Sony chce, aby Nintendo bylo úspěšné

V těchto dnech je uváděna na trh nová generace PlayStationu a tak není divu, když je firma Sony v centru dění. Jeden rozhovor s Shuhei Yoshidou, prezidentem Sony Worldwide Studios, udělal server IGN a v něm padla i otázka na konzoli Wii U.

„No, já mám doma dvě Wii U. A hraji Wii U hry se svými dcerami… protože dělají zábavné rodinné hry.

Myslím, že úspěch a dělání chyb závisí na tom, jaké si nastavíte cíle. Nevím, jaký cíl si Nintendo nastavilo, když uváděli Wii U na trh. Na mě to působilo trochu zmateně, protože podle mě Nintendo vyniká schopností vytvořit bezpečné prostředí pro hraní všech, speciálně aby si děti užily hry nebo aby lidé, kteří ještě nikdy hry nehráli, se stali hráči. A tohle oni skutečně skvěle umí.

Proto bylo pro mě trochu zmatené to, co udělali s Wii U. Informace, že tohle je přístroj pro core hráče byla trochu zmatená. Ale myslím, že tento rok trochu změnili své zaměření a vrací se tam, kde jsou přirozeně zaměřeni.

Když se podíváte na situaci Nintenda tímto směrem, označili byste ho jako naši konkurenci? Myslím, že na širší škále toho, co se děje v průmyslu, technice a životech lidí, jak hrají hry na jakých zařízeních a jak se učí o hrách, tak si myslím, že s Nintendem patříme do společné skupiny a my potřebujeme, aby Nintendo bylo velmi úspěšné a tím nám pomáhalo přivést co nejvíce zákazníků, kterým se líbí hrát hry pomocí ovladačů, že? Páčkami a tlačítky, protože věříme, že takto je to skvělé.“

Zdroj

Štítky: , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *