Neočekávejte, že by se Pokémoni stali plně dospělými nebo temnými

„Zkoušeli jsme něco trochu takového nabídnout ve hře Pokémon Black a White, vyprávěli jsme příběh, který byl přitažlivý pro děti, ale zároveň si ho mohli dospělí užívat více než v předchozích hrách, má to hlubší témata. U nové hry X a Y jsme také připravili některá hlubší témata. Ale současně se snažíme, speciálně v Pokémonu X a Y, zachovat ten druh příjemné a hřejivé atmosféry. To je něco, co je pro nás důležité.

Snažíme se, aby hra měla větší hloubku a byla pro dospělé zajímavé i něčím jiným, než jen hratelností. Například v bitvách nabízíme Mega Evoluce a doufáme, že strategické elementy budou ještě lepší než dříve.

Ve studiu Game Freak vždy zkoušíme nové výzvy a nové přístupy, takže nemůžu říct, že nikdy neuděláme nějaké temné Pokémony, ale u Pokémuno X a Y jsme získali hodnocení E (Everybody, všichni) a my si myslíme, že je důležité být zajímavými pro široké publikum. Samozřejmě, kdybychom mohli jít směrem k realističnu a přitom si zachovat hodnocení E a zůstat otevření širokému publiku, pak bychom možná v budoucnosti něco takového zkoušeli. Ale nyní nemáme žádné takové plány.“ — Junichi Masuda, studio Game Freak

Zdroj

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *