stánek lišák Redd a prodával falešné obrazy. Minule jsem koupil falešnou Dámu s hranostajem, dnes jsem zase zkusil koupit obraz.

Na ostrově jsem si vydělal v minihrách 50 medailí a zakoupil členství v Tortimer klubu, abych se mohl plavit i na jiné ostrovy.

V zahradnictví jsem zakoupil konev a vydal se zalévat kytičky. Tak mě napadá — je zapotřebí ve hře zalévat kytky i tehdy, když prší?

19. den

Tak obraz od Redda byl tentokrát pravý. Věnoval jsem ho samozřejmě do muzea, první kousek umění!

Blathers mi řekl, že má sen o rozšíření muzea do druhého patra. Ale nemá na to peníze. A když jsem ten starosta, že bych to mohl zařídit jako veřejný projekt. Zjevně ví, jak to chodí s veřejnými zakázkami, nejen v Česku!

Zasadil jsem zbylé stromky posbírané při včerejší návštěvě. Postupně to vše roste a roste, ale sklízet můžu zatím pouze pomeranče, nic jiného. Ne-nativní ovoce je samozřejmě při prodeji dražší, takže se těším, až vyroste, že zbohatnu jako správný zemědělec z Agrofertu….

Podkroví jsem si začal zdobit jako Japonský pokojíček. Zpětně jsem si z katalogu objednal dva předměty, které jsem již měl — japonskou tapetu na zeď a papírovou lucernu. A ještě jsem k tomu doplnil japonskou festivalovou lucernu na zeď, kterou jsem dostal přes SpotPass.

Netrvalo to dlouho od odstěhování Maca a už je zde vytyčená parcela pro nového obyvatele Pecana, který se přistěhuje zítra.

20. den

Dnes je Bug-off. To je soutěž v lovení hmyzu. Na náměstíčku stojí stánek, před ním chameleon Nat a tomu můžete přinést nějaký hmyz, který jste ulovili. On ho pak ohodnotí — podle vzácnosti druhu, velikosti uloveného kousku, zbarvení… a na základě toho vám udělí body. Už jsem jeden Bug-off propásl, tak honem zapojit se do dnešního.

Nejprve jsem mu donesl cikádu, ale ta je zjevně o ničem: dostal jsem za ni 7 bodů, kdežto soutěž prý vede někdo s 30 body. Tak honem lovit dál. Za pěkného otakárka jsem dostal 42 bodů, to už je lepší a ujímám se vedení. Chci si ho ale ještě pojistit, ulovím Raja Brooke a ten už má v soutěži hodnotu 88 bodů. Schválně si na Googlu hledám, že Raja Brooke je inspirován skutečným motýlem Trogonoptera brookiana a ten žije na Borneu.

Pouštím se do prvního veřejného projektu, postavím si poblíž svého domova most, ať to nemusím k moři a molu celé obcházet. Na veřejné projekty přispívají i ostatní zvířátka, ale pochopitelně, pokud se chcete stavby dočkat v rozumném čase, musíte většinu zaplatit sami. Most vyjde na 128 tisíc, to pár dnů potrvá.

Večer se vydávám na ostrov na lov vzácného hmyzu a žraloků. Mám spoustu pěkných exemplářů a mezi nimi je i Goliath Beetle. Zanesu ho ještě Natovi na Bug-off a ten je z něj naprosto unesený a dává mi za něj 135 bodů. Mimochodem, všechny brouky, které do soutěže přinesete, chameleon sní. Celkově soutěž vyhrávám a dostávám zlatý pohár 🙂

Animal Crossing: New Leaf

A tak dále…


Psát recenzi na hru Animal Crossing není vůbec lehké. Ona to totiž ani není moc hra. Je to spíš simulace života v trochu infantilním světě Nintenda, což je ovšem pro tuto firmu zcela běžné, takový svět od ní čekáme a kvůli tomu máme Nintendo rádi. S tradiční hrou nemá Animal Crossing moc společného. Občas to někteří přirovnávají k sérii Sims od EA, sám nemohu říct, protože Sims jsem nikdy nehrál. Řekl bych ale, že hráči, které znám (ať již osobně nebo po internetu) se dělí na dvě skupiny — jedni Animal Crossing milují a stráví u něj stovky hodin, druzí vůbec nechápou, proč to hrát; a asi nic mezi tím.

V Animal Crossing se ujmete role človíčka, který se přistěhoval do městečka, v němž všichni ostatní obyvatelé jsou zvířátka. A ta zvířátka jsou asi pěkně praštěná, protože hned po svém příjezdu vás, úplného cizince, kterého vidí poprvé v životě, jmenují svým starostou.

Jako nováček dostanete stan, který ještě musíte splatit, a pak si vyděláváte na dům, na větší dům, ještě větší atd. Tento svůj dům si zdobíte, na zem můžete dávat koberce, na stěnu tapety, do místnosti různé předměty, od postele, stolu, židle, přes hodiny, skříň až po ozdoby a sběratelské předměty.

Animal Crossing: New Leaf

To ovšem neznamená, že by cílem hry bylo postavit co největší dům a co nejlépe ho vybavit. Sice za to máte nějaké hodnocení v bodech, kdy vyšší hodnocení získáváte za „sady“ předmětů, které k sobě ladí (barvou, tématem apod.), ale rozhodně to není primární věc ve hře. Je to jen jedna z možností, čemu se ve hře věnovat a ve skutečnosti vás do toho nikdo nenutí. Pokud se rozhodnete zůstat u malého domečku nebo dokonce u stanu a zaměřit se na jiné věci ve hře, naprosto bez problému je to možné.

Kromě svého domečku se také staráte o město — zaléváte kytky, trháte plevel, můžete sázet a kácet stromy, později ve hře stavět veřejné projekty jako mosty, kašny, budovy atd. Zde již jakékoliv bodování úplně chybí, jde víceméně jen o to, jaké město chcete mít a občas si obyvatelé něco přejí a vy jim to můžete nebo nemusíte splnit. Můžete chytat motýly a jiný hmyz, v řece a moři lovit ryby, potápět se na dno pro chobotnice a také vykopávat kostry dinosaurů. A to vše můžete nosit do muzea, aby mohlo vystavovat, a nebo to můžete zpeněžit v obchodě — volba je opět na vás, co s úlovky uděláte.

Dalším hlavním zaměřením hry je interakce s ostatními obyvateli. Potkáváte se s nimi, hovoříte s nimi, dokonce občas posloucháte rozhovor mezi dvěma zvířátky navzájem. Většina z toho je jen takové klábosení typu „Co je nového?“, občas jste požádáni o nějaký úkol menšího nebo většího rozsahu, ale je to jen žádost, ne povinnost. Tato nezávazná interakce je ve videohrách poněkud netypická, na druhé straně přesně odráží udržování dobrých sousedských vztahů v reálném životě. Říkám, že to není hra, že je to simulace.

Interakce ale neprobíhá jen se zvířátky řízenými procesorem, ale i s ostatními hráči. Animal Crossing podporuje všechny myslitelné síťové interakce, které handheld 3DS nabízí. Začněme přímo multiplayerem, který je k dispozici jak v lokální, tak v online podobě. Pokud kamarád otevře bránu svého města, můžete se jet (vlakem) do jeho města podívat. Nejen podívat, můžete si z jeho města přivést třeba ovoce, které v tom vašem ještě neroste. Nebo naopak, něco mu dovézt. Takto se můžete v jednom městě sejít až čtyři (hostitel + tři hosté) a společně si i zahrát minihry, které jsou k dispozici na tropickém ostrově.

Animal Crossing: New Leaf

Kromě tradičního multiplayeru hra podporuje i StreetPass, skrz který se vám do Vaší hry přenesou domečky jiných hráčů Animal Crossingu, které jste někde potkali. Můžete se podívat, jak vypadají, čím jsou vybavené, jaké hodnocení za ně jejich majitelé obdrželi a případně si můžete i objednat předměty z jejich domu, i když s extra přirážkou. Kromě StreetPassu hra podporuje i SpotPass, pomocí kterého jsou distribuovány speciální předměty, které jinak nejsou jen tak (nebo vůbec) ke koupi.

Co je v Animal Crossingu velmi zajímavé, že ve hře běží reálný čas. Tedy když je ve skutečnosti den, pak je den i ve hře. Když je ve skutečnosti noc, tak i ve hře je noc. A podle tohoto skutečného času se odehrávají i události ve hře: V létě je léto a na stromech ovoce, v zimě zima a vše pod sněhem. Obchody samozřejmě nejsou otevřeny v noci, ale jen ve dne. V den letního slunovratu (21. června) bylo extrémně dlouho světlo i ve hře, příchod Nového roku se po půlnoci slaví i mezi zvířátky ve hře (pokud si ji po ťuknutí šampusem spustíte). O víkendu bývají občas nějaké slavnosti, např. v srpnu se každou neděli večer pořádají ohňostroje. A když se dobře podíváte, všechny hodiny, které se ve hře vyskytují (v muzeu, na poště atd.) vždy ukazují skutečný čas.

Vzhledem k reálnému času se ve hře novinky odemykají poměrně pomalu, na druhé straně Animal Crossing není na intenzivní herní seance. Řekl bych, že ideální je půlhodinka přes den a půlhodinka večer. Zkontrolovat poštu, případně někomu napsat dopis, zalít kytky, posbírat ovoce, něco ulovit, prodat a nakoupit, trochu popracovat na nějakém dlouhodobém projektu a zase to vypnout. Podle mě by Animal Crossing mohl být perfektní náplní času do dopravního prostředku při dojíždění, sám to ale zatím nemohu potvrdit, jelikož to mám do práce blízko a dojíždět nyní nepotřebuji. To se ovšem od příštího roku změní a budu denně dojíždět vlakem, tak si to potom sám ověřím.

Hlavně: Animal Crossing nemá žádný konec. Nejde dohrát. Nemůžete říct: tuhle hru jsem pokořil, projel jsem ji. Nic takového ve hře není. Pořád se v ní něco děje a i když po pár měsících hraní už budete mít většinu věcí odemčených a také počasí a některé události se navíc začnou po roce opakovat, tak množství obsahu, které ve hře je, je tak obrovské, že stále budete narážet na něco nového. Jsou zde tisíce předmětů a stovky zvířátek (vaše město může mít kromě vás najednou jen 10 obyvatel, občas se někdo odstěhuje, pak zase někdo přistěhuje, každý má trochu jiné chování a zvyky apod.).

Animal Crossing: New Leaf

Technicky je hra zpracována plně v úrovni ostatních špičkových 3DS her od Nintenda. Grafika je profesionální, i když výtvarný styl je trochu dětský. Prostě tradiční Nintendo. Trochu zajímavá je perspektiva, jelikož celý svět je nanesen na jakémsi nekonečném válci, který se otáčí. Poctivá hudba ladící k titulu (asi lze z výše uvedeného popisu odtušit, k tomuto žánru by se epicky znějící smyčce nehodily, jsou zde spíš malé hudební hříčky). Akorát ovládání by podle mě šlo zlepšit, občas je to příliš krkolomné a složité.

Závěr: doporučit Animal Crossing: New Leaf je těžké. Tentokrát to totiž vůbec není o tom, jestli je hra kvalitní nebo není. Tentokrát je to o tom, jestli vás bude bavit žánr. Řadu lidí simulace života nebude bavit nikdy bez ohledu na to, jak dobře je hra udělaná. Tohle je to první, nad čím se musíte zamyslet. Pokud vás simulace hry baví (a nebo to chcete aspoň zkusit), navíc vás láká představa, že hře na jedné straně nebudete věnovat dlouhé herní hodiny v kuse, ale zahrajete si ji spíš po chvilkách, ovšem něco nového vám bude přinášet i za rok nebo za dva, pak je Animal Crossing: New Leaf jasnou volbou a sáhněte po něm. Nehledě na to, že při koupi nového 3DS ho za jistých okolností (v právě probíhající promo akci) můžete získat zdarma.

Štítky: ,

13× okomentováno Animal Crossing: New Leaf — deníček / recenze

 1. Forest1 napsal:

  Gulivera to chce vzbudit 🙂

 2. adam napsal:

  po dnešním dni jsem naprosto naštvaný..z online hraní AC..na chvíli se připojím do online hraní a hned to hodí error..RAGEQUIT!

 3. Lukas napsal:

  K téhle hře mě přivedlo davové čílenství způsobené místními bratry a i když jsem se toho bál, že mi tenhle typ nesende, ted je to moje nejhranější hra. Je to vážně zábavné.

 4. Dalicon napsal:

  Tý jo rady nad zlato tak to du vyzkoušet.

 5. Burak napsal:

  Taky bych u sebe nečekal, že mě to bude bavit a je to u mě král odehraných počtu hodin 😀

  Pár typů: Pokud sprchne nemusí se zalévat květiny. Každý den po ránu sprchne i na ostrově, proto se tam rostliny udrží neuschlé – v tu dobu tam lze na křovích chytit slimáky.

  Pokud je slyšet hopsavej zvuk u některého vašeho procházejícího obyvatele použijte síťku 😀

  Když budete po čtvrté odpoledne do jedenácté do večera běhat a bušit lopatou do skal můžete chytit dvě další zvířátka (stonožka a ploštice tuším). Stonožku jsem lapil až snad po týdnu neustálého zkoušení.

  Lze chytit síťkou i tři nejbezpečnější zvířata a věnovat do muzea – roj včel, který padá ze stromu. pavouka a štíra

  Pouze za deště či sněžení lze ve městě chytit u oceánu jeden typ velké vzácné ryby (Coelacanth). za lepšího počasí se neobjevuje.

  Veřejných projektů lze vytvořit jen určitý počet. Poté co ho dosáhnete budete moct pouze měnit vizáž hlavních budov ostatní projekty se u Isabele nezobrazí dokud některý nezbouráte.

  To je jen pár postřehů, dejte vlastní 🙂

 6. Forest1 napsal:

  Stonožku je leší chytat až v době kdy nejsou cikády, na mapě může být jen omezený počet kusů hmyzu v jednu chvíly a cikády se objevují neustále a blokují tak ostatní

 7. Rebelek napsal:

  Skvělé počteníčko! Pobavilo mě to a byl jsem zaujatý do čtení i něco jsem se i přiučil, díky moc! 🙂

 8. Latryna napsal:

  Hrám túto hru od 25.12.2014 – ako Bafi, moje mestečko sa volá Bafiland a hľadám priateľov! Napíše mi niekto na mail?
  Dream adress : 7200-5132-2881
  Friend code : 3067-7335-9719

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *