Wii U Virtual Console přidá podporu DS

ds_virtual_console

Nintendo dnes na své tiskové konferenci oznámilo, že služba Virtual Console na Wii U dostane podporu další platformy a tou bude populární handheld DS.

„Navíc, po přibližně roce vývoje a výzkumu dalšího využití GamePadu, jsme si nyní jistí, že dokážeme technicky vyřešit zobrazení softwaru z Nintenda DS na displeji GamePadu skrz Virtual Consoli.

Handheld Nintendo DS, se svými dvěma displeji, z nichž jeden podporuje dotykové ovládání, nabízí velmi silný softwarový katalog, takže plánujeme nabídnout tituly z Nintenda DS do budoucí nabídky Virtual Console na Wii U.“

Podle všeho to vypadá, že celé zobrazení DS-ka (oba displeje) bude na GamePadu, tedy obrazovka GamePadu bude rozdělená. Uvidíme, jak to bude vypadat ve skutečnosti.

Zdroj, zdroj

Štítky: , ,

15× okomentováno Wii U Virtual Console přidá podporu DS

 1. Miso Ramen napsal:

  Jako vážně nejsem N-hater, ale tohle je sranda, až k pláči…

  Po více jak roce, konečně přijdou s dalšími fcemi, kterýma by hnedka zkraje dokázali omráčit hoodně lidí.

  Koho vzbudili, že začal plodit myšlenky?

 2. Poseidon napsal:

  To je stejný jako s tím zapnutím hry 😀 – potřebují to hráči? To přijde i ADVANCE (nebo už tam je?) – zbytečnost, protože výhoda DS je v mobilitě – striktní využití tohoto ovladače s konzolí je nepoužitelný – CHCEME WiiU hry!!!!

  • Miso Ramen napsal:

   A víš co? Mě by se to líbilo, stejně nakonec hraju nejvíce doma na DSku a ven ho moc netahám, ale to nic nemění na to, že tohle už tu dávno mělo být.

  • daveldvd napsal:

   Nemůžou udělat hru každej měsíc. Vývoj chvilku trvá a oni na spousta hrách pracují. Už bylo vydáno celkem dost her.

   • Miso Ramen napsal:

    Sorry. Měli vyrobit a vydat hry s uvedením konzole. Ne jen těch pár, které nebyly ani na přilákání nových lidí ani pro stávající N-zákazníky.

   • onik81 napsal:

    Dost her? Dostal ses někdy k PS nebo Xku? Tam je dost her. WiiU prakticky nemá nic. Lepší hry hry od vydání konzole by snadno sečetl a nebylo by jich víc, jak 15, 20. Co super se teď chystá? A vynech recykláty Mario, Donkey…
    Problém je, že Nintedo to táhne samo a vinu můžou házel sami na sebe.

    • Mr. Gray napsal:

     PS a Xko je tu 6 let, proto jsou na ně stovky her. Kolik her je na PS4 a XBox One, kolik z nich je opravdu dobrých? Navíc Wii U je zpětně kompatibilní, takže je co hrát.

     • onik81 napsal:

      Je tu jeden zásadní rozdíl… WiiU nemá v plánu skoro nic. One a PS4 má ohlášeno desítky her a bude jich neustále rychle přibývat 😉 Dej si stopky a až budou mít ty konzole od startu stejný čas, jako WiiU dnes, uvidíš, co vše vyšlo a jaké tuny her se chystají 😉

     • Mr. Gray napsal:

      onik81: Jsem na to zvědavý 😉

   • Poseidon napsal:

    Oni neuvedli od uvední skoro zhola nic! Vyrobili HW se kterým neuměli a neumí pracovat – totu i padlo – tak proč mezi s sebou nespolupracují? Proč se Mario Kart 8 odložil o dalších X měsíců! – nemaj jiný hry! – Donkey se super novou postavou je nespasí, ceny jsou nepřiměřený a hry z od jiných vydavatelů nejsou a ani nebudou! Kolik je ohlášených her od EA a od Ubi? Vím pouze o 1 – Watch Dogs – SUPER co? Konzole neumí přehrát ani MP3, ani blueray a za těch 5 opravdu dobrých her mají zákazníci dát hromadu peněz? Nejvíc se mi tu líbí někteří, co si WiiU koupili a hrajou na něm jen ME3, NFS, CoD, Batman atd. – navíc tyhle hry jsou jinde levnější, nebo byly součástí PS+ – prostě se tahle konzole zatím nevyplatí! Navíc mě štve, že ji mám a tak nějak jsem stále věřil, že se to zlepší – podle poslední zprávy to ani tenhle rok nebude lepší…

    • El_Scorpio napsal:

     Poseidon, aký máš Miiverse nick? Ak prispievaš aj tam, by som si ta pridal…

     • Poseidon napsal:

      Asi mám, ale skoro vůbec na WiiU, 3DS, Wii nejsem :/ – navíc tam nic nepřispívám – akorát v plaze mám Wii U 🙁 – toď vše 😀 Protože kdybych tam něco napsal, možná bych dostal ban, když to všechno ti Japončíci, nebo spíš Číňani kontrolují :O.

 3. adam napsal:

  V tohleto jsem hrozně doufl od prvního uvedení WiiU..jelikož wiiu mi připomínalo DSko..první obrazovka se skládá s TV a druhá dotyková z dotykového gamepadu..jsem rád že nintndo tuhletu možnot využije..nejsem si ale jistý..že ji využije přesně tak jak jsem ji tu popsal.

  • Poseidon napsal:

   No tak s tím bych byl opatrný, protože při představě koukat na hry z DS na úhlopříčce 10x větší bude oprus, pokud nevyřeší nějaký emulátor co ty hry zlepší (ale když to nedělej u starých her, proč by to dělali u DS?) Není lepší hrát na DSku, či 3DSku? Jinak hry podle mě budou fungovat jen na tabletu navíc, pokud levá bude horní strana a pravá dolní, či naopak – nebude to zrovna pohodlné :(.

 4. Forest1 napsal:

  Je to prece logicke kdyz wii podporovalo gameboy verze a nes verze a n64 a gamecube
  ze wii u muze s dvema displeyi podporovat DS hry

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *