Názory

Názory redakce na různá témata.

Hezké svátky vám přeje tým Ninty

 

Chtěl bych všem poděkovat, že jste to tu s námi vydrželi další rok. Bohužel Honza odešel, ale za těch osm let, co tu působil, zvládl napsat neuvěřitelných 35.281 článků! Úctihodné číslo. Děkujeme ti, Honzo.

To ale není konec pro Ninty! 

O novém majiteli již bylo rozhodnuto a tím se stávám já (Yuuki). Tímto bych vám chtěl říct, že se budu snažit, aby Ninty nabral nový dech a bylo to pro vás větším důvodem, proč sem chodit.

Pro rok 2018 máme v plánu několik změn:

 • Nový vzhled webových stránek
 • Pravidelný přísun článků
 • Recenze
 • Unboxing Sběratelských edicí – EU, US, JP
 • Odpočet na očekávané hry

Určitě se dočkáte i soutěží o hodnotné ceny. Myslím si, že tohle prozatím stačí. 🙂 Cokoliv by vás zajímalo, neváhejte napsat do komentářů. Milerád vám odpovím.

 

Za tým vám přejí hezké svátky Redfire, Minous2, Simket a Yuuki.

Anketa – Koho byste chtěli za majitele webu?

Zdravím, přátelé!

Uběhl již více než měsíc co jsem já, simket, a yuuki dostali web na starost. Proběhlo zde mnoho změn a všichni jsme si museli zvykat. Nejdříve se u nás objevilo veliké nadšení a s tím i zbrklost. Postupem času jsme zjistili, že psaní článků není taková sranda, že nejde jenom o to novinky přeložit, ale také do nich dát kus sebe. Zařadit nějakou vtipnou poznámku, názor, či si jen dopsat pár vět sám za sebe. Tím ale nadšení nemizí, právě naopak, čím víc se učíme, tím víc nás to baví a doufáme, že i vás bude bavit web nadále navštěvovat.

Za pár dní se pak do našeho týmu připojili i dva úžasní korektoři (redfire a Minous2), kteří stejně jako my mají složitou práci. Každý článek po článku kontrolují a zajišťují, aby se k vám článek dostavil v té nejvyšší kvalitě (pozn. korektora – nebo alespoň v čitelné :D). Jsem neskutečně vděčný, že máme tak úžasný tým plný sil a nadšení, a také doufám, že u nás všech zůstane nadále nálada pokračovat s tímto webem 🙂

Tímto se dostáváme k celému jádru věci. Jak někteří z vás možná ví, dostali jsem web na měsíc na zkoušku. A protože pořád chceme pokračovat, nabízí se zde otázka, kdo by měl web převzít, já (simket), nebo yuuki. Osobně si myslím, že oba dva jsme velice nadšení web vést a otevření se učit novým věcem, proto potřebujeme pohled od vás. Posuďte uběhlý měsíc, zhodnoťte vaše dojmy a nálady a hlasujte, kdo by podle vás měl web převzít.

Vaše hlasování nezaručí, kdo web převezme, ale určitě velmi ovlivní naše rozhodování. Děkujeme, a já i celý tým vám přejeme poklidné svátky a příjemné chvíle na ninty.cz.

 

Štítky:

Spekulace: Nintendo ve skutečnosti pro 3DS již nevyvíjí

Obecně je známo, že Nintendo v současné době podporuje dvě platformy: nově uvedený Switch a také starší handheld 3DS. Tento handheld je šest let starý a prodeje povážlivě klesají. Přesto přese všechno firma tvrdí, že 3DS podporuje a mnoho fanoušků tomu věří, vždyť Nintendo vydává pro 3DS nové hry. Jenže pokud se nad tím zamyslíte podrobněji, pak si uvědomíte, že to tvrzení Nintenda nemusí být až tak upřímné.

Vezměme si seznam first-party her pro 3DS, které v poslední době vyšly nebo se chystají: Poochy & Yoshi’s Wooly World, Mario Sports Superstars, Fire Emblem Echoes : Shadow of Valentia, Hey! Pikmin, Dr. Kawashima Devilish’s Brain Training, Miitopia a nová hra s Kirbym. A teď jednu po druhé:

 • Poochy & Yoshi’s Wooly World dělalo externí studio Good Feel
 • Mario Sports Superstars dělala externí studio Camelot společně s firmou Namco Bandai
 • Hey! Pikmin dělá externí studio Arzest
 • Dr. Kawashima Devilish’s Brain Training je pět let stará hra, která konečně dorazí do Evropy
 • Miitopia vyšla v Japonsku loni, je zapotřebí udělat jen lokalizaci, v Evropě hra vyjde až na podzim a víceméně vyplní místo, kde jinak nic zatím oznámeno není.

Takže co zde zbývá? Fire Emblem Echoes je remake druhého dílu, který silně využije engine a assety z předešlých Fire Emblem her a pak už je zde jen Kirby, o kterém nevíme nic kromě toho, že bude zaměřený na multiplayer.

Je možné, že firma chystá další hry pro 3DS, vyloučit to nelze. Za dva měsíce proběhne E3 a třeba nás Nintendo ještě něčím novým pro 3DS překvapí. Nicméně když zvážíte, jak vypadá současná situace, pak se zdá, že Nintendo s vývojem pro 3DS již víceméně skončilo a veškeré své vývojářské zdroje soustředí na Switch.

Zdroj

Štítky:

Názor: New 3DS nedokázalo zastavit pokles zájmu o herní handheld

original

Handheld New Nintendo 3DS se blíží výročí jednoho roku od uvedení, nicméně čerstvě zveřejněné prodejní výsledky Nintenda ukazují, že platformě se přestává dařit. Podívejme se na tvrdá data, která to dokladují:

Prodeje zařízení „rodiny 3DS“:

1. dubna až 31. prosince 2015: 5,88 milionu kusů (z toho New 3DS 4,23 milionů)
1. dubna až 31. prosince 2014: 7,08 milionu kusů

Odhad celkových prodejů za fiskální rok končící 31. března 2016: 7,6 milionu kusů
Celkové prodeje za fiskální rok končící 31. března 2015: 8,73 milionu kusů

Prodeje her pro 3DS

1. dubna až 31. prosince 2015: 38,87 milionu kusů
1. dubna až 31. prosince 2014: 53,04 milionu kusů

Prodeje rodiny „New 3DS“ od uvedení do dneška:

New 3DS celkem: 7,5 milionu kusů (Japonsko 3,73; Amerika 1,96; Evropa 1,81)
Malé New 3DS: 1,71 milionu kusů (Japonsko 0,99; Amerika 0,05; Evropa 0,67)
New 3DS XL: 5,79 milionů (Japonsko 2,74; Amerika 1,91; Evropa 1,14)

Dále uveďme, že celkové prodeje 2DS od 1. dubna až 31. prosince 2015 dosáhly 920 tisíc kusů; toto číslo dala dohromady Evropa a Amerika, kdežto v Japonsku handheld teprve vyjde.

Pokračování článku 

Štítky: , , , ,

Proč se vám nemusí Nintendo hry pro mobily nakonec vůbec líbit

Věčné téma herních novinářů i fanoušků je u konce: po řadě let, kdy analytici a investoři nabádali Nintendo, aby se pustilo do her pro smartphony a tablety, včera firma takový krok oznámila.

A nejspíš, aby vynahradila ztracené roky ohledně takového rozhodnutí, Nintendo nečiní žádný polovičatý krok se zkouškou dát své hry na mobily. Namísto toho firma ustanovila dlouhodobou spolupráci se společností DeNA, jednou z hlavních japonských firem v mobilním hraní. Fakt, který tento krok zdůrňuje, je že Nintendo se stalo druhým největším akcionářem společnosti DeNA.

Samozřejmě, akcie Nintenda vyletěly strmě vzhůru. Oznámení přitáhlo zájem investorů, hlavně takových, kteří celou dobu věřili, že takový krok sám o sobě vyřeší problémy Nintenda a současně nebude mít žádný dopad na kvalitu her od této firmy.

Bylo by skvělé, kdyby tomu tak bylo. Ale nic takového není zaručeno. Mobilní hry od Nintenda jsou určitě začátkem nové éry, ale není jisté, že se vám vše z toho bude líbit. Pojďme se podívat na to proč.

Pokračování článku 

Štítky:

Připravované recenze (ninty.cz)

Dámy a pánové! Po nějaké době se vrací do hry i naše recenzistické křídlo a vy se tak budete moci těšit na recenze v poměrně slušném sledu!

Pozn.: Rovněž zvažujeme prezentovat naši práci na Youtube ve formě videorecenzí a novinek. Kvalitou videozáznamu jsem ale nebyl 2x potěšen a celkově to vypadalo asi až moc amatérsky, takže celý tento projekt ještě zvážím, dejte případně vědět co si myslíte do komentářů – má ninty zůstat jen psaný nebo se má (byť jen v amatérské podobě) objevit i na youtube?

Připravované recenze:

Dneškem jsme se dočkali první z plánovaných recenzí – konkrétně na Ninja Gaiden a další budou následovat, vždy v neděli. Konkrétně se můžete těšit na:

 • Rayman Legends
 • Pokémon X
 • Wii Fit U
 • Wii Sports Club
 • Mario 3D World
 • Ace Attorney: Dual Destinies

Tyto recenze jsou prozatím v plánu, co bude následovat dál se samozřejmě dozvíte včas, zatím přeji všem čtenářům dobrý hraní a pohodové trénovaní Pokémonů.

Mike aka viking749

Přehled novinek z dnešního E3 Directu

Nintendo dnes vysílalo svůj Direct, který byl současně náhradou za konferenci na výstavě E3, kterou se firma rozhodla letos nemít. Pojďme si shrnout novinky z dnešního (evropského) Directu…

 • na začátku nás přivítal Satoru Iwata ze zasedací místnosti v sedmém patře budovy Nintenda v Kjótu. Zmínil, že právě zde bude setkání s akcionáři, ale žádný velký význam toto umístění nemělo.
 • pak jsme se dočkali nového traileru na hru Pokémon X / Pokémon Y pro Nintendo 3DS. Bylo nám ukázáno několik nových Pokémonů a hlavně nový typ Pokémonů: Fairy. Tento typ by měl být velmi efektivním proti Dragon typu. Hra bude také obsahovat novou funkci Pokémon Amie, v které budete moci svého Pokémon hladit, krmit a činit další interakce. Pokémon X / Pokémon Y vyjdou 12. října — bude se jednat poprvé v historii série o vydání hry celosvětově ve stejný den.
 • slibovanou 3D Máriovkou je hra Super Mario 3D World. Jak už napovídá název, hra nejvíce připomíná 3D Land z Nintenda 3DS. Představen byl nový kočičí power-up, s nímž Mário běha po všech čtyřech jako kočka a to dokonce i po zdech nebo stožáru s vlajkou; také při provedení salta může ocasem zabíjet nepřátele. V traileru bylo také vidět, že hra bude využívat dotykový displej GamePadu pro odhalování skrytých kostiček a zadržování nepřátel. Hra přichází poprvé v historii 3D Máriovek s plnohodnotným multiplayerem a to hned až pro 4 hráče, kteří budou používat postavy Mária, Luigiho, Toada a Peach. Každá postava má jiné vlastnosti, např. Peach může použít sukni jako padák, Toad zase běhá nejrychleji ze všech. Zde Nintendo čerpá ze hry Super Mario Bros. 2. Hra bude obsahovat i herní režimy, v kterých budou postavy jezdit v jakýchsi saních po ledě nebo na dráčkovi po vodě. Podobně jako v New Super Mario Bros. Wii / U nebude u multiplayeru specifikováno, jestli je kooperativní nebo kompetitivní, hráči ho mohou hrát oběma způsoby. Super Mario 3D World vyjde letos v prosinci.
 • následoval trailer na nový Mario Kart pro Wii U, který dostane opět číslovku, tedy bude se jednat o Mario Kart 8. Osmička v názvu ovšem symbolizuje i novou vlastnost hry — trasu hlavou vzhůru, totiž antigravitaci — dráhy budou moct vést po zdech i stropu a bude to využité hlavně na alternativní trasy. Ve hře se objevují motorky a akrobacie na skokáncích, což přinesl díl Mario Kart Wii, tak také rogala a ježdění pod vodou, jak to známe z Mario Kart 7. Mezi retro trasami jsem poznal Piranha Plant Slide a Music Park z Mario Kart 7. Iwata slíbil, že Mario Kart 8 nabídne nejlepší online podporu v historii série. Nová hra vyjde na jaře 2014.
 • na řadu se dostala hra Wii Party U. Titul bude obsahovat 80 miniher, které budou využívat jak GamePad, tak Wiimoty. Iwata se omluvil za prodlevu s vývojem hry, jelikož ta měla být vydána již nyní v létě, ale nyní bylo slíbeno vydání do konce letošního roku.
 • také u Wii Fit U se Iwata omluvil za odložení vydání, což je způsobeno vývojem nových vlastností, hlavně pro doplněk Fit Meter. Wii Fit U vyjde v zimě 2013.
 • Nintendo připravuje Art Academy pro Wii U. To bude ale ještě nějakou dobu trvat, firma ale chce podpořit lidi v kreslení obrázků pro Miiverse. Proto již během léta uvede aplikaci pro Wii U na kreslení obrázků, jakousi „menší verzi“ Art Academy a výtvory bude možné posílat na Miiverse. Nástroj nabídne tužky, pastelky a pastely.
 • dočkali jsme se přehledu chystaných her od třetích stran pro platformy Nintenda, nebylo ale mezi nimi nic nového. Zde je tedy jen seznam titulů, které byly uvedeny: Assassin’s Creed IV: Black Flag, Batman: Arkham Origins, Batman: Arkham Origins Blackgate, Deus Ex: Human Revolution — Director’s Cut, Disney Infinity, Just Dance 2014, Rayman Legends, Scribblenauts Unmasked: A DC Comics Adventure, Disney’s Planes, Shin Megami Tensei IV, Skylanders SWAP Force, Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist, Sonic: Lost World a Watch_Dogs
 • následoval podobný přehled her chystaných pro eShopy, zde jsme se dočkali alespoň několika zatím neoznámených titulů. Seznam všech ukázaných eShopových her: Ballpoint Universe, Cloudberry Kingdom, Coaster Crazy Deluxe, DuckTales Remastered, Dungeons & Dragons: Chronicles of Mystara, Mutant Mudds Deluxe, Oddworld: New ‚N‘ Tasty, Scram Kitty & His Buddy on Rails, Shovel Knight, Spin the Bottle: Bumpie Party a A World of Keflings.
 • viděli jsme trailer ze hry The Legend of Zelda: Wind Waker HD. Hra poběží v rozlišení 1080p a využívá grafické shadery ve Wii U, kdy Nintendo věří, že díky nim je grafika lepší než v originálu. Iwata slíbil, že firma zapracovala do hry určité úpravy pro zlepšení tempa objevování. V původním Wind Wakerovi byla funkce propojení s handheldem GameBoy Advance, což nebylo možné zachovat ve Wii U; namísto toho forma přichází s využitím Tingle lahve pro posílání zpráv do Miiverse, což Iwata přirovnává k používání vzkazu v láhvi. Tyto vzkazy pak moře může vyvrhnout na břeh jiných hráčů hrajících tuto hru. The Legend of Zelda: Wind Waker HD vyjde v říjnu letošního roku.
 • U hry The Wonderful 101 nám byla představena funkce Unite Morph, v které hráč na GamePadu organizuje své hrdiny tak, aby vytvořili co největší zbraň proti nepřátelům. Hra nabdne kooperativní multiplayer pro až 5 hráčů, kdy každý bude mít svou vlastní skupinu hrdinů. The Wonderful 101 vyjde 23. srpna a bude pořádán speciální Direct k této hře.
 • Pak došlo na představení hry Donkey Kong Country: Tropical Freeze, což je další 2D plošinovka v sérii DK Country, která vyjde pro Wii U. Původní ostrov byl napaden Vikingy ze Severních moří a aby je Donkey Kong vyhnal, vydává se na dobrodružství na 5 dalších ostrovů. Vrací se samozřejmě hopsání, ježdění důlním vozíkem, nicméně ve hře budou pochopitelně i novinky: opičák bude umět plavat, 3D engine nově nabídne i 3D kameru, tedy různé úhly záběru. Hra opět nabídne kooperativní multiplayer pro 2 hráče, ale kromě Diddyho bude ve hře i Dixie Kong, kterou budete moct v tomto režimu také použít. Donkey Kong Country: Tropical Freeze vyjde na konci letošního roku. Ano, to je ta „tajemná“ hra od Retro Studios, což asi mnohé fanoušky zklamalo, protože doufali v Metroid.
 • Nintendo poprvé ukázalo gameplay záběry s Bayonetty 2 a upozornilo na to, že na rozdíl od prvního dílu bude mít hlavní hrdinka v nové hře sestřih na krátko. Iwata slíbil, že prozradí nějaké nové vlastnosti Bayonetty ještě na tomto E3. Bayonetta 2 vyjde v roce 2014
 • pak jsme vyděli nové video ze hry připravované Monolithsoftem, která nese zatím pouze kódové označení X. Viděli jsme transformaci chodícího mecha na vznášedlo a závěrečný záběr naznačil, že se podíváme i do vesmíru. Cílem hry je nabídnout hráčům velký otevřený skvět k bezešvému prozkoumávání. Také tato hra vyjde v roce 2014.
 • Na závěr jsme se dočkali nového dílu Super Smash Bros. Jak již bylo avizováno na E3 před dvěma roky, hra je ve vývoji pro 3DS i Wii U a takto byla i zatím pojmenována — Super Smash Bros. for Wii USuper Smash Bros. for 3DS. Na 3DS hra dostala vizuální podobu se silnými konturami, zatímco na Wii U si zachovává výtvarný styl z Brawlu. Mezi novými bojovníky najdeme vesničana z Animal Crossing, mezi jehož zbraněmi najdeme rýč a jako zástupce hry od třetích stran zde bude Mega Man, což jistě potěší fanoušky této legendy od Capcomu. Nintendo slíbilo spuštění Miiverse komunity pro Super Smash Bros. hned po tomto Directu. Noví Super Smash Bros. vyjdou v roce 2014.

Pokud se chcete podívat na celé video dnešního E3 Direct ze záznamu, zde je:

Nakonec osobní názor: největší problém dnešního Directu je stejný, jako měla minulý rok E3 konference — chybí nějaká pecka, nějaké velké překvapení. Ono se snadno řekne, že Nintendo pořádá Direct každé dva měsíce a tak máme řadu novinek v průběhu roku, takže toho moc překvapivého na E3 ani zbýt nemůže — jenže dobrý marketing by si právě nějaké to překvápko na tak významnou akci nechal.

A Donkey Kong to není, protože to je pokračování předchozí hry od Retra. Osobně sice vítám nového Donkey Konga víc než Metroid, ale vím, že jsem v menšině a fanoušci budou z tohoto oznámení spíše zklamáni. V neposlední řadě Nintendo slibovalo hodinový Direct, ale on měl nakonec jen 40 minut, přitom firma v zápětí začala na webu zveřejňovat trailery z dalších her, které se v Directu ani neobjevily, jako The Legend of Zelda: A Link Between Worlds nebo Yoshi’s Island 3DS.

Super Mario 3D World je pro mnohé také spíše zklamáním — ne že by 3D Land byla špatná hra, ale Galaxy nesahá ani po kotníky. Proto všichni doufali v nějakého nástupce Galaxy. Mario Kart 8 a Super Smash Bros. vypadají dobře, ale obě dvě vyjdou až v příštím roce.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nintendo Direct je dobrá náhrada za E3 konferenci

E3 se pomalu blíží a nervozita herních fanoušků stoupá. To je podpořeno tím, že nedošlo k žádným zásadním únikům, ale novinky jsou pravidelně oznamovány v pořadu Nintendo Direct. Podle Satoru Iwaty nemusíme pochybovat o plánech Nintenda pro Wii U, jelikož nové hry budou vydány v blízké budoucnosti. Nový 3D Mário, nový díl Mario Kart a první informace o příštích Smash Bros. pro Wii U i 3DS. To vše bude na E3 Nintendo ukazovat, ale jak jsme se včera dozvěděli, nebude k tomu pořádat tiskovou konferenci.

Vzpomeňte si na loňskou konferenci na E3. Ještě před ní Nintendo uspořádalo Pre-E3 Direct, v kterém Iwata hovořil o specifikacích Wii U a o funkcionalitě Miiverse. Tento pořad byl skvělý a fanoušci se těšili na fantastickou prezentaci Nintenda o pár dní později. Ale jejich očekávání nebyla naplněna a dojmy z E3 byly rozpačité. Něco bylo příjemné, ale celkově byla E3 zklamáním.

Nintendo Direct

Po pár dalších týdnech Nintendo oznámilo další Direct se zaměřením na Nintendo 3DS. Nikdo ale neměl vysoká očekávání, vždyť co by Nintendo představovalo tak krátce po E3? Výsledkem bylo oznámení nových her a úplně nového modelu — 3DS XL. A kromě nových informací se firma zapisuje do povědomí fanoušků i svým šarmem. Vidět, jak k vám angličtinou s japonským přízvukem přímo hovoří Iwata nebo Shibata může na první pohled působit humorně, ale firma si takto buduje osobní vztah se zákazníky.

Podobně můžeme připomenout předloňskou E3. To bylo v době, kdy se 3DS trápilo, prodeje byly nízké a… prezentace na E3 na tom nic nezměnila. Počátkem srpna pak ale Nintendo oznámilo zlevnění přístroje, ambasadorský program pro ty, kteří již 3DS měli a také termíny her a situace se otočila o 180°.

Fanoušci vkládají každoročně do E3 velká očekávání. Nejspíš příliš velká — tak velká, že je není možné splnit. Nintendo s tím v posledních dvou letech učinilo vlastní zkušenost. Do letošní E3 by fanoušci určitě vkládali naději na nějaký zásadní posun ohledně konzole Wii U, ale co když Nintendo má plány, které nezapadají do termínu výstavy? Uspořádat konferenci a zklamat očekávání fanoušků je mnohem horší volba než šest týdnů předem oznámit, že konference letos nebude, ale novinky firma přinese skrz Direct, který umí.

Nintendo Direct

Tvrdit, že Nintendo Direct je jen pro fanoušky, to je pravda. Ale tvrdit, že E3 je i pro casuální hráče nebo obecné publikum, to jednoduše není pravda. Toto publikum E3 nesleduje vůbec a pokud náhodou na nějaký malý článek v běžných (ne-herních) periodikách narazí, pak to není pro ně nijak zásadní informace a ve většině případů ho přeskočí. Navíc, když budou letos Microsoft a Sony představovat svůj nový hardware, nejspíš by se zmínky o Nintendu smrskly na věty typu „naproti tomu N ukázalo jen několik her pro své stávající platformy.“ Myslet si, že zrušením konference na E3 přijde Nintendo o zákazníky, je podle mě ekonomicky nepodložené.

Nintendo Direct sleduje dle statistik UStreamu okolo 25 tisíc fanoušků v Evropě, počty v Americe a Japonsku budou obdobné. Myslím si, že je velmi nepravděpodobné, že by prezentaci na E3 sledovalo víc lidí. Proč by tomu tak bylo? A o novinkách z Directů píší všechna herní média, včetně těch českých. Pokud Nintendo načasuje svůj červnový Direct vhodně (tzn. ne v úplně stejné dny, jako MS nebo Sony své prezentace), nejspíš se mu dostane mnohem více prostoru, než kdyby konferenci pořádalo.

Možná je na místě, aby se Nintendo zamyslelo nad formou svých Directů. Osobně mi připadá, že se příliš věnují věcem, které už řekli dříve — opakují znova totéž. Občas je zapotřebí si nějakou informaci zopakovat, ale možná je tomu v současných Directech věnováno příliš mnoho prostoru. Hovořit znova a znova o Miiverse je zbytečné, většina fanoušků sledujících pořad ho zná z vlastní zkušenosti.

Zcela upřímně, i já jsem byl nejprve z oznámení toho, že Nintendo letos velkou tiskovku mít nebude, zaskočen. Tradice je tradice. Ale pak jsem si uvědomil, že by možná vážně nemělo mnoho nového, co ukazovat, když jen milulý týden oznámilo 4 nové hry pro a lokalizaci dalších 4 her pro 3DS. Dříve téměř celý rok mlčelo a pak to na nás vybalilo při jedné jediné příležitosti. Nyní nás zásobuje novinkami pravidelně. Pokud budou Directy pokračovat s dosavadní frekvencí, tedy prakticky každý sudý měsíc, budu spokojený a zrušení konference na E3 mě nebude mrzet.

Časy se mění a doba velkých konferencí končí. Invex je v nenávratnu, z Cebitu je nezajímavá mini-výstava a Microsoft skončil se svými tradičními keynoty na CESu. Podobný osud čeká i E3. Nintendo jako první zvolilo jinou a velmi zdařilou formu komunikace s fanoušky namísto bombastických (čti drahých) akcí na E3; ostatní ho budou v pár následujících letech následovat.

Sepsáno využitím tohoto článku.

Štítky: , , , , , ,

Vyjde Battlefield 4 na Wii U ?

 

Každý hráč zná Battlefield a každý ví že je to jedna z nejlepších multiplayerových FPS her. O čtvrtém díle se nevědělo že existuje, než se před pár dny na herní službě Origins od EA  objevil vstup do Bety Battlefieldu 4 jako bonus za předobjednávku Medal of Honor: Warfighter. Battlefield 3 video bylo ukázáno při představení Wii U na E3, bohužel zůstalo jen u videa a Battlefield 3 na Wii U nebyl ohlášen. Teď je možná jasné proč.

Vývojářské kity pro Wii U už jsou nějákou dobu dostupné a Battlefield 4 nebude dlouho ve vývoji a jelikož EA slíbilo podporu Wii U, která se na letošním E3 neukázala, je tu velká šance že by mohl Battlefield 4 vyjít i na něj. Beta je plánována na podzim přístího roku, takže čas na přizbůsobení  a vymyšlení funkce pro dotykový ovladač čas je. A jako velký fanoušek FPS a serie Battlefield doufám že až EA uvolní více informací, že jednou z nich bude i oznámení Wii U verze.

Co vy, chcete aby Battlefield 4 vyšel na Wii U ?

Štítky:

Co bude s hrami z GameCube?

Až Wii U vyjde, budete si na něm moci zahrát díky zpětné kompatibilitě a službě Virtual Console hry ze všech předchozích domácích konzolí Nintenda. Až na jednu výjimku. Ne, nemáme na mysli Virtual Boy. Je to GameCube, který zatím nebyl potvrzen pro první HD konzoli Nintenda. Hry z konzolí NES, SNES a N64 budou k dispozici jako downloady na Virtual Consoli a nový stroj Nintenda bude zpětně kompatibilitě zvládne také stříbrné placky s hrami pro Wii.

GameCube byl v době šesté generace konzolí pořádný silák ukrytý do nevelké krabičky, která měla asi nejvíce hračkoidní vzhled ze všech konzolí Nintenda. A ačkoliv se umístil až na třetím místě prodejnosti při srovnání s konkurencí, vzniklo na něj množství skvělých her, které by si mnozí z nás rádi zahráli na Wii U.

Jak by tedy hry z GameCube mohly na Wii U fungovat?

Pokračování článku 

Štítky: , ,
 • Strana 1 z 2
 • 1
 • 2
 • >