Analytik komentuje očekávané finanční výsledky Nintenda

Nintendo na konci ledna zveřejní své finanční výsledky za 3. čtvrtletí fiskálního roku a to v posledních dnech vytváří bzukot na některých sítích. Analytik David Gibson na Twitteru napsal svoje názory na situaci a očekávané výsledky. Uvedl, že někteří očekávají ohlášení změny strategie firmy ohledně smartphonů, ale že s takovým očekáváním nesouhlasí. Reggie sice 19. prosince oznámil experimenty firmy se smartphony, ale on si na rozdíl od ostatních nemyslí, že by to znamenalo změnu ve směrování firmy. Ohlášená tiskovka se sice jmenuje Strategy Session and Results Meeting a slovo Strategy by mohlo vyvolávat dojem o nějakých změnách ve strategii, jenže tak se tiskovka jmenuje každé čtvrtletí při vyhlášení výsledků.

Gibson píše, že nejvyšší prioritou Nintenda pro rok 2013 bylo celosvětové zlepšení prodejů 3DS, což se firmě podařilo s 21% nárůstem oproti roku 2012. Takže tento úkol byl splněn. Odhady prodejů Wii U sice snížuje z 6,8 milionu na 4,3 milionu, ale vánoční prodeje vzrostly 26-krát, na čemž se významně podepsal Super Mario 3D World. Proto podle něj Nintendo vyhodnotí situaci tak, že softwarová nabídka začíná zvyšovat zájem o konzoli a není zapotřebí měnit strategii. Podle Gibsonova odhadu se 3DS a Wii podílí na zisku Nintenda ze 75%, jinými slovy Wii U tvoří 25% zisku a konzole není takovým komerčním propadákem, za jaký ji mnozí považují.

Gibson očekává, že Nintendo oznámí vykoupení 5% akcií firmy od Yamauchiho rodiny, jelikož ta musí zaplatit dědickou daň, která je v (neskutečné) výši 45%.

Štítky: , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *