Deset nejlepších reklam Nintenda z celého světa

Nedávno jsme si dali seznam jedenácti nejlepších japonských reklam od Nintenda, pojďme se podívat i na zbytek světa. Přestože se i tentokrát setkáme s pár vtipnými kousky, takové ty úplné šílenosti, které nebudeme chápat, zde již dnes neuvidíme. Přeci jen tyhle reklamy byly určeny „západní“ kultuře, tedy lidem s podobným smýšlením, jako máme my.

10. Mario Paint (Holandsko, 1992)

Tato reklama působí díky holandskému přízvuku zatraceně dětinsky a animace Mária hrajícího na kytaru je totálně hrozná


9. Mega Man 2 (Francie, 1990)

Tato reklama se ve skutečnosti vysílala ve více zemích Evropy s různým dabováním, proto nejspíš je v reklamě Dr. Wily jen jako silueta. Můžeme tedy přemýšlet, jestli je hraný skutečným člověkem nebo jen loutkou. Ale důvod, proč patří tato reklama do našeho seznamu je to, že zde můžeme vidět herce převlečeného jako Mega Mana a také Mária s kravatou.

8. NES (Španělsko, 1991)

Reklamy s otravnými dětmi mají vždy specifický náboj. V této reklamě jich dostaneme slušnou dávku.

7. Super Nintendo (Itálie, 1993)

„Nazdárek! Jsem italský marketingový mág a mám nápad na naprosto úžasnou reklamu. Budeme postupně ukazovat jednotlivé hry pro SNES a po každé se na obrazovce objeví nějaký herec vyhozený z castingu na první řadu seriálu Přátelé a spolu s předchozími řekne ‚Super Nintendo‘! To bude velmi pozoruhodná a originální reklama!“

6. Super Mario Advance 3: Yoshi’s Island (USA, 2002)

Tato reklama je úžasná v tom, že vůbec nedává smysl (ostatně jako spousta reklam). Také z ní zjistíme, že Yoshiho vejce nejsou tak křehká, jak na první pohled vypadají.

5. Super Smash Bros. (USA, 1999)

Tohle je známá reklama se skvělým nápadem, kterou už mnoho z Vás několikrát vidělo. Ale právě proto že je skvělá, tak do tohoto seznamu patří.

4. The Legend of Zelda (USA, 1994)

A máme zde parádní dětské rapování. Dnes tohle vypadá jako trapný žert z osmdesátých let, ale ještě v půlce devadesátek se spousta reklamních tvůrců domnívalo, že fanoušci a hráči Nintenda takto vypadají a takto se chovají.

3. Kirby: Canvas Curse (USA, 2005)

Tohle je skvělá reklama na americkou verzi hry Kirby: Power Paintbrush. Je roztomilá, vtipná a má skrytý význam (i když budete Kirbyho ovládat spíše stylusem než svým prstem).

2. Metroid: Other M (USA, 2010)

Skutečně skvělá a profesionální reklama na letošní díl Metroidu. Představte si, že by tato reklama běžela na velkém plátně v kině před filmem jako např. Inception (Počátek). Škoda jen, že výsledné nízké prodeje neodpovídají kvalitě hry ani kvalitě této reklamy.

1. NES (Austrálie, 1987)

„My jsme Nintendo. Nás nepřemůžeš.“ Tak, a toto je vrchol naší hitparády. Tohle je reklama, která skutečně může soupeřit s tou, jež zaujala první místo v žebříčku japonských reklam. Předpokládám, že rodiče, kteří tehdy v televizi tuto reklamu od Nintenda viděli, neumožnili svým dětem žádný kontakt s výrobky této firmy, alespoň já bych tak asi jednal.

Zdroj

Na závěr si dovolím jeden postřeh: v Česku jsem jednu reklamu Nintenda v televizi viděl, jednalo se o reklamu na konzolu Wii, byly v ní vidět Wii Sports a asi také Wii Sports Resort a pokud se nemýlím, tak běžela přibližně před rokem, někdy v předvánoční době. Viděli jste i nějakou jinou reklamu Nintenda u nás?

Štítky: , , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *