Odhaleni vývojáři Switch verzí Rocket League a DOOM

Oddělení Digital Foundry patřící britskému Eurogameru vypátralo, které vývojové studio pracuje na portu Switche pro DOOM. Předpokládalo se, že to není žádné interní studio Bethesdy a to se nyní také potvrdilo. DOOM pro Switch dělá studio Panic Button.

A DOOM není jedinou hrou, kterou tito vývojáři na Switch portují. Stejné studio také připravuje port Rocket League pro Switch.

Psyonix a Bethesda tedy budou vydavateli hry, vývoj ovšem svěřili externímu studiu Panic Button.

Zdroj

Štítky: ,

22× okomentováno Odhaleni vývojáři Switch verzí Rocket League a DOOM

 1. Simket napsal:

  Zajímavé

 2. Zdeněk napsal:

  Platí že se vzrůstající vzdálenosti klesá schopnost oka vnímat detaily, tedy na velké TV ve fullhd a 60 fps je Doom velice dobrý, pokud snížíme vzdálenost – na monitoru vynikne i větší rozlišení a větší fps. Zastánci sviště po celém světě si ovšem výše uvedená fakta vyložili tak že pokud vzdálenost ještě snížíme tak stačí i nižší rozlišení a nižší fps. Opravdu bude Doom na svišti stejně dobrá hra jako na ostatních platformách?

  • Toon64 napsal:

   Na televizi je stále samozřejmě o dost lepší Doom ve 4K/60 FPS při maximálním nastavení, ovšem na 6.2 palcovém displeji je celkem jedno, že hra projde grafickým downgradem. Hlavní je pro člověka ten fakt, že si může zahrát Doom kdykoliv a kdekoliv – plnohodnotnou verzi. Podobně na tom byly GTA hry pro PSP – grafika ani FPS nedosahovaly toho, čeho bylo schopné PC, přesto se jednalo o jedny z nejpopulárnějších her pro PSP, které prodávaly samotný handheld.

   • Zdeněk napsal:

    Sice píšu zcela zbytečně ale Doom na TV přes konzole ve fullhd/60fps a 4K/60fps a maximální detaily z pc většína lidi narozena. Na monitoru ale rozdíl mezi konzolovou verzi a pc už většina lidi jasně rozezná. Pokud obraz ještě přiblížíme tak … tu máme sviště a nutnost zachovat alespoň 60fps i za cenu horšího rozlišení aby se zachovala podstata hry Doom. Ale nic takového zatím nepadlo, že? Tedy port je nikoliv plnohodnotný, s omezením výkonem ale marketingovým s důrazem na co nejmenší ztrátu vizuální stránky. Tedy opak významu plnohodnotný. Ale můžeš být v klidu, podobné nesmysly jaké píšeš se objevují ve všech fórech, očividně potřeba podobné hry na svišti natolik dráždí zastánce sviště že úmyslně lžou nebo lžím věří.

    • Zdeněk napsal:

     Narozena – rozezná

    • Toon64 napsal:

     Co to je za nesmysl ? Zkus si porovnat 720p a 1080p na 6.2 palcovém displeji a 1080 a 4K na 55 palcové televizi. Rozdíl bude vidět u obou verzí, ale na 55 palcové TV bude ten rozdíl násobně markantní.Jak už jsem řekl, jedná se o plnohodnotný port Doom – jedná věc v čem se liší, je grafická stránka a FPS. Stále se jedná o jednu a tu samou hru, kterou si člověk může zahrát kdykoliv a kdekoliv. A to je násobně důležitější, vizuální stránka je ta poslední věc, kterou například budeš řešit při cestě vlakem. A očividně nejsem jediný, kdo má stejný pohled na věc – GTA je nejprodávanější titul pro PSP.

     • Zdeněk napsal:

      Nesmysl? Na 55 palcové TV ze 3m rozezná rozdíl mezi fullhd a 4K cca 1% lidí, naopak na 6,2 palcovém displeji rozezná hd od fullhd cca 99% lidí. Ovšem to se nyní nehodí,že? To že Doom je založen na extra rychlém pohybu a tedy rozdíl 30 a 60fps je u nej stejně markantní jako třeba u Mario Kart 8 se opět nehodí, že?

     • redfire napsal:

      Mi to připomíná RE:Revelations. To byl víceméně pokus o „konzolový“ RE zážitek na handheldu a vcelku povedený. To, že ten framerate nebyl nejlepší a rozlišení taky nebylo nic moc se dalo přežít, když jsem koukal na ten malej displej.
      Taky by to byl lepší zážitek v 60 fps a mnohem vyšším rozlišení, ale pro účely přenosné konzole to stačilo.

     • redfire napsal:

      mimochodem Zdeňku, ty na tu televizi koukáš ze tří metrů? 😀 Rozdíl mezi 4K a 1080p je na tak velké televizi nádherně viditelný…

     • Zdeněk napsal:

      redfire – Ano, já na TV koukám z cca 3m a ano rozdíl je nejenom pro mě zcela zanedbatelný. A to na rozdíl od mnohých koukám na kvalitní TV, nikoliv na levnou 4K. Pokud se chceš vzdělat tak si nastuduj více o fullhd a 4K, samozřejmě vlastní zkušenost je ideální ale málo kdo má kvalitní TV …

     • Toon64 napsal:

      Máš vůbec 4K 55 televizi, že dokážeš napsat takovou blbost ? Pokud máš, velice doporučuji pustit toto video ( https://www.youtube.com/watch?v=h9oF6D6OF5U ), zastavit na cca 0:11, odkrokovat si 3 metry a podívat se na auto, které před tebou zatáčí směrem vpravo, především na pneumatiky a poklice. Dále také doporučuji podívat se na stromy a objekty kolem sebe. Jestli nepoznáš rozdíl, tak máš asi vadné oči.

      Také doporučuji, aby jsi se na svém telefonu podíval na toto video (https://www.youtube.com/watch?v=ya2-IHr_K-A), kde se porovnává 720p a 1080p, ze stejné vzdálenosti, jako kdyby jsi držel PSP. Potom snad přestaneš tvrdit takové blbosti.

     • viking749 napsal:

      Zdeněk: Lidi nepoznají rozdíl mezi full hd a 4k? Tak to pardon, ale je to viditelné pouhým okem 😀 a nemusíš se ani moc snažit – jasně full hd vypadá taky dobře a vpodstatě stačí, ale rozdíl mezi filmem ve 4k a full hd, prostě vidíš hned. S tím 30 fps to zas tak horké nebude, jasně, 60 je lepších, ale pokud těch 30 bude plynulých bez nějakých dropů tak je to ok.

     • Toon64 napsal:

      Jinak Mario Kart 8 DX hraju dost často v handheldu ve 4 lidech a 30 FPS je vážně to poslední, co řešíme.

     • redfire napsal:

      zdeněk:jestli na tak velké TV nevidíš rozdíl mezi 4K a 1080p tak bys asi měl zajít k očnímu, protože je to celkem jednoduché poznat…

      viking: ten rozdíl je velkej, ale na malém displeji se to snáze zamaskuje. Navíc proto používají motion blur (který já nesnáším), aby to vypadalo plynuleji…

 3. Zdeněk napsal:

  To že máte názor je sice hezké ale neznamená to že máte pravdu. Vzhledem k tomu že mě je zcela u … čemu věříte a čemu rozumíte tak z mé strany diskuzi ukončím. // Ti kdo mají zájem si zjistit jak to je mohou začít tím že do googlu zadají “pozorovací vzdálenost” odkazů je tam plno, s více i méně užitečným obsahem ale pro start vašeho pátrání to stačí. //

  • Toon64 napsal:

   Tohle není o názoru, jestli na 55 palcové televizi ze vzdálenosti 3 metrů nepoznáš rozdíl mezi 1080p a 4K, měl by jsi si zajít k očnímu. Rozhodně není normální, že na 6.2 palcovém displeji vidíš obří rozdíl mezi 720p a 1080p, ale s 1080p a 4K máš na 55 palcové TV problém a přijde ti to stejné.

  • redfire napsal:

   to, že si myslíš že máš pravdu neznamená že ji máš 😀
   když nevíš jak odpovědět tak diskusi ukončíš… ale tak jak je libo. Taky nemám zájem se hádát s někým jako jsi ty 😀
   Už jsem ti psal, nemusím googlovat, vím co vidím… Pokud na 55 palcové televizi nevidíš rozdíl mezi 1080p a 4K tak by sis měl zajít k očnímu…

  • TrzaX napsal:

   No ty jsi zase materiál 😀 … Jak píšou kluci, být tebou tak zvážím návštěvu oční kliniky. Ta TV asi nebude zase tak kvalitní když ti kazí zrak 😀

 4. Toon64 napsal:

  Vzhledem k tomu, že se tak rád dovolává na pozorovací úhly – „6.2 inches diagonal – For 720p (1280×720) resolution, you must sit 1 feet or closer to see all available detail.“

  • Zdeněk napsal:

   Chápu že porozumět psanému textu je pro člověka který preferuje názor před znalosti velice obtížné ale i ta část v mém příspěvku o nižším rozlišení a zachování 60fps byla pro tebe příliš obtížná?

   • Toon64 napsal:

    K tomu už jsem se také vyjádřil – FPS je ve vlaku například to poslední, co tě bude zajímat. Stále se jedná o plnohodnotnou verzi – nedošlo k změnám map, prostředí … A doma si člověk radši zahraje nejlepší port – toť PC verze.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *