RARE chystal herní handheld ve stejné době jako Nintendo první GameBoy

Rare

Mnoho fanoušků Nintenda zná britské studio RARE jako vývojáře hitů Donkey Kong Country nebo GoldenEye, ale věděli jste, že studio chystalo i svůj vlastní herní handheld?

„RAZZ byl projektem Chrise Stamperse. Bylo to celé dělané na koleně, ale Chris a Tim měli zkušenosti s hardwarem pro arkádové herní stroje, takže to nebylo dělané bez zkušeností. Nepamatuji se, kdo přišel s nápadem udělat to jako přenosný přístroj běžící na pár baterek, ale tak jsme to udělali, bez ohledu na krátký provozní čas a trochu objemný vzhled.

Bylo to pár propojených chipů na desce, pečlivě uspořádaných tak, aby se vlezly do malé krabičky. Tim byl zodpovědný za vnější vzhled a já jsem dělal softwarové demo. Běželo to na tužkové baterky a používalo to LCD displej, který jsme vykuchali z malé přenosné televize, kterou si Tim přivezl z Japonska. A potom, abychom si pojistili, že to nikdy nebudeme schopni vydat, tak jsme to nazvali Playboy.

Vzali jsme to na jednu výstavu, abychom zjistili zájem o skutečný produkt založený na tomto konceptu; jenže na stejné výstavě Nintendo oznámilo — a sklidilo velký úspěch — svůj handheld Game Boy.“ — Paul Machacek, ex-RARE

RARE začal úzce s Nintendem spolupracovat až později.

Zdroj

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *