Výkonostní rozdíl mezi 3DS a PSP2 obdobný jako mezi DS a PSP

Internetem běhá skoro oficiální zpráva o tom, že Sony 27. ledna představí následovníka svého přenosného handheldu PlayStation Portable, o němž se zatím hovoří jako o PSP2. Není se co divit, pokud by tak neudělalo, přišlo by o část peněz. Lidé by totiž kupovali 3DS s tím, že žádná alternativa není. Pokud Sony ukáže svůj vlastní stroj, část zákazníků si peníze ponechá, nové Nintendo 3DS si nepořídí a počká si na právě na PSP2, přestože si možná až rok počkají, než bude nový stroj od Sony k dostání. To je běžná psychologie a běžná prodejní praxe a nic divného na tom není, jedinou otázkou vždy je, kdo za zúčastněných stran tentokrát půjde do prodeje jako první (a většinou vydělá nejvíce peněz tak jako tak, ale ne vždy) a kdo druhý, ale bude již podstatně dříve o svém výrobku mluvit.

Množí se spekulace ohledně grafického výkonu nového stroje PSP2, a ten bývá často přirovnáván k PS3. Nyní se objevil komentář od důvěryhodného zdroje, který hovoří o tom, že podobný výkonostní rozdíl, jaký byl mezi Nintendem DS a Sony PSP bude také mezi 3DS a PSP2. No ten původní rozdíl byl hodně velký, přiznejme na rovinu, že nové 3DS má sice grafický výkon o něco vyšší než původní PSP, ale ne mnoho. Naopak DS se v grafickém výkonu ani s jedním z těch dvou strojů porovnávat nemůže. Ale všichni jsme viděli, že vyšší grafický výkon neznamená vyšší prodeje přístroje, to může být úplně jinak (úplně naopak).

Dost možná bych o grafickém výkonu handheldu na úrovni PS3 psal jedovaté poznámky, jak nic takového není zapotřebí, ale mezi DS a PSP existoval ještě jeden zásadní rozdíl a to byla výdrž na baterii. Samozřejmě výrazně v prospěch slabšího DS. Jenže jak jsme se nedávno dozvěděli, tak výdrž 3DS na baterku bude podstatně slabší, než kolik zvládl jeho předchůdce. Dokonce bude slabší, než kolik vydrželo původní PSP. A nedokážu si představit, že by Sony bylo tak odvážné a šlo do prodeje s handheldem, který by na baterku vydržel jen hodinu a půl. No uvidíme, letošní rok bude rozhodně zajímavý.

Zdroj

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *