Bravely Default bude obsahovat mikrotransakce

Hra Bravely Default: Where the Fairy Flies vyjde v prosinci v Evropě a spousta fanoušků byla určitě ráda, když slyšela, že evropská verze bude založena na aktualizované japonské verzi Bravely Default: For the Sequel. Jek se ovšem nyní ukázalo, Square-Enix kromě vylepšení samotné hry zde vstoupil do nepříliš populární oblasti — hra totiž bude podporovat mikrotransakce.

V rozhovoru pro Famitsu vysvětloval producent Tomoya Asano schopnost Bravely Second, kterou nová verze hry obsahuje. Tato schopnost má pomoci hráčům dostat se přes těžké nepřátele, s kterými si neví rady — můžete ve hře zmrazit čas a útočit na nepřátele, kteří se ovšem nebrání.

Použití schopnosti Bravely Second ovšem vyžaduje SP (předpokládám něco jako Sleep Points) a ty bude možné získat dvojím způsobem: buď tak, že necháte své 3DS odpočívat v režimu spánku, přičemž za každých 8 hodin získáte jeden SP bod, tedy maximálně tři za den. No a nebo si SP body nakoupíte v eShopu za peníze ve formě nápojů.

Asano k tomu říká…

„Je možné, že by se hráčům tato možnost nemusela líbit, proto jsme o tom hodně přemýšleli. S tímto vědomím jsme se rozhodli to do hry dát, aby co nejvíce lidí bylo schopných hru dokončit. Někteří hráči mohou být schopni postupovat příběhem, ale nebudou schopni porazit některého bosse, ať to budou zkoušet sebevíc a nakonec by hru vzdali, což není to, co bychom chtěli.

Z tohoto důvodu jsme také umožnili úpravu obtížnosti. Rozhodně to bude mít formu předmětu, který umožní porazit bosse pouze tím, že nápoj vypijete — ale nedali jsme tomu formu třeba ‚bomby, která instatně vybuchne a bosse zničí,‘ protože chceme, aby hra byla nadále zábavná. Jen aby bylo jasné, hra vám i tak umožní použít schopnost Bravely Second dvakrát nebo třikrát za den, aniž byste museli kupovat SP nápoje.“

Cena, za kterou se budou SP nápoje prodávat, ještě nebyla stanovena…

„To stále ještě řešíme. Pokud by to bylo příliš levné, pak by to hráči používali velmi často a narušilo by to rovnováhu hry. Myslím, že je dobré mít cenu, která odpovídá hodnotě takového trumfu.“

Rozhodně najít správnou rovnováhu bude vlmi obtížné. Pokud bude předmět příliš drahý nebo bude docela snadné použít schopnost ve hře zdarma, pak budou hráči mikrotransakce úplně ignorovat.

Bravely Default vychází v Evropě 6. prosince.

Zdroj

Štítky: , ,

3× okomentováno Bravely Default bude obsahovat mikrotransakce

  1. Sis napsal:

    tyvole, to jsou kecy..

  2. Burak napsal:

    Chtěl jsem kupovat hned při vydání ale počkám radši na ohlasy a recenze 🙁

  3. Hrac123 napsal:

    To je úplně na hlavu..proti hratelnosti, výzvě a zábavě, na které N staví…no uvidímě třeba to bude OK a mikrotransakce budou jen pro „casualy“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *