V roce 2004 existoval Nintendo mobil

T-Mobile Sidekick

Vzhledem k nárůstu obliby hraní na telefonech se občas objeví komentář na téma Nintendo versus mobily a některé články zaspekulují, jak by asi vypadal mobil přímo od Nintenda. Jenže budete se divit, ale takový mobil v jednu chvíli skutečně existoval! Tedy, nepocházel přímo od Nintenda, ale od firmy Danger Inc., která v roce 2004 vzala prototyp přístroje T-Mobile Sidekick (tento přístroj pro T-Mobile vyvinul právě Danger Inc.) a přidala k němu chipset handheldu GameBoy Advance. Přístroj nejen že uměl přehrávat hry z uvedeného handheldu Nintenda, ale Danger dokonce připravil i elektronický obchod pro nakupování a download her.

„V roce 2004 jsme měli v Dangeru takový projekt, v kterém jsme chtěli sloučit barevný GameBoy se špičkovým mobilem, říkali jsme tomu G1. Displej mobilu pocházel od Sharpu a ukázalo se, že stejný displej Nintendo použilo v Gameboy Advance. A byly tam další společné části. Takže jsme zjistili, že když máme skoro stejný hardware, proč by na něm nešlo hrát jeho hry?

Extrahovali jsme chipset z GameBoy Advance a přidali ho na zadní stranu hlavní desky telefonu. Pak jsme udělali zákaznický obvod, který míchal video signál z Gameboye a mobilu a per pixel šlo určovat, které zařízení bude co zobrazovat na displeji. V softwaru mobilu jsme dodělali možnosti zapnout nebo vypnout Gameboy, spustit hru nebo ji zapauzovat a podobně. Vstup Gameboye byl namapován na směrový kříž a čtyři rohová tlačítka mobilu.

To nám umžnilo udělat takové demi: nastartovat hru z Gameboye a mít zobrazené video z ní. Pak přišel příchozí telefonát a Gameboy se automaticky zapauzoval, na displeji se objevila přes obraz z Gameboye objevila otázka, jestli chcete přijmout hovor. Jakmile byl telefonát ukončen, hra se opět rozběhla.

Měli jsme svou vlastní síť, takže jsme udělali i obchod s hrami, z nějž bylo možné stahovat ROMky pro Gameboy. To nám taky všechno fungovalo. Mohli jste si procházet hry pro Gameboy v tom obchodě, jednu si vybrat, koupit, stáhnout a za pár vteřin jste ji mohli hrát, aniž byste potřebovali mít s sebou cartridge.

Ukázali jsme to Nintendu a vedení firmy bylo ohromeno. Byli z toho úplně nadšení. Bohužel… licence všech her z jejich katalogu neumožňovala digitální distribuci. To, společně s požadavkem na udělání nových screenshotů, vytvoření katalogu her v elektronickém formátu, rozhodnout o cenách her apod. znamenalo, že nebylo možné stihnout dostatečně bohatý katalog her pro vánoce toho roku. Další možností byl konec školního roku následující léto. Jenže celý projekt vyhasl a umřel. Ale bylo to tehdy skvělé.“

Zdroj

Štítky:

3× okomentováno V roce 2004 existoval Nintendo mobil

  1. adam napsal:

    To by nebylo špatne kdyby Nintendo handheldy uměly telefonovta když mají nepoužitelnou NSA kameru. na DS a 3DS už dávno mohl být aspon skype nebo jejich vlastni chat pro videohovory..už i přes to..jak nintendo dodává kvalitní mikrofony do svých handheldu

  2. El_Scorpio napsal:

    To verim, ze v 2004 to musela byt poriadna bomba.

  3. Miso Ramen napsal:

    No nějaká firma měla pro N všecko připravené, ale kostící se nedokázali rozhoupat a když už né tehdy, tak tedka to dohnat nedokážou…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *