Nintendo plánuje v příštím fiskálním roce vyrobit až 30 milionů Switchů

Na internetu se objevila neoficiální spekulace, že Nintendo plánuje vyrobit v příštím fiskálním roce mezi 25 až 30 miliony kusů konzole Switch a začalo již oslovovat své dodavatele, aby si zjistilo, jestli je možné zajistit dostatečné množství komponent pro toto množství. Plán je údajně zatím ve velmi rané fázi a Nintendo ho hodlá použít na základě toho, jak se bude Switch prodávat o letošní vánoční sezóně.

Nintendo od uvedení Switche do prodeje letos v březnu zatím prodalo 7.63 milionů kusů Switche a předpovídá dalších 9,1 milionu do konce aktuálního fiskálního roku, tedy do 31. března 2018. Celkové prodeje by tedy na konci aktuálního fiskálního roku činily 17 milionů. Na příští rok ovšem Nintendo chystá velké (prodejní) želízko v ohni, kterým budou noví Pokémoni právě pro Switch.

Pokud Nintendu vyjdou jeho plány, pak jen během prvního roku na trhu prodá celé prodeje Wii U a během druhého i celkové prodeje SNESu, který dosáhl na 49 milionů kusů. Jediný herní systém, který dokázal prodat 30 milionů během jediného roku, bylo dosavad DS.

Zdroj

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *