Nintendo prodalo 300 tisíc kusů Wii U za druhé čtvrtletí

Nintendo oznámilo finanční výsledky za druhé čtvrtletí svého fiskálního roku, tedy za měsíce červenec až září 2013. Firma oznámila provozní ztrátu 23 milionů jenů při obratu 600 milionů jenů.

Firma také oznámila prodeje konzole Wii U: za uvedené tři měsíce se prodalo 300 tisíc konzolí, z toho 140 tisíc v Japonsku, 170 tisíc v Severní Americe a pouze 20 tisíc v Evropě. Pro porovnání, je to sice nárůst oproti prvnímu čtvrtletí (duben až červen), kdy se Wii U prodalo jen 160 tisíc kusů celosvětově, nicméně je to stále méně než kolik se prodalo od ledna do března (360 tisíc) a samozřejmě jen zlomek toho, co se prodalo při launchi mezi říjnem a prosincem 2012 (3,06 milionu kusů).

Nintendo upravilo svůj odhad prodejů Wii U v současném fiskálním roce — firma očekává, že za období duben 2013 až březen 2014 prodá 9 milionů kusů Wii U. Je to reálné, když se za prvních šest měsíců prodalo jen 0,46 milionu kusů? Osobně se domnívám, že je to silně nadhodnocené číslo.

Zdroj

Štítky:

6× okomentováno Nintendo prodalo 300 tisíc kusů Wii U za druhé čtvrtletí

 1. miky napsal:

  No osobne myslim ze wii u nebude moc uspesna konzola ako vyjde mariokart a super mario ale tie to zachrania iba na kratky cas. S Wii U sa nintendo seklo nepremyslelo plan ale iba dalo konzolu na trh. S ps4 myslim ze Wii U nebude moct moc superit.

 2. Helke napsal:

  miky,
  hraji na N, abych si zahrál hry, které si jinde nezahraji….

  • daveldvd napsal:

   Souhlas. Souboj 3 herních konzolí co právě probíhá je vlastně souboj 2 stejných konzolí a pak je tu nesoupeřící Nintendo který se nezajímá ať se ostatní vklidu seřežou oni si jedou vlastní cestou místo toho aby dělali to samí jako ostatní 😀 Prostě Playstation a xBox jsou více méně stejné konzole

 3. Poseidon napsal:

  9 milionů prodaných konzolí je reálných – pokud jej budou prodávat za cenu cca 4tis (premium), nebo ještě méně a přidaj pár her! 😀 Ale to nikdy neudělaj, takže prodaj max 2,5mil a to hodně pochybuji, ale mohu se mýlit a konzole se bude prodávat jak na běžícím páse, ale silně pochybuji 3DS něco přineslo, ale Wii U jen starosti a pláč :/ a HD remaky to nezmění.

  • Kefka Palazzo napsal:

   proč pláč? co je to za nesmysl, Nintendo přirozeně s WiiU selhalo, nicméně pořád lepší toto selhání než primitivní lůza která kupuje mizerné porty nebo ultra brutální hry jako PS3, XBOX360 audience.

 4. dsa napsal:

  V EU se rozhodne neprodalo 20k tisic za tri mesice:D Tech. 9 mil to pak bude, ale celkem od launche.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *