Iwata zveřejnil novou Zprávu od Prezidenta

Satoru Iwata vydal na webových stránkách novou Zprávu od Prezidenta firmy. Ta je sice určena primárně akcionářům, ale možná vás bude také zajímat…

„Od vydání systému Nintendo Entertainment System v roce 1983 Nintendo nabízí světu unikátní a originální zábavní produkty založené na konceptu integrace hardwaru a softwaru. Co se týká domácí zábavy, videoherní průmysl je jeden z mála průmyslů, který vznikl v Japonsku a odtud se rozšířil do světa a Nintendo se vypracovalo ve velmi známou značku reprezentující videoherní kulturu na celém světě.

S vírou, že posláním zábavy je vykouzlit úsměv na lidské tváři skrze produkty a služby jsme se v poslední dekádě zaměřili na strategii rozšiřování herní populace a nabídli jsme produkty, které jsou zábavné pro kohokoliv bez ohledu na věk, pohlaví nebo předchozí herní zkušenosti. Navíc, tak jak se prostředí kolem nás v čase vyvíjelo, jsme byli schopni předefinovat zábavu na něco, co vylepšuje lidskou kvalitu života (Quality of Life, QoL) zábavným způsobem a rozšířit naše obchodní oblasti. To, o co se Nintendo pokusí v dalších deseti letech je zlepšování kvality života zábavnými způsoby.

Věříme, že můžeme nejvíce těžit z naší síly skrz business integrující hardware a software a tak tento typ dedikované videoherní platformy zůstane našim základním zaměřením. Budeme si dále vážit principu originality, který je vystižen i ve firemním mottu: ‚Skutečná hodnota zábavy leží v osobitosti,“ a budeme dále nabízet produkty a služby, které budou lidi příjemně překvapovat.

S platformou, která bude zlepšovat kvalitu života zábavným způsobem, se pokusíme vytvořit novou obchodní oblast po boku naší oblasti dedikovaných videoherních systémů. Určili jsme ‚zdraví‘ jako téma našeho prvního kroku a využijeme naší sílu jakožto zábavní společnosti k vytvoření unikátních přístupů rozšiřujících tento business. Skrz naše nové úsilí s platformou QoL chceme pokračovat v existující strategii rozšiřování naší uživatelské základny a vytvořit prostředí, v kterém se více lidí bude starat o své zdraví a tím rozšíří řady fanoušků Nintenda.

Poté, co Nintendo před 125 lety začalo vyrábět a prodávat hrací karty Hanafuda, se firma proměnila ze společnosti vyrábějící hrací karty na společnost vyrábějící hračky, ze společnosti vyrábějící hračky na společnost vyrábějící elektronické hračky a nakonec ze společnosti vyrábějící elektronické hračky na společnost vyvíjející videoherní platformy. Nintendo vždy zkoušelo nové věci a má historii mnohá neúspěchů a mnoha malých úspěchů a mezi nimi i pionýrství na videoherním trhu. Co přetrvává dál z minulosti, že vždy zkoušíme vytvořit něco nového z materiálů a technologií dostupných v dané době a vnímáme zábavu jako základ naší působnosti a chceme zlepšovat kvalitu lidského života zábavnými způsoby. Budeme nadále pokračovat v sebe-inovaci v čase a úmyslu růst.

Nintendo má v úmyslu postupovat dále za podpory a povzbuzení od svých akcionářů a investorů.“

Zdroj

Štítky: ,

23× okomentováno Iwata zveřejnil novou Zprávu od Prezidenta

 1. Jakobián napsal:

  „S platformou, která bude zlepšovat kvalitu života zábavným způsobem, se pokusíme vytvořit novou obchodní oblast po boku naší oblasti dedikovaných videoherních systémů. Určili jsme ‚zdraví‘ jako téma našeho prvního kroku a využijeme naší sílu jakožto zábavní společnosti k vytvoření unikátních přístupů rozšiřujících tento business.“

  Takže Nintendo vybuduje novou platformu, která by měla zlepšovat kvalitu života? Znamená to, že Nintendo už nebude pouze o videohrách a konzolích? Nebo tato nová platforma bude opět nějaká konzole, k tomu určená? A co když z Wii U budou chtít mít tuto „fitness“ platformu a hodlají vydat novou konzoli, která by byla s výkonným hardwarem dobrou volbou pro ty, co si chtějí zahrát všechny nové multiplatformní hry? Co se vám zdá pravděpodobné, moc si nedokážu představit kam tím míří.

 2. Hrac123 napsal:

  WiiU bude vždy dobrá volba…. 🙂 Za 15 let to bude rarita s těmi malými prodeji co má 🙂

 3. Cru4l napsal:

  Šmarja chlapi a můžu se vás zeptat, jak jste přišli na to, že QoL má být nějaký doplněk či konzole??? Možná mi něco uniká, ale QoL je starý a zažitý ekonomický ukazatel, něco jako HDP. Jen je to opravdu jen o kvalitě života neboli živobytí… Ale rád se nechám poučit 🙂

 4. El_Scorpio napsal:

  Iwatova láska ku casuálom nemá hraníc… Ja nechápem tú jeho obmedzenosť, ako nemôže vidieť, že z tých 80 miliónov čo si kúpili Wii Sports bundle si už polovica nikdy nekúpila žiadnu inú hru. Všetci rozprávajú ako spoločnosti zarábajú hlavne na softe, tak prečo sa stále pchá do riti casuálom?? Nech dá výpoveď a ide do Apple, tam je jeho pozícia snov.

  Hráčska komunita je dnes obrovská a má peniaze. PS4 to len dokazuje (aj keď osobne mi je koncept tej konzoly absolútne proti srsti), je to konzola pre skutočných hráčov, ktorí úplne prevalcovali casuálne publikum ktoré sa snažili zaujať Xbox One aj Wii U.

  • seth123 napsal:

   jak prosimte leze causualum do prdele?

   • El_Scorpio napsal:

    Tým, že celý vývoj firmy zameriava na nich… Pozri sa ako sa HC základňa Nintenda každým rokom zmenšuje… a namiesto zvrátenia trendu vydáva Nintendo pičoviny tipu Wii Fit, Sports, Nintendogs v 1000 edíciach. Kedy prišlo naposledy Nintendo s novou IP určenou pre HC hráčov…? Ja to tak vidím, že to bol Pikmin, pred 13 rokmi. Samotné Nintendo vyhlasuje že je čas vytvoriť nieco nové a spravia prepadák typu Steel Diver.

    • seth123 napsal:

     ať si klidně vydávají dle tvého causualní hovadiny. Já osobně nové tituly nepotřebuju, pokud ty současné jsou dostatečně zábavné, možná je to tím, že mám nintendo po 12 letech.

    • onik81 napsal:

     V podstatě s tebou můžu jen souhlasit. Nemají téměř nic pro pořádné hráče a tak to suplují casual blbůstkama. Byť si sám nějakou koupím a na pár hodin mě to fakt zabaví, poněkud mi chybí vlastní originální značky, které nebudou infantilní.
     Pan řídící řekne, že udělali super hry pro všechny nehledě na věk, pohlaví atd… Naopak až na pár vyjímek udělali dětinské hry. Sic si je umím užít, ale rád bych něco pořádného a ne recyklaci Maria 1000x jinak. ZombiU nastínilo možnosti a tím to skončilo.
     Už několikrát se mi stalo, že když někdo viděl, jak hraju 3D world, tak se na mě dívali, jestli nejsem vadnej. I mě hra přijde dost ujetá. Když koukám na kníratého tlustého Itala, co je v oblečku kočky a dělá mňau…. :)))) Tohle hraničí s úchylností a ne s hraním pro všechny.

     • seth123 napsal:

      jestli chceš vzbuzovat opravdový údiv hraj za peach. Mě tento pohled západniho světa strašně sere, jakmile hraješ hru kde nezabijíš, nestříláš si divný. Naposled jsem to zažil, když jsem hrál Hatsune Miku project diva F. U Mario 3D world taky posměch :(, tak jsem jednoho toho posmívače k tomu posadil no stvrdli jsme u toho 6 hodin.

     • onik81 napsal:

      vůbec mi nevadí dětské hry nebo hry, kde se nestřílí. Teď jsem třeba dohrál na x360 Brothers a bylo to výborný. Opravdu silný prožitek. Stejně tak mám rád plošinovky. Ale 3D world je oproti jiným Máriům opravdu trochu úchylná hra. Už zvuky na startu mě trochu děsí. Myslím to z části s nadsázkou a z části vážně. Opravdu si myslím, že z té hry je cítit ujetost autorů. Ale stále je pro mě zábavná a hraju jí 😉

 5. viking749 napsal:

  To co teď Nintendo tvoří to překračuje všechno… Jsem sice jejich fanouškem, ale to co teď dělají, to je katastrofa. Vážně uvažuji o přechodu k Xboxu One případně PS4 (spíš ale ten XBone) Jestli na E3 nebude Metroid nebo nějaká smysluplná hra tak s nima asi končím…

 6. Poseidon napsal:

  Iwata ví co dělá, neboť jak je u Japonců zvykem rád se uklání… Iwato nedej se, nehleď na jiné jdi tou cestou co uznáš za vhodné. Iwato!!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *