Nintendo nepodalo žádné stížnosti na Flappy Bird

Flappy Bird

V posledních týdnech se videoherním světem prohnala aféra s hrou Flappy Bird. Možná jste o ní vůbec neslyšeli — jedná se o jednoduchou, ale návykovou a pekelně obtížnou 2D skrolovačku pro iOS a Android, na jiné platformy hra k dispozici není. Hra vyšla v polovině loňského roku, nicméně v posledních dvou měsících se stala doslova hitem; jenže autor Dong Nguyen minulý týden hru odstranil z digitálních obchodů na obou platformách, koupit ji již nyní nelze a tak zůstává pouze těm, kteří ji do té chvíle zakoupili. Na aukčním serveru eBay se nyní začaly objevovat nabídky mobilů s nainstalovanou hrou Flappy Bird a příhozy na tyto mobily se (hlavně v případě iPhonů) šplhají až do milionů korun.

Vývojář hry Flappy Bird sice oficiálně uvedl, že hlavním důvodem stažení je to, že již je příliš unavený obrovským zájmem o hru, neustálým odpovídáním na otázky a podobně, nicméně objevily se spekulace, jestli k ukončení prodeje hry nepřispělo také Nintendo. Ve hře některé věci až příliš připomínají ikonické prvky z Mária, například zelené roury (viz obrázek).

Yasuhiro Minagawa z Nintenda na toto téma řekl…

„Obvykle nekomentujeme spekulace a fámy, nicméně tuto spekulaci popíráme.“

Také Dong Nguyen potvrdil, že nedostal žádné stížnosti ohledně porušení intelektuálního vlastnictví ke hře. Nintendo nehrálo v odstranění této hry žádnou roli.

Zdroj

Štítky: ,

3× okomentováno Nintendo nepodalo žádné stížnosti na Flappy Bird

 1. daveldvd napsal:

  Já jsem teda ještě neviděl že by Nintendo podalo vážnou stížnost na někoho jen protože jim vzal pár prvků přece jen Sony už jakou dobu bere Nintendu technologie a ještě jsem neviděl soudní proces 😀

 2. Helke napsal:

  daveldvd, no nejen technologie, třeba BaLP Kart, Royal star battle, nebo jak se to jmenuje.

  • daveldvd napsal:

   Jop to je pravda Sony toho krade hodně a nechává si za to platit a pak spousta lidí si myslí že Nintendo okrádá Sony 😀 A přesto jsem neviděl že by je Nintendo nějak vážně žalovalo. Jejich přístup se mi zdá takovej klidnej a nesoubojovej a za to má můj respekt.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *