Pachter: Nintendo by mělo skončit s Wii U

Michael Pachter

A k čerstvým zprávám z Nintenda se vyjádřil i kontroverzní Michael Pachter…

„Je zjevné, že starý model Nintenda prodávat vlastní hardware podporovaný lákavým proprietárním softwarem nefunguje. Software od Nintenda je nadále špičkové kvality, ale jejich konzolový hardware není konkurenceschopný. Wii U nemá dostatečný výkon v porovnání s next-gen platformami Sony a Microsoftu a nemá konkurenceschopnou cenu (měl by mít podobnou cenu jako stávající generace konzolí od konkurence).

Nemyslíme si, že by Nintendo mělo opustit výrobu hardwaru konzolí, ale myslíme si, že by mělo skončit s Wii U a mělo by se vrátit ke kreslícím stolům, na kterých se konzole navrhují. Nintendo má v prodeji konzoli, která se neprodává a pokud bude pokračovat v boji proti větrným mlýnům, pak tím utrpí i jeho software.

Při současném obchodním modelu, když by Nintendo zrušilo Wii U, pak by neprodávalo žádný software pro konzole. Věříme, že by proto mělo přehodnotit svůj model vydávat hry jen pro vlastní platformy a mělo by vydat svůj software pro jiné platformy, než bude schopné vydat novou konzoli. Jakmile bude nová konzole od Nintenda na trhu, pak by mělo pro společnost smysl stáhnout z prodeje své hry pro PS4 a XBox One a vrátit se k modelu, kdy hry Nintenda jsou dostupné pouze na hardwaru Nintenda.

Situace v oblasti handheldů je mnohem složitější. Handheldový business neselhává, ale handheldy od Nintenda ztratili část trhu ve prospěch smartphonů a tabletů a společnost by se měla pokusit získat tento trh zpět. Věříme, že Nintendo by velmi získalo z expanze na trh mobilů a tabletů, pokud by hry pro GameBoy Advance nabídlo na mobilních platformách ve formě downloadů za cenu $5-$10 a oslovilo by tak širší publikum; současně by firma pokračovala ve vydávání nových her pro 3DS a přesvědčovala širší publikum ke koupi 3DS a dražších her. Je těžké dokázat, že by to takto fungovalo, my ale věříme, že Nintendo má dostatečně silné značky, aby tomu tak bylo.

Nemyslíme si, že by problémy Nintenda indikovaly cokoliv jiného, než jen to, že má konzoli, která na trhu není konkurenceschopná a mobilní svět kanibalizuje na prodejích dedikovaných herních handheldů. Pokud se vedení Nintenda zaměří na tyto problémy, pak věříme, že Nintendo má velmi silné značky, díky nímž je schopno zvrátit trend a stát se opět ziskovým.“

Zdroj

Štítky: , ,

6× okomentováno Pachter: Nintendo by mělo skončit s Wii U

 1. Forest1 napsal:

  To se dalo čekat, tenhle člověk hází špínu na Nintendo jak je rok dlouhej 😐

 2. drzalekm napsal:

  😀 tak jako zas tak špatnéj neni … Ale očividně ma ps4 a chce si na něm zahrat maria v nextgen 😀

 3. Zdeeneek80 napsal:

  Nejsem zadnej Nintendo hater, ale jeste reknete, ze v nekterych vecech nema pravdu …

  • kosmik napsal:

   v niektorych mozno aj ano…ale s tym ze nintendo by malo skoncit s wii u nesuhlasim…wii ani zdaleka ledosahovalo vykonu ako jeho priamy konkurenti a aj tak malo najlepsie predaje..

   • Poseidon napsal:

    Nezapomeň, že Wii oslovilo nehráče svým Cool ovládáním a ty pak ani Wii nezapli – vždyť Wii je nejméně využívaná konzole!!! Tak proč by tihle konzumenti měli Wii U kupovat? Wii U není dokonalá konzole a chyb je v ní opravdu mnoho – raději by měli udělat reedici, kde vychytají mouchy, sníží cenu a přidaj nový hry, jinak bude WiiU mrtvé…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *