Nintendo bude v Rakousku působit napřímo

Jak velmi dobře víme, na menších trzích nepůsobí Nintendo přímo, ale skrze místní firmy, které fungují jako její lokální výhradní zastoupení. V naší lokální kotlině je tímto zastoupením firma ConQuest, která kromě Česka obstarává také trh na Slovensku a nyní nově i v Polsku.

Nejinak je tomu i ve spoustě „západních“ zemí — pokud trh není dostatečně velký, Nintendo tam nepůsobí samo. Podobně tomu bylo i v Rakousku, kde firma Stadlbauer byla dlouhodobým partnerem — zastupovala zde Nintendo již od roku 1979, tedy mimo jiné po celou jeho novodobou epochu výrobce konzolí a videoher. Tomu je ale nyní konec, Nintendo smlouvu s Stadlbauerem vypovědělo a o rakouský trh se bude starat samo.

Není ovšem jasné, jestli vznikne přímo Nintendo of Austria, protože zatím to spíše vypadá, že rakouský trh bude anektován k německému. Lze tak soudit z toho, že o vypovězení smlouvy s dosavadním distributorem a oznámení přímé péče o trh informoval Bernd Fakesch, generální ředitel Nintendo of Germany. A ono to má trochu i svou logiku vzhledem ke společnému jazyku a Nintendo by rozhodně nebylo první firmou, která by své rakouské aktivity řídilo z německé pobočky.

Mimochodem, Stadlbauer se dosavad staral i o polský trh, který nyní přechází pod ConQuest.

Zdroj

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *