Celkové prodeje Wii U a 3DS ve Francii

Philippe Lavoué, generální ředitel francouzské pobočky Nintenda, zveřejnil prodejní výsledky firmy v zemi galského kohouta. Podle této zprávy se ve Francii do dnešního dne prodalo 175 tisíc kusů Wii U a 2,15 milionu kusů handheldu 3DS (3DS + 3DS XL + 2DS). Vypadá to, že velkým úspěchem je nedávno uvedené 2DS, které se na celkových prodejích rodiny 3DS podílí třiceti procenty. Celá rodina 3DS pak má ve Francii 50% podíl ze všech prodaných herních systémů (jinými slovy, všechny ostatní herní systémy dohromady prodávají stejně jako 3DS).

Stojí také za zmínku, že zatímco loni se prodalo 850 tisíc kusů her pro 3DS, letos to již je 1,7 milionu, tedy prodeje her pro handheld významně stouply. Pokémon X / Y pak za první tři týdny na trhu prodal 220 tisíc kusů.

Zdroj

Štítky: , , ,

3× okomentováno Celkové prodeje Wii U a 3DS ve Francii

 1. Wunderpepi napsal:

  Tomu se nedivím, Nintendo ma ve Francii vynikajici podporu – marketingovou i od uzivatelu. V lete jsem mohl na vlastni oci srovnat a reklamy na Pikmin 3 byly proste uzasne a hlavne viditelne. A handheldy od DS po 3DS je videt v Parizskych ulicich pomerne cast. Maji lokalizovane snad vsechny hry a existuje rada, kterou podle me delaji vylozene pro Francouze – treba pevnost Boyard na Wii atd.

 2. adam napsal:

  no vida.. jak že se nakoenc 2DS dobře prodává

 3. Poseidon napsal:

  V čem tkví úspěch 2DSka? 2DS zabodovalo, jako hlavní platforma u děti? Zákazníci kupují 2DS kvůli ceně, či jen nechtějí 3D obraz? To se asi nedozvíme, přestože jsem 2DSko odsoudil, jak je vidět zřejmě bude nejprodávanějším DSkem 2. generace přinejmenším ve Franciii.

  Wii U ani v Francii neboduje, třeba se dočkáme okleštěné verzi jako u 3DSka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *