Čínské rumory ohledně NX

V minulých dnech se na internetu objevilo několik spekulací ohledně připravované platformy NX. Nejprve uživatel, který o sobě tvrdí, že pochází z Číny a pracuje v továrně, která vyrábí NX. A připojil náčrtek, jak údajně platforma vypadá. Pokud by to měla být pravda, pak můžeme očekávat tři krabičky, přičemž první bude „výkonnostní modul“, který bude platformě poskytovat více výkonu při použití doma, druhý bude handheldová část, kterou si bude možné vzít s sebou a třetí bude dokina pro pohodlné dobíjení handheldu. Co mně na tom trochu nesedí je, že podle popisu má být slot na cartridge v tom výkonnostním modulu a ne handheldu, což by asi byl trochu problém při tom hraní na cestách. Číňan tvrdí, že Nintendo testuje dvě verze hardwaru, jednu založenou na AMD čipech a druhou na nVidia Tegře a k oficiálnímu představení dojde v říjnu — pokud ne, pak bude odloženo březnové vydání.

ok9qeo5

A vedle toho se na síti ještě objevila fotka od jiného čínského zdroje, který tvrdí, že toto je skutečné NX a takto bude vypadat. A stejně jako u prvního čínského rumoru jsem i zde poměrně skeptický a to kvůli vzhledu — pokud má mít displej 6 palců, pak po vložení mezi ovladače získáte obludnost, jakou ani Nintendo není schopno vyprodukovat. Navíc tato fotka zjevně odporuje výše uvedené první spekulaci, takže minimálně jeden z čínských zdrojů kecá.

bude-takto-vyzerat-nintendo-nx-image-757

No a nakonec zde máme střípek z Anglie, tamní Tesco již zařadilo NX do své internetové nabídky a uvádí u něj cenu £349. To ale také považuji jen za nastřelenou cenovku bez reálného základu — to by byla cena stejná jako u PS4 Pro (resp. o £100 vyšší jak PS4 Slim) a to by byl hardware prakticky neprodejný. Pochybnosti navíc podporuje i skutečnost, že datum vydání Tesco uvádí na 31. prosince 2016, což určitě není pravda — Nintendo oznámilo, že NX vyjde v březnu 2017. Takže bych to bral tak, že obchody poměrně často nadsazují cenu zboží, které ještě nemá oznámenou skutečnou cenovku a to je i tento případ. Mimochodem, Tesco již příslušnou stránku na svém webu zrušilo, nyní již ani není dostupná.

original

Zdroj, zdroj, zdroj

Štítky:

10× okomentováno Čínské rumory ohledně NX

 1. Iggy napsal:

  Obludnost není schopné vyprodukovat?

  Vždyť to vypadá lépe než WII U tablet a asi to bude i menší…

  Já bych N zase tak nepodceňoval… 😀

  • honza napsal:

   Podívej se na ty ovladače, mají na výšku takových 15-16cm. Šestipalcový displej má na výšku (na ležato) 9 cm. To by ty ovladač trčely nahoru i dolů nad displej, vůbec by to nebylo zalícované.

   • Iggy napsal:

    Mně napadlo, že ty spodní části budou buď překlápěcí a nebo naklapávací. Takže po zasunutí do tabletu tam prostě nebudou vidět…

    Ale asi to ej fakt render. No však brzo (do roka) snad uvidíme… 😀

    • honza napsal:

     To s tím zaklapaváním mě taky napadlo, ale po zaklapnutí to má na výšku takových 15 cm. Velikostně to prostě podle mě vůbec nesedí.

     Jinak je to podle mě spíš vytištěné na 3D tiskárně než render.

     • Iggy napsal:

      Když si vezmu pravítko a to chytnu jako ty postranní ovladače, tak naměřím cca 9 cm a to můžu mít větší ruku…

      Takže to sedí.

 2. DANTE napsal:

  Ano tohle je NX mám doma skvělá konzole a zvládne to každá 3D tiskárna! 😀

 3. ryu napsal:

  vyzerá to strašne umelo, bude to Photoshop… okrem toho, ten záber z BotW bežiaci v telke je divný, vyzerá ako priamo z dema… buď by tam bol kompletný HUD alebo nejaké debug možnosti… a ak si autor dal prácu s fake screenom, tak iste aj s fake ovládačom

  • Marcu3s napsal:

   Jo, a navíc v tom záběru Link beží i přesto, že na ovladači ta ruka nic nemačká (ani nedrží analog). Působí hodně fake.

 4. Drzalekm napsal:

  přijde mi to jak nějaký render ..

 5. adam napsal:

  to jsou všechno potvrzené fejky..a navíc tak obludné 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *