Nintendo změnilo svou předpověď výsledků

Financial

Nintendo vydalo mimořádnou finanční zprávu, kterou upravuje očekávané výsledky za aktuální fiskální rok, který bude končit 31. březnem. Připomeňme, že firma při žádném z pravidelných čtvrtletních zveřejnění výsledků celkovou předpověď neměnila, nicméně nyní se konec roku blíží a Nintendo se rozhodlo přeci jen v předstihu informovat akcionáře, že výsledky budou jiné, než management očekával. A jak asi tušíte, nová předpověď je horší než ta původní, firma očekává celkově slabší výsledky. Konrétně…

  • nová předpověď čistých prodejů je 500 miliard jenů, což je pokles o 12,3% oproti původní předpovědi 570 miliard
  • provozní zisk nyní firma očekává 33 miliard jenů, původně 50 miliard
  • běžný zisk pak podle nové předpovědi bude 25 miliard, původně 55 miliard
  • zisk, který je možné rozdělit mezi akcionáře, bude 17 miliard jenů namísto očekávaných 35 miliard
  • zisk na jednu akcii pak bude 141 jenů namísto původně předpokládaných 291 jenů

Slabší finanční výsledky firma zdůvodňuje především vývojem kurzu jenu, kdy původní předpověď byla stavěna na očekávání kurzu 115 jenů za jeden americký dolar na konci fiskálního roku, nyní je ovšem předpověď 120 jenů za jeden dolar. Nintendo zmiňuje, že kurz jenu k Euru se nemění a zůstává na očekávaných 125 jenech za 1 Euro. Nicméně odlišný kurz dolaru zapříčiní náklady vyšší 20 miliard jenů, tedy finanční výsledky o tuto částku horší.

Nová zpráva také obsahuje opravené předpoklady prodejů, tak se na ně podívejme: Firma zde uvádí pokles v prodejích 3DS, kdy původně očekávala 7,6 milionů prodaných handheldu za fiskální rok, nyní jen 6,6 milionů; resp. 47 milionů her pro 3DS oproti původně očekávaným 56 milionů. Předpověď prodejů konzole Wii U se nemění a zůstává na 3,4 milionů kusů, prodeje her pro domácí konzoli dokonce nová předpověď zvýšila z 23 milionů na 27 milionů. Předpověď obsahuje i očekávané prodeje starší konzole Wii, u níž se opět nemění počet prodaných kusů konzole, ten je nadále 100 tisíc kusů; a dokonce se opět zvedl počet her pro Wii a to ze 4 na 7 milionů kusů.

Odkaz

Štítky: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *