Podle investiční banky se prodá 115,8 milionů Switchů

Japonská investiční banka Nomura Securities vydala svou předpověď, v které radí investorům ohledně investování do Nintenda. Nomura v předpovědi píše, že očekává prodej 115,8 milionů kusů konzole Nintendo Switch do roku 2023. Tato odvážná předpověď je podle Nomury založena na dosavadních prodejích, kdy skutečnost překonává původní očekávání. Nomura také předpokládá 23 milionů prodaných Switchů v příštím fiskálním roce.

Připomeňme, že Wii prodalo 101,63 milionů kusů a jedná se zatím o nejprodávanější konzoli v historii Nintenda. Pokud by se předpověď Nomury vyplnila, Switch by toto číslo překonal. Ale nebylo by to zřejmě až tak překvapivé, jelikož Switch ve skutečnosti nahrazuje nejen předchůdce Wii U, ale i handheld 3DS, což by logicky mělo vést k větším prodejům.

Samozřejmě, předpověď jedné banky ještě neznamená, že se tak stane. Switch nicméně v každém případě zažil velmi solidní prodejní start.

Zdroj

Štítky:

7× okomentováno Podle investiční banky se prodá 115,8 milionů Switchů

 1. Simket napsal:

  LOL .. ok O_O
  a 3ds zatím pořád jene vlastní marketing a hry… dokud to nebude oficiální shutdown moc lidí vlastnící 3DS nepřeskočí na switch ( kvůli next gen handheld konzoli )

  • Filda napsal:

   Jednak je to předpověď pro rok 2023, to je bratru za 5 let a v tý době bude i New 3DS XL „spolehlivě“ mrtvý, to zaprvý. A za druhý se očekává, že na Switch vyjdou další Pokemoni z hlavní řady. A to může bejt dalších třeba 15 – 20 milionů prodanejch kusů, protože Pokemoni prostě jsou system seller.

   • Simket napsal:

    řeknu to jinak …. nevěřím, že překoná wii 😉

    • Filda napsal:

     No jasně, to je těžkej úkol. A vůbec se to neodvažuju odhadovat. Nicméně ještě mají v záloze obrovský trumfy jako jsou Pokemoni, Metroid a Smash Bros. A pozor! A to si teď cucám z prstu, Switch Sports Resort, ping pong, kuželky, lukostřelba atd. Fungovalo to před deseti lety, proč ne dneska, že jo 😉

 2. Lloyd.Irving napsal:

  Ja to rikal jeste pred vydanim. Nikdo neveril, tak doufam ze se predikce vyplni.

 3. adam napsal:

  jak se investuje? 😀

 4. Lorule_ napsal:

  pekne trufale.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *