Nintendo má možnost dálkově smazat obsah nakoupený z eShopu

Víte o tom, že Nintendo umí na dálku ve vaší konzoli smazat obsah nakoupený z eShopu? Je to skutečně tak, firma uvádí, že takto má právo mazat nelegálně nebo neoprávněně získaný obsah z vašeho účtu.

Jeden uživatel v Americe se o tom přesvědčil na vlastní kůži: tamní Nintendo pořádalo promo akci, kdy za koupi dvojice her Fire Emblem: Awakening a Shin Megami Tensei IV odměňovalo zákazníky kreditem $30 do eShopu. Tento fanoušek si zakoupil obě hry dvakrát, zaregistroval si je na dvou různých účtech ve věrnostním klubu a získal tak dva kupóny na $30. Oba kupóny pak použil v eShopu na jednom 3DS-ku.

Po pár týdnech tento uživatel zjistil, že oba jeho účty ve věrnostním klubu jsou deaktivované, firma smazala z jeho 3DS hru SteamWorld Dig, kterou si mezitím koupil a také zbytek z kreditu $60. Totiž, pravidla akce uváděly, že na jednom účtu je možné využít jen jeden kupón. Také je v obecných pravidlech věrnostního klubu, že jeden uživatel nesmí mít více než jeden účet.

Dotčený uživatel kontaktoval americké Nintendo a to mu nakonec odblokovalo jeho účet ve věrnostním klubu, ale jeho získaný kredit obnoven nebyl a ani hra SteamWorld Dig mu nebyla vrácena.

Zdroj

Štítky: ,

3× okomentováno Nintendo má možnost dálkově smazat obsah nakoupený z eShopu

 1. Poseidon napsal:

  Hezký, hezký kam jsme to zase dospěli. Nintendo má nejhorší online účty a ještě mohu mít jen jeden? To si dělaj prdel. Neumí si to zabezpečit, tak aby registrace těch 30$ nešla provést na účet 2x a raději si to ve statistice vyhledaj a pak na dálku smažou. Ano porušil pravidla, ale kdo mi nezaručí, že se někdo rozhodne Nintendu nabourat do systému a všem všechno smazat?? Nelíbí se mi to, bohužel s tím nic nenadělám, ale za sebe musím říct, že digitální hry a věci od nintenda jedině zadarmo.

  Nikdo Vám ty hry při prodeji nazaplatí, kopíruje se to špatně z 3DS na 2. a max 5x (pokud to nezměnili), když jedno prodám druhé hned nemám jsem bez her. A ještě vám to mohou smazat, protože jste si koupil 3. 3DS a máte u něj nový účet. Chtělo by to pořádnou změnu.

 2. Muftu napsal:

  Nintendo nadalej potvrdzuje ze v digi obsahu je stale za opicami. A hadajte co? Na Nintendo klube mam tiez dva ucty…a preco? pretoze nie je mozne spravit family ucet ako v amerike a hlavne nebolo mozne migrovat z jednej krajiny do druhej. V nintende robia super hry, ale v sluzbach este nezliezli zo stromov

  • Poseidon napsal:

   Vždyť to je jejich moto „jít si svou vlastní cestou a nekoukat na druhý“ – bohužel tohle pravidlo, není možné u věcí jako je online, základní přizpůsobení konzole a jiné věci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *