Dragon Quest Builders — Technická analýza

Další video z Digital Foundry zkoumá Switch verzi hry Dragon Quest Builders. A díky tomu mámě větší přehled o tom, jak hra technicky běží oproti verzi na PlayStation 4.

Dragon Quest Builders má 720p rozlišení v „docked“ módu, a to z důvodu, že vývojáři spíše chtěli, aby hra běžela v 60 snímcích za sekundu. Kvůli tomu uvidíte rozdíl kvality při porovnávání verzí s PlayStation 4.

Pokud je hra v „docked“ módu, dokáže dosáhnout 60FPS skoro vždy, někdy ale můžete pocítit menší propad nebo lehké cukání – obvykle je to ale jenom ve více komplexních oblastech ve hře. Navíc tyto malé propady má i verze na PlayStation 4, takže Switch tady není v žádné nevýhodě.

Co se týče „docked“ a přenosného módu, tak v obou případech se hra chová velmi podobně. V přenosném režimu hra malinko sníží vykreslování stínů v dálce. Zajímavá je ovšem skutečnost, že v přenosném módu hra běží kompletně ve 30FPS.

Na plnou technickou analýzu od Digital Foundry se můžete podívat zde:

Poznámka autora: Nepřijde vám zvláštní, že v přenosném režimu jsou skoro všechny hry méně výkonné?

Zdroj 1, Zdroj 2

Štítky:

7× okomentováno Dragon Quest Builders — Technická analýza

 1. Relpai napsal:

  „Poznámka autora: Nepřijde vám zvláštní, že v přenosném režimu jsou skoro všechny hry méně výkonné?“

  Právě naopak, přišlo by mi zvláštní, kdyby to bylo obráceně, nebo kdyby to bylo stejné. V přenosném režimu se procesor (jak hlavní, tak na grafické kartě) podtaktuje, aby bral méně energie a tedy baterie vydržela co nejvíce. Navíc ta baterie musí utáhnout nejen výpočet, ale i zobrazení – na rozdíl od zadokovaného režimu, kdy zobrazení obstarává externí zařízení a display na Switchi je vypnutý.

  Samozřejmě to není stoprocentně černobílé – občas se stalo, že zadokovaný režim měl méně stabilní FPS – což bylo vysvětleno jednak vyšším rozlišením a jednak vyššími nároky na sběrnici (přenos obrazu je náročnější, protože je tam více pixelů).

  To, že ale obecně je přenosný režim většinou méně výkonný mi tedy z důvodů výše uvedených přijde naprosto logické.

 2. Lorule_ napsal:

  Ta otazka bola samozrejme myslena ako žart.

 3. Ajv napsal:

  Je to sice hezké porovnávat to s PS4, ale na PS Vita to v 720p běží taky, na baterky.
  Mám to na Vitě už dva roky, od vydání.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *