Bravely Default by se mohlo podívat i na jiné konzole

Bravely Default

Bravely Default je přesně tou RPG, jakou si fanoušci starých poctivých Final Fantasy hrozně dlouho přáli. Hra slaví úspěch u kritiky i v prodejích a jak dobře víme, už se chystá pokračování Bravely Second.

Oba dva díly jsou zatím exkluzivitou pro Nintendo 3DS, ale jak Takehiko Terada, prezident studia Silicon Games, které se podílelo na vývoji pro Square Enix, značka by se mohla rozšířit i na další platformy.

„Můžeme rozšířit (platformy) v budoucnosti, ale zatím nemáme jasný plán na něco takového. Mluvíme o tom, možná zvážíme některá zařízení, ale ještě to není v plánech. Na 3DS skutečně využíváme jeho 3D možnosti. Scéna je ve 3D, ale není to běžné 3D, je to navrženo tak, aby to nejlépe vypadalo ve stereoskopickém zobrazení. I všechny scény uvnitř jsou navrženy s pocitem hloubky.“

Silicon Studio se ale nezajímá jen o Bravely Default, firma vlastně vznikla původně jako technologický vývojář, který bude nabízet a licencovat své frameworky ostatním herním vývojářům. Po úspěchu Bravely Default se firma ale chce více zaměřit i přímo na hry, chtěli by udělat také realisticky vypadající hru, jako protipól ke kreslenému Bravely.

Pokud Vás zajímá, kdy vyjde Bravely Second, Terada prozradil, že hra je ve vývoji šest měsíců, což znamená, že to bude ještě nějakou dobu trvat. Plán vývoje je pevně určený, ale žádné detaily jsme se nedozvěděli.

Zdroj

Štítky: , ,

2× okomentováno Bravely Default by se mohlo podívat i na jiné konzole

 1. El_Scorpio napsal:

  Tak toto sa mi nepaci. 3rd party exkluzivity su pre mna velmi dolezite. Umocnuje to pocit, ze konzola ktoru som si vybral je ta spravna. 3DS uz prislo o Resident Evil, Castlevaniu, scasti aj Batmana…

  • honza napsal:

   To, že se značka rozšíří na další platformy, ještě nemusí nutně znamenat, že hlavní řada Bravely Default nezůstane exkluzivní pro 3DS. Viz např. Senran Kagura, která začala vydávat spin-off pro Vitu, ale hlavní hry jsou nadále jen pro 3DS.

   Ale samozřejmě, může to také znamenat i port pro jinou platformu. I to je možné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *