Bývalý šéf Xboxu vyzdvihuje jedinečnost Nintenda

„Patřím k lidem, kteří nikdy nebudou Nintendo odepisovat. Když jsme vyvíjeli Xbox 360, soustředili jsme se hlavně na Sony a jeho PlayStation 3; a Wii pak bylo úplným překvapením a prvních 18 měsíců po launchi bylo pro nás skutečnou výzvou.

Videoherní trh se změnil s příchodem smartphonů a jejich Wii U se toho nechytlo tak, jak doufali. Takže zde máme báječnou a úžasně tvůrčí společnost s parádními značkami, ale nemají silnou platformu, na které by mohli nyní stavět. Je to složitá situace. Musejí zjistit, jak rozšířit množství platforem, pro které budou vyvíjet, což bude pro ně zásadní změna a bude to riskantní, a nebo musejí pokračovat v cyklu, kdy se jejich vlastní hardware vyvíjí a umožní vzniknout hrám, které si získají širší publikum.

A tím se dostáváme k tomu, čím je Nintendo odlišné od Sony nebo Microsoftu. Sony je výrobcem elektroniky a Microsoft vyrábí software pro písíčka. Nintendo — a myslím to s velkým respektem a hrdostí — je hračkářská firma a vždy byla. To je důvod, proč mají tak silné značky. Může se jim objevit příležitost do věci, která je základem toho, co dělají, tedy hraček. A může to vytvořit příležitost pro tuto firmu, která bude unikátní a jasně ji oddělí od Microsoftu a Sony.“ — Robbie Bach, bývalý šéf divize Xbox

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *