Jak zprovoznit StreetPass Relay u vás doma

Česká republika nepatří mezi země, kde je 3DS hodně rozšířené a sbírání StreetPass hitů by bylo na každodenním pořádku. Pokud nežijete ve velkém městě, v kterém se fanoušci zorganizovali k pořádání pravidelných srazů (Praha, Brno, Olomouc), pak asi mnoho příležitostí získávat StreetPass hity nemáte a na svém handheldu máte nejspíš StreetPass Plazu docela prázdnou, puzzle dílků málo, ve hrách StreetPass data chybí atd.

To se ale nyní může změnit. Nintendo před pár týdny spustilo v rámci svých Wi-Fi sítí Nintendo Zone novou službu StreetPass Relay, která umožňuje sbírat hity v těchto místech, i když v nich zrovna nikdo jiný s 3DS není. Funguje to jednoduše: pokud se ocitnete v Nintendo Zóně, dostanete StreetPass od předchozího 3DS, které se v ní objevilo; a váš StreetPass je naopak uložen pro příštího návštěvníka.

StreetPass Relay

Opět zde narážíme na problém, že Nintendo Zóny v Česku nejsou, ale s trochou snahy (s trochou podvádění) si můžete vyrobit Nintendo Zone u vás doma a to i s podporou StreetPass Relay. Pokud to uděláte, budete dostávat hity pravidelně každý den. Sám jsem to vyzkoušel a nyní u mě doma tato služba funguje, už jsem přes ni získal 5 hitů včetně dvou růžových puzzle dílků. Podělím se s vámi tedy o návod, jak na to.

Předpoklady

Nejprve si řekněme, že následující postup není garantovaný a pokud se do něj pustíte, činíte tak na vlastní riziko. Nezaručuji vám úspěch. V nejhorším případě se dokonce může stát, že si bricknete svůj Wi-Fi router (tzn. přestane fungovat a budete potřebovat nový). Naštěstí vašemu 3DS nic nehrozí, na něm nebudete provádět vůbec žádnou změnu.

Další riziko je také v tom, že tímto způsobem otevřete svou Wi-Fi síť a teoreticky se do ní bude moct připojit kdokoliv; sice si ji trochu zabezpečíme (viz dále v článku), ale je to zabezpečení jednoduché a překonatelné.

Také platí, že stejného výsledku lze dosáhnout i jinými cestami, než jakou já popisuji v tomto článku. Pokud máte např. rootnutý Android telefon, lze to udělat i skrz něj. Ale to už je pro ty schopnější z vás a ti si určitě poradí i s informacemi z postupu, který já popisuji zde. Zde prostě najdete popsaný postup, jak jsem já StreetPass Relay úspěšně zprovoznil, nic víc.

Pojďme se nyní podívat na to, co budete k úspěšnému zprovoznění potřebovat:

Nintendo 3DS s firmwarem alespoň verze 6.2.0. To si zkontrolujte v nastavení handheldu (System Settings → na vrchní obrazovce vpravo dole). Starší verze systému funkci StreetPass Relay nepodporují, takže pokud nejste na této verzi firmwaru, nejprve upgradujte.

Dále potřebujete mít připojení k internetu, což se asi dalo očekávat. Prakticky nezáleží, jestli jste připojeni přes ADSL, kabelovou televizi, Wi-Fi nebo optiku, ale bez internetu to fungovat nebude.

No a hlavně budeme potřebovat vhodný Wi-Fi router. Pokud nevíte, co je to router, pak oslovte nějakého trochu počítačově gramotnějšího kamaráda, aby vám pomohl. Pokud máte doma internet, pak nejspíš už doma i nějaký ten router máte (akorát bacha na to, pokud patří rodičům, bylo by dobré se s nimi předem domluvit, budeme na něm dělat větší zásahy, i když pouze softwarové). Případně si můžete koupit nový router a ten k současnému internetu připojit.

Co je ale důležité, v každém případě potřebujete router, který podporuje alternativní firmware DD-WRT. A to bohužel nepodporuje každý router. Takže nejprve si na této stránce zkontrolujte, zda-li vámi zvolený router toto splňuje či ne. V tabulce si kromě výrobce a modelu zkontrolujte i revizi, to vše je důležité. Pokud máte doma router, který DD-WRT již podporuje, pak máte vyhráno. Pokud ne, pak si potřebujete koupit nový a v tom případě se ještě před koupí opět podívejte, jestli vámi zvolený router DD-WRT podporuje. Já mám router D-Link DIR-600 Rev.B1 a níže popsaný postup je tedy prováděn na tomto routeru. (Pozor: v současnosti prodávaný D-Link DIR-600 Rev.C nepodporuje DD-WRT!)

Pokud vás zajímá, co to DD-WRT je, pak se jedná o alternativní open-source systém pro router, který nahradí ten původní od výrobce. Tedy původní systém od D-Linku, Edimaxu, Asusu nebo TP-Linku ve vašem routeru přepíšeme tím od DD-WRT. Tento alternativní systém nabízí asi 10× více funkcí než běžné systémy, které v levných routerech najdete. Mimochodem tomu odpovídá i to, že pokud si koupíte router, který všechnu tuto funkcionalitu podporuje již z výroby, což znamená značky Cisco, Juniper, HP (3Com), Avaya apod., pak za něj zaplatíte asi 10× tolik peněz jako za levný router. Ale vy si všechnu tuto pokročilou funkcionalitu můžete odemknout ve vašem levném routeru zdarma a to tím, že v něm nahradíte původní systém za DD-WRT.

Mimochodem DD-WRT je dnes natolik spolehlivý a uznávaný systém pro routery, že americký výrobce síťových zařízení Buffalo ukončil vývoj svého vlastního systému a routery Buffalo jsou dnes přímo z výroby vybaveny systémem DD-WRT.

No a nakonec budete potřebovat notebook s tradičním kabelovým připojením k síti a síťový kabel — pomocí toho se k routeru připojíte a budete ho konfigurovat.

Instalace DD-WRT do routeru

Jako úplně první krok si ověřte váš router běžící pod původním systémem, že skrz něj funguje internet. A pak se k routeru připojte síťovým kabelem z Vašeho notebooku, spusťte administrativní rozhraní routeru a na kus papíru si opište nastavení: konfiguraci WAN linky, konfiguraci LAN sítě, konfiguraci DHCP serveru, konfiguraci Wi-Fi.

Nyní si stáhněte DD-WRT firmware pro váš model routeru a pomocí aktualizace firmwaru jím přepište ten původní. Router se na závěr aktualizace sám restartuje.

Teď se opět k routeru připojte, ve výchozím nastavení bude mít adresu 192.168.1.1. Zkonfigurujte základní funkce routeru tak, jak jste měli pod původním systémem: konfiguraci WAN linky, konfiguraci LAN sítě, konfiguraci DHCP serveru. Zatím nenastavujte Wi-Fi. Po vyplnění každé stránky v administraci zmáčkněte tlačítko „Apply Settings“ (tím se změny zároveň uloží i aplikují).

Základní nastavení routeru

Ověřte, že router funguje — že z notebooku připojeného přes kabel vám funguje prohlížení webu, příjem pošty apod.

Vytváříme Nintendo Zone

Nyní vytvoříme Wi-Fi síť pro Nintendo Zone.

Pro technicky zdatnější uživatele: Wi-Fi síť Nintendo Zone vytvoříme jako primární Wi-Fi na routeru, kdežto původní Wi-Fi později obnovíme v DD-WRT až jako sekundární síť, jako virtuální adaptér. Důvodem je to, že na Nintendo Zone budeme chtít nastavit MAC filter a ten funguje jen na primární síti.

V konfiguraci DD-WRT se přepněte na záložku Wireless a vyplňte údaje podle následujícího obrázku. Název sítě musí být _The Cloud a síť musí veřejně vysílat své SSID. Zmáčkněte Apply Settings.

_The Cloud (Wi-Fi)

Protože Nintendo Zone je veřejný hotspot určený pro připojení kohokoliv na letištích, v restauracích apod., musí mít tato síť vypnuté zabezpečení. Tak je to ve výchozím stavu a neměňte to.

_The Cloud bez jakéhokoliv zabezpečení

Nyní máte doma Nintendo Zone. Ověřte to tak, že si vezmete své 3DS a otevřete ho. Handheld Vás bude okamžitě informovat o tom, že se nacházíte v Nintendo Zóně a mezi ikonami na domovské obrazovce vám přibyla aplikace Nintendo Zone. Aniž byste museli v handheldu jakkoliv konfigurovat připojení k Wi-Fi síti, bude Vám fungovat internet (browser, online multiplayer v hrách). Navíc v Animal Crossingu Vám bude fungovat stahování speciálních předmětů, které jsou k dispozici jen v Nintendo Zónách (zajděte si na poštu a řekněte si o dárek, v těchto dnech je k dispozici Red Cap).

Připojení 3DS bez nutnosti konfigurace je mimochodem další výhoda — ušetříte jeden slot v konfiguraci internetu na vašem handheldu.

Spouštíme StreetPass Relay

Vraťte se k routeru a přejděte do Setup → MAC Address Clone. Do pole Clone Wireless MAC vložte 40:53:50:4F:4F:46

Pro technicky zdatnější uživatele: Pomocí BSSID, neboli MAC adresy Wi-Fi sítě, identifikuje Nintendo jednotlivé Nintendo Zóny. Výše uvedená MAC adresa je při podvádění se StreetPass Zone nejrozšířenější, tudíž se vám takto bude v handheldu střídat asi nejvíce lidí. Lze ale použít i jiné hodnoty, nejprve si ovšem musíte najít skutečnou Nintendo Zónu a pomocí příkazu netsh wlan show networks mode=Bssid zjistit její BSSID.

Zmáčkněte Apply Settings, přejděte do Administration a dole zmáčkněte Reboot router. To trvá asi minutu.

MAC Clone

Už v této chvíli máme Nintendo Zone s funkcí StreetPass Relay. Síť funguje v 3DS-ku nadále tak jak v předchozím bodě. Nyní ale handheld zavřete a chvíli čekejte (5-10 minut). Najednou zeleně zabliká dioda a obdržíte StreetPass hit.

StreetPass hity z Nintendo Zone chodí stejně často jako v případě, že hitujete stejného člověka, tedy nejdřív opět po osmi hodinách.

Přidáváme zpět původní Wi-Fi

Pokud jste doma na internetu používali Wi-Fi i pro jiná zařízení než 3DS (nejspíš ano, např. notebook, tablet, mobil, Wii U atd.), budete chtít obnovit původní nastavení bezdrátové sítě. V tomto bodě to uděláme.

V konfiguraci zmáčkněte Wireless a v oddílu Virtual Interfaces stisněte tlačítko Add. Stránka se znovu načte a v oddílu Virtual Interfaces do pole Wireless Network Name vložte název vaší domácí sítě (ten jste si na začátku opsali z původního nastavení routeru). Zmáčkněte Apply Settings.

Wireless settings

Nyní se přepněte na Wireless → Wireless Security a zadejte zabezpečení své domácí Wi-Fi sítě.

Wireless security

Zmáčkněte Apply Settings. V tento okamžik by se měly k vaší Wi-Fi opět připojit všechny původní přístroje a opět v nich začít fungovat internet.

Alespoň nějaké zabezpečení

Wi-Fi síť _The Cloud, kterou jsme vytvořili pro Nintendo Zónu, je úplně otevřená a v této chvíli se do ní může připojit úplně kdokoliv. Síť bohužel nemůžeme zaheslovat, přestalo by se do ní připojovat 3DS. Proto pokud chcete síť alespoň trochu zabezpečit, pak asi jediným řešením je MAC Filter.

Nejprve si na 3DS zjistěte jeho MAC adresu. Spusťte System Settings, přejděte do Internet Settings → Other Information → Confirm MAC Address a opište si ji.

V administračním rozhraní routeru přejděte na Wireless → MAC Filter a zde zapněte volby Use Filter: Enable a Filter Mode: Permit only clients listed to access the wireless network. Zmáčkněte Apply Settings.

MAC Filter

Nyní zmáčkněte tlačítko Edit MAC Filter List a v novém okně do prvního políčka vložte MAC adresu Vašeho 3DS. Musí být ve formátu, kdy jsou dvojice čísel oddělené dvojtečkou, tedy například 01:23:45:67:89:AB. Případně zde můžete vložit více MAC address — 3DS-ka všech vašich kamarádů, seznam zvládne až 256 zařízení.

50-MAC-List

Zmáčkněte Save. Nyní byste se do sítě _The Cloud měli být schopni připojit se svým 3DS, ale ne s dalšími zařízeními.

Upozornění: Toto je pouze velmi jednoduché zabezpečení, které šikovný hacker dokáže prolomit. Stačí, když bude vaši Wi-Fi síť sledovat po nějakou dobu a až se na ni Vaše 3DS přihlásí, tak při komunikaci s routerem posílá v nezašifrované podobě svou MAC adresu. Takto ji tedy hacker zjistí, nastaví si na svém notebooku stejnou a v klidu se k vaší síti připojí.

Oddělujeme obě Wi-Fi sítě od sebe

Jak jsme si vysvětlili v předchozím bodě, zabezpečení MAC filtrem sice vyloučí úplně obyčejné uživatele, trochu zkušenější fanoušek se ale do Vaší sítě snadno prolomí. Ještě ale můžeme udělat to, že potenciální útočník se sice dostane přes Vaši síť na internet, ale už se nedostane na vaše další zařízení (notebooky, tablety, domácí server apod.), na kterých nejspíš máte uloženy věci osobního rázu a vážně je nechcete s hackerem sdílet. Oddělíme tedy síť _The Cloud od vaší domácí Wi-Fi a od kabelové LAN sítě a necháme jí pouze přístup na internet. Toto omezení bude pak platit i pro 3DS, tomu ale přístup na internet stačí a nic jiného nepotřebuje.

Přepněte se na Setup → Networking a v oddílu Bridging → Create Bridge zmáčkněte tlačítko Add. Stránka se znova nahraje a budete zde mít dva záznamy, druhý (nový) pojmenujte br1 a stiskněte dole Apply Changes.

Vytváříme Bridge br1

Nyní musíme zvolit adresu pro oddělenou LAN síť. Jestliže je Váš router nastaven na síť 192.168.1.0, pak můžeme například použít 192.168.2.0 nebo třeba 192.168.3.0. Možností je více, ale zjednodušeně — použijte třetí číslo odlišné.

Do nově načtené stránky je zapotřebí vyplnit adresu výchozí brány v této nové síti, já jsem použil 192.168.3.1, masku pak 255.255.255.0. Vyplňte a znovu zmáčkněte Apply Changes.

br1 IP adresa

V oddílu Bridging → Assign To Bridge nyní zmáčkněte tlačítko Add, stránka se znovu nahraje a přibyde zde řádek. V něm musíme přiřadit nově vytvořený bridge naší Wi-Fi síti _The Cloud. První pole je jednoduché, z nabídky vyberte br1. Druhé pole bude záležet podle toho, jaký máte router, resp. jaký je použit výrobce bezdrátového adaptéru.

 • pokud je výrobcem Ralink, tak jako u mého routeru D-Link, pak síť _The Cloud bude na adaptéru ra0 (naše druhá domácí síť je pak na adaptéru ra1)
 • pokud je výrobcem Atheros, pak síť _The Cloud bude na adaptéru ath0 (naše druhá domácí síť je pak na adaptéru ath0.1)
 • pokud je výrobcem Broadcom, pak síť _The Cloud bude na adaptéru wl0 (naše druhá domácí síť je pak na adaptéru wl0.1)

Do druhého pole tedy musíte vybrat správný adaptér, na kterém je vaše síť _The Cloud. Bude to buď ra0 nebo ath0 nebo wl0. Zadejte a dole na stránce zmáčkněte Apply Changes.

Assign to Bridge

Stránka se znova načte, ale informace na ní nejspíš ještě nebudou správně obnovené. Proto zmáčkněte ještě jednou Apply Changes a počkejte, až se načte znova. Nyní byste v tabulce Current Bridging Table měli vidět přiřazení adaptéru jednotlivým bridgům. Adaptér pro síť _The Cloud by měl být přiřazen novému br1, ostatní sítě stále br0.

Current Bridging Table

Ještě potřebujeme přidat druhý DHCP server pro síť br1. Na stejné stránce až úplně dole v oddílu DHCPD stisněte Add, stránka se znova načte, v prvním poli ze seznamu vyberte br1 a dejte Apply Settins.

DHCPD

Nyní se přepněte na záložku Administration → Commands a do pole Commands zkopírujte následující skript:

# Enable NAT on the WAN port to correct a bug in builds over 17000
iptables -t nat -I POSTROUTING -o `get_wanface` -j SNAT --to `nvram get wan_ipaddr`
# Allow br1 access to br0, the WAN, and any other subnets (required if SPI firewall is on)
iptables -I FORWARD -i br1 -m state --state NEW -j ACCEPT
iptables -I FORWARD -p tcp --tcp-flags SYN,RST SYN -j TCPMSS --clamp-mss-to-pmtu
# Restrict br1 from accessing br0 (do not use on WAP's)
iptables -I FORWARD -i br1 -o br0 -m state --state NEW -j DROP
# Restrict br0 from accessing br1
iptables -I FORWARD -i br0 -o br1 -m state --state NEW -j DROP

Zmáčkněte tlačítko Save Firewall (skript se uloží tak, aby se spouštěl v okamžiku spouštění Firewallu; neukládejte ho do Save Startup, to je příliš brzy, pak by se neaplikoval).

Máme vykonfigurováno, zbývá poslední věc, restartovat router, to udělejte na záložce Administration tlačítkem Reboot Router úplně dole. Router se zrestartuje, za minutu už zase poběží.

Nyní se všechna zařízení, která se přihlásí do sítě _The Cloud, ocitnou na separátní síti, budou mít přístup do internetu, ale budou mít zablokovaný přístup do vaší „hlavní domácí sítě“. Pokud si to chcete ověřit, přidejte si MAC addressu vašeho notebooku do MAC filtru (viz výše, aby Vás to pustilo) a přihlašte se s notebookem k síti _The Cloud. Dostanete IP adresu ze sítě vykonfigurované v tomto bodě, budete moc prohlížet internet, ale nedostanete se na primární síť (nepingnete jiný stroj, který je připojen na primární síti apod.)

Závěr

Výše uvedený postup Vám doma vytvoří Nintendo Zone s funkcí StreetPass Relay. Jedinou nevýhodou je otevření vaší sítě potenciálním útočníkům, nicméně ti budou moci přes váš router přistupovat pouze na internet, nic víc (nedostanou se na vaše domácí zařízení připojená do sítě). Jestli vám toto bezpečnostní riziko stojí za to, to už si musíte rozhodnout sami.

Jsem zvědav, kdy přes StreetPass Relay doma potkám někoho z Česka nebo Slovenska! Případně napište do komentářů, jestli jste se do toho pustili, jestli jste uspěli a jaký router jste použili.

Štítky:

28× okomentováno Jak zprovoznit StreetPass Relay u vás doma

 1. Zayl napsal:

  Nějak nechápu ten altenrativní formware od výrobce či co to je. Máme doba router za nějakých pár šušňů, před pár dny jsem do něj zadal povolit mac clone a jednou 2x za den si změním ssid a projedu 15 mac adres. A mám to tak 3 dny a docela dost lidí už jsem potkal 2x.

  • honza napsal:

   Ten alternativní firmware má dva důvody. Prvním je ten, že routerů, které umožňují nastavit MAC adresu Wi-Fi sítě moc není. Můj D-Link to rozhodně neuměl. Pokud to tvůj umí, pak máš výjimku, gratuluji.

   Druhým důvodem je pak to další nastavení popsané v článku. Mě by se určitě nechtělo denně to ručně obsluhovat, denně měnit SSID, MAC adresu apod. Díky DD-WRT jsem si na jednom routeru mohl rozjet dvě Wi-Fi sítě a u té otevřené ji trochu i zabezpečit. Teď to tak můžu nechat být a vše bude nadále fungovat, aniž bych to musel nějak obsluhovat.

   Když to dovedu do extrému, na tom alternativním firmwaru bych si mohl udělat skript (prográmek), který mi tu MAC adresu každou hodinu změní na jinou podle seznamu. Třeba na to dostanu chuť, udělám to a článek doplním 🙂

   • Zayl napsal:

    Je fakt, že to není taková sranda měnit, no. Taky jsem o takovém scriptu přemýšlel, ale zas tolik se mi v tom hrabat nechce. A s těmi dvěmi sítěmi, to router fakt zvládá dvě sítě, nebo si k tomu routeru musel připojit nějaký další AP?

    • honza napsal:

     Ano, routery zvládají více Wi-Fi sítí najednou, žádné připojování dalších AP; jedná se o takzvané virtuální adaptéry. Typické využití je v hotelu nebo restauraci — zabezpečená síť pro firemní účely, nezabezpečená pro hosty, kteří mají ale jen přístup na internet a nic víc a navíc jim lze třeba ještě omezit šířku pásma apod. Akorát na levných routerech to se základním systémem není jak nastavit.

     • Zayl napsal:

      Tak náš router v seznamu není a i když to ještě nemusí znamenat konec, vzhledem k tomu, že mi to funguje, tak se v tom dále šťourat nechci, ale ta druhá síť mě docela láká. Ve starém firmwaru ale ten bridging nevidím, takže asi konečná.

     • honza napsal:

      Pokud by ses tomu chtěl věnovat, pak existují ještě další alternativní systémy pro routery — OpenWRT a Tomato. Můžeš zkusit ty, třeba svůj router najdeš tam. Ale těma jsem se nezabýval.

 2. MontanaCZ81 napsal:

  Tak tohle je pro me megaspanelska-vesnice.

  1. mam toma tohle http://access-pointy.heureka.cz/d-link-go-rt-n150/ pujde to s tim ???
  2. pokud tedy ano nasel by se v Praze nekdo kdo tehle hatmatilce 🙂 rozumi a prijel by mi to domu / nechci to zadarmo / zprovoznit ???

  • honza napsal:

   Tak jsem se na to díval a bohužel, router D-Link GO-RT-N150 mezi těmi, které podporují DD-WRT, není 🙁

 3. MontanaCZ81 napsal:

  Honza: aha no skoda sakra tak zas jen kvuli tomu si novej kupovat nebudu holt kazdej ctvrtek povinne do hospody / Dasen / aspon je doma vymluva :))))

 4. TheStoupa napsal:

  nemuzu si pomoct, ale me tohle stale prijde jako hroznej hnus nicici myslenku StreetPassu. pri tomhle zneuziti bych byl docela rad kdyby Nintendo ten StreetPass Relay radsi zrusilo.

  • honza napsal:

   To máš hot těžký. Pro některé lidi je tohle zase možná jediná možnost, jak vůbec nějaké StreetPass hity pochytat. A taky – nelíbí se ti to, v pořádku, nikdo tě do toho nenutí, nepoužívej a můžeš žít ve světě původního StreetPassu, nic se pro tebe nemění.

   • TheStoupa napsal:

    bohuzel meni, kdyz nekoho potkam, tak uz nemam jistotu, ze hraje fer. coz mi tak nejak kazi radost ze hry.

    • vtipoman napsal:

     Třeba já jsem tady nikdy nepotkal nikoho s 3DS kromě kamaráda a ségry, u kterých se vždy domluvíme. Puzzle nemám hotový ani jeden a quest dělám s pravidelným streetpasem se ségrou…

    • honza napsal:

     Stoupo, pokud ti na tomto záleží (máš na to samozřejmě právo), pak je jasné, že tě tohle musí štvát. Bohužel, může se ti to nelíbit, můžeš proti tomu protestovat, ale to je asi tak vše, co s tím můžeš udělat (teda předpokládám, že odteď mám já zákaz vstupu do Dásně :-))

     • TheStoupa napsal:

      v Dasni jsi stale vitan. ale uz ti nedam fantastic rating :-P. vis co, je to podobnej pocit jako kdyz vim, ze v AC jdou dublovat predmety. a s timhle vedomim si proste pak prestavam vazit vytvoru, co v ty hre vidim. stejne tak jsem treba videl navod na to jak si nacheatovat u vlastniho Mii zlate kalhoty, ale kdyz bych potkal nekoho se zlatyma kalhotama, tak si o nem budu myslet sve. stejne jako o tech, co si ruzne edituji savy her a tak…

  • MontanaCZ81 napsal:

   Tak ani sem si ten clanek necetl kdyz sem tam uvidel vsechny ty tabulky – to je na me moc.myslel sem to tak ze by to fungovalo teoreticky takto napr.: kdyby se u me v pondeli stavil Mates na kafe tak by mu to tam hodilo SP a napr. v utery kdyby prisel Marllone na kafe tak by hitnul i toho Matese ze dne pred tim.Ani nevim ze by to posilalo z netu hity-to je potom o necem jinym a fakt to kazi tu zakladni myslenku SP.Ale je treba vuci ostatnim fer kdyz ma nekdo doma 2 a vice 3ds a hituje se mezi sebou nekolikrat za den???
   Ale v te Dasni by to bylo fajn napr. kdybych nestihal ctvrtecni sraz tak by tam slo zajit jinej den a byly by ste tam vsichni nachytani. No treba vcera vecer sem shodou okolnosti byl vecer v Dasni /prej se na nas zase ve ctvrtek tesi :)))) /a vedet ze to tam funguje tak si vezmu 3dsko s sebou.No ja ho s sebou mel i tak :)))))))))

 5. taz napsal:

  Chápu že lidi izolovaný někde mimo civilizaci mají tak šanci si alespoň zahrát, já kdybych nebyl dva dny v týdnu v německu tak chytím tak tři streetpassy za rok.

 6. taz napsal:

  A to ještě v Elektrowordu kde mají dvě zapnutý 3DSka 😉

 7. Lentilek napsal:

  Když člověk žije v takovém místě jak já, tak má wifinu otevřenou pořád a ani po půl roce se v dhcp listu neobjevil nikdo jiný než já a rodina 🙂 Jinak super návod, konečně mám možnost streetpassu, ostatní si klidně nadávejte

 8. adam napsal:

  pár kavárniček..kdyby se rozhodlo tohle udělat..tak by to nebylo špatný

 9. gumos napsal:

  Ještě minulý rok byl nintendo zone přístupný třeba na Mošnovském letišti. Bohužel ale nefungoval jak měl, ikonku Nzone mi to nainstalovalo, spustil jsem to, ale jakmile to načítalo signál, tak to vždy vyhodilo chybu že není signál a to jsem to zkoušel po celém letišti 🙂 Co se dívám na mapu nintendo zone ted, tak už tam Mošnov není, takže to asi raději zrušili když jim to nefungovalo, škoda no.

 10. Miso Ramen napsal:

  Není muj, ale funguje 🙂

  3 * * * * root nvram set def_whwaddr=4E:53:50:4F:4F:4A sleep 3 && nvram commit sleep 5 && reboot
  7 * * * * root nvram set def_whwaddr=4E:53:50:4F:4F:49 sleep 3 && nvram commit sleep 5 && reboot
  11 * * * * root nvram set def_whwaddr=4E:53:50:4F:4F:48 sleep 3 && nvram commit sleep 5 && reboot
  15 * * * * root nvram set def_whwaddr=4E:53:50:4F:4F:40 sleep 3 && nvram commit sleep 5 && reboot
  19 * * * * root nvram set def_whwaddr=4E:53:50:4F:4F:41 sleep 3 && nvram commit sleep 5 && reboot
  23 * * * * root nvram set def_whwaddr=4E:53:50:4F:4F:42 sleep 3 && nvram commit sleep 5 && reboot
  27 * * * * root nvram set def_whwaddr=4E:53:50:4F:4F:43 sleep 3 && nvram commit sleep 5 && reboot
  31 * * * * root nvram set def_whwaddr=4E:53:50:4F:4F:44 sleep 3 && nvram commit sleep 5 && reboot
  35 * * * * root nvram set def_whwaddr=4E:53:50:4F:4F:45 sleep 3 && nvram commit sleep 5 && reboot
  39 * * * * root nvram set def_whwaddr=4E:53:50:4F:4F:46 sleep 3 && nvram commit sleep 5 && reboot
  43 * * * * root nvram set def_whwaddr=4E:53:50:4F:4F:47 sleep 3 && nvram commit sleep 5 && reboot
  47 * * * * root nvram set def_whwaddr=00:25:9C:52:1C:6A sleep 3 && nvram commit sleep 5 && reboot
  51 * * * * root nvram set def_whwaddr=00:0D:67:15:2D:82 sleep 3 && nvram commit sleep 5 && reboot
  55 * * * * root nvram set def_whwaddr=00:0D:67:15:D7:21 sleep 3 && nvram commit sleep 5 && reboot
  59 * * * * root nvram set def_whwaddr=00:0D:67:15:D5:44 sleep 3 && nvram commit sleep 5 && reboot
  

  v DD-WRT – Administration > Management > Additional Cron Jobs

  • honza napsal:

   Fungovat to asi bude, nicméně rebootovat každé 4 minuty router, to je šílené — internet bude neustále vypadávat, nebude se dát stáhnout žádný trochu delší soubor, budou problémy s YouTube apod. Do toho bych nešel.

   • Miso Ramen napsal:

    No já to hodil na druhý router co jsem vyhrabal, takže tohle řešení mi nevadí 🙂

    Ale pravda, tohle jsem opoměl uvést…

 11. kosmik napsal:

  no mam rootnuty android tablet…je niekde nejaky navod ako sa to da na nom spravit? alebo nejaka aplikacia ktora dokaze to co treba?

 12. Stryko Fedor napsal:

  Vdaka za navod. Funguje perfektne. Som z BA, beham kade-tade, ale nikoho som nestretol na streetpasse. Ani v predajniach nemaju zapnute 3ds-ka, co by mohli. Inak ak ma tam niekto stretne, tak nezisti ze som z SK, pretoze region mam nastaveny na UK a predpokladam, ze kvôli n-shopu to tak mate vsetci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *