Finanční zpráva Nintenda za 3. čtvrtletí

Wii U, 3DS, Wii, DS -- prodeje

Nintendo dnes zveřejnilo svou finanční zprávu za třetí čtvrtletí fiskálního roku, tedy za období říjen-prosinec 2013. Ve stručnosti si shrňme to nejdůležitější, dále najdete původní zprávu v angličtině.

 • celkové prodeje za prvních devět měsíců fiskálního roku dosáhly výše 499 miliard jenů, což je o 8,1% méně než za stejné období předcházejícího fiskálního roku
 • provozní ztráta za těchto devět měsíců dosáhla 1,6 miliard jenů, porovnejme s provozní ztrátou 5,9 miliard za stejné období předcházejícího roku
 • firma vyplatila v předchozím fiskálním roce dividenty ve výši 100 jenů na akcii a plánuje tak učinit i v současném roce
 • Nintendo předpovídá prodeje za celý fiskální rok (skončí 31. března 2014) ve výši 590 miliard jenů, což je o 7,1% méně než za předchozí rok; provozní ztrátu pak předpokládá ve výši 35 miliard jenů za celý rok
 • Pokémon X / Y prodal dosavad 11,61 milionu kusů celosvětově, čímž se stal zatím nejprodávanější hrou pro platformu 3DS/3DS XL/2DS
 • Tomodachi collection, vydáno jen v Japonsku, prodalo 1,82 milionu kusů
 • Animal Crossing: New Leaf prodal 3,52 milionu kusů v mimojaponských regionech
 • Mario & Luigi: Dream Team Bros. prodali 2,00 milionu kusů celosvětově
 • Zelda: A Link Between the Worlds prodala 2,18 milionu kusů celosvětově
 • celkově se za prvních 9 měsíců fiskálního roku prodalo 11,65 milionu handheldů 3DS/3DS XL/2DS a 57,25 milionů her pro tuto platformu; celkově od uvedení na trh se již prodalo 42,74 milionů 3DS-ek a 152,29 milionů her pro něj
 • Zelda: Wind Waker HD, Wii Party U a Super Mario 3D World překonaly 1 milion prodaných kusů celosvětově
 • Wii U prodalo za prvních devět měsíců pouze 2,41 milionu kusů konzole a 15,96 milionů kusů her. Celkové prodeje od uvedení na trh dosáhly 5,86 milionů konzole Wii U a 29,37 milionů kusů her pro něj.
 • Satoru Iwata si s ohledem na výsledky firmy snížil plat o 50%, stejně jako v předchozím roce; toto snížení bude v platnosti od února do června. Další reprezentativní ředitelé, tedy Miyamoto a Takeda, budou mít snížené platy o 30%; ostatní ředitelé firmy — Kimishima, Takemura, Takahashi, Yamato, Tanaka, Takahashi a Shinshi — budou mít plat snížen o 20%.

Jak bylo avizováno již dříve, zítra pořádá vedení Nintenda pravidelnou tiskovou konferenci a setkání s akcionáři k finanční zprávě.

1_140129ef3r1e

2_140129e52ro0

3_140129evcrow

4_140129el8q4m

5_140129ernogr

6_140129eucpuh

7_140129es3pzo

Zdroj, zdroj

Štítky: , , , ,

9× okomentováno Finanční zpráva Nintenda za 3. čtvrtletí

 1. Simon napsal:

  „Satoru Iwata si s ohledem na výsledky firmy snížil plat o 50%, stejně jako v předchozím roce; toto snížení bude v platnosti od února do června. Další reprezentativní ředitelé, tedy Miyamoto a Takeda, budou mít snížené platy o 30%; ostatní ředitelé firmy — Kimishima, Takemura, Takahashi, Yamato, Tanaka, Takahashi a Shinshi — budou mít plat snížen o 20%.“ -> Skoro ako politici na Slovensku a v Čechách.

 2. El_Scorpio napsal:

  Ak by slovenski/ceski politici mali dostavat plat na zaklade financnych vysledkov statu, tak este by museli oni platit za to, ze vobec chodia do „roboty“.

 3. Wunderpepi napsal:

  Tak tomu říkám odpovědnost. Takový Elop nebo jak se ten z Nokie jmenoval potopí celou divizi značky a ještě dostane zlatej padák :).

  • honza napsal:

   Sorry, ale odpovědnost vypadá trochu jinak. Nejsem fanoušek Applu a nikdy jsem ani neměl žádné zařízení s jabkem, ale takový Steve Jobs pracoval pro Apple za $1 ročně a to i v době, kdy se firmě dařilo. Iwata má jako správný ředitel určitě nakoupenu už spoustu akcií a opce na další — takže kdyby řekl: „Dělám zadáčo, dokud se firma nedostane do plusu,“ pak bych to bral jako odpovědnost.

   • Poseidon napsal:

    JJ máš pravdu – Iwata se drží zuby nehty a výsledek od uvedení WiiU NENÍ!!!!!

   • Simon napsal:

    Ano to je síce pekné že pracoval pro Apple za $1…ale! Kto stojí za Applom?! Nehovor mi že chodil v jednom a tom istom roláku a jedol suchý chlieb z čistou vodou.
    Ono aj ja keby mi peniaze sami nabiehajú na konto, tak pracujem zadarmo 🙂

    A Apple má narozdíl od Nintenda proste lidi který si každej rok, ten novej, „lepší“ a drahší model proste zaplatí. A hlavne celý Apple je trochu inde než iné firmy.

    • honza napsal:

     Vždyť to tam jasně naznačuju — měl akcie Applu. Žil z nich. A to nejen v posledních 5 letech, ale i v době, kdy se do Applu vrátil (když Apple koupil NeXT) a tehdy byl Apple doslova na dně. I tehdy pracoval pro Apple pouze za $1 ročně (je pravda, že příjmy měl odjinud, například z Pixaru).

     • Simon napsal:

      A hlavne ono Apple…hoc sa iný výrobcovia snažia sa predáva ako teplé rožky a nielen v USA.(neviem ako presne je na tom nintendo, no podľa toho čo tu čítam tak okrem japonska sa mu moc nedarí).
      Dokazujú to aj finančné výsledky za posledný kvartal.
      Podľa mňa by si nintendo malo uvedomiť že proste Zelda a Mario nie sú lákadlom pre Nintendu neznalych hráčov.(to je teraz väčšina hráčov a detí -dnes deti nehrajú Mária, pokémon, zeldu…ale CoD, Battlefield, GTA, Minecraft a podobne).
      A hlavne keď vidím 6-7 hier s mariom cenovkou 30-40€…tak mi to hlava neberie. 🙂 Hlavne keď za rok starú hru si ešte pýtajú dosť peňazí.
      Neviem prečo cena hier neklesá ako napr. Je to už iných plaforiem(PC nepočítam).

 4. Poseidon napsal:

  To nemá cenu, pořád je to tu stejný – pořád se řeší – zkostnatělý prodejní a vývojový model, nepřiměřený ceny, slabý HW atd. – mě už to ani nebaví číst.

  Iwata kdyby chtěl, tak alespoň rok může žít za roční plat 0 – vždyť za ty roky co tam je, si určitě nahrabal a akcií má taky dost. Navíc od února do června je jen 5 měsíců – to není ani rok – to tu firmu nevytrhne jen ukazuje, že ví, že selhal.

  Nedávno tu byla fotka, jak USA prezident má složku s novinkami na tenhle rok a jak se těší, jak nám ty věci ukáže. Už z fotky jsem si říkal – není to prázdné? Není tam toho málo? Když se na to podíváte hry se odkládaj a zatím to vypadá, že cca každý 2 měsíce něco většího vyjde – TY BLÁHO 6 VELKÝCH HER NA WiiU 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *