Ohlášena La-Mulana 2

Hra La-Mulana dostane pokračování, studio Nigoto oznámilo tuto skutečnost na svém blogu. Připomeňme, že původní La-Mulana vyšla pro WiiWare, měla ovšem obrovské problémy s vydáním (v kódu bylo obrovské množství chyb a Nintendo několikrát hru neschválilo pro vydání), dokonce původní vydavatel od hry odstoupil a vývojáři hledali vydavatele nového, nicméně poté, co hra nakonec vyšla, ji recenze vychvalovaly a zařadily mezi nejlepší hry na službě WiiWare vůbec, dokonce podle Metacritics se jednalo o druhou nejlepší hru pro Wii za rok 2012, hned po Xenoblade Chronicles.

Vývojáři řekli, že o pokračování bylo prakticky rozhodnuto již při začátku vývoje první hry, přičemž tehdejším plánem byl pouze nový scénář na stejné technologii. Studio dokonce i připravilo demo a to nyní ukazuje na Tokyo Game Show. Nicméně čerstvě se firma rozhodla, že po skončení TGS začne znova s vývojem hry od úplné nuly.

Ohledně platforem, pro které by hra mohla vyjít, Nigoro uvedlo…

„V této chvíli nemáme nějaký konrétní plán, ale vzhledem ke zkušenost, kdy jsme původní hru vyvíjeli pro Wii a poté portovali pro PC, jsme se tentokrát rozhodli pro flexibilnější engine, který umožní hru snáze portovat na jakýkoliv systém — PS4, Xbox One nebo cokoliv jiného.“

Vzhledem k tomu, že La-Mulana vznikla na platformě Nintenda, doufejme, že pokračování vyjde také na Wii U eShopu.

Zdroj, zdroj

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *