Pouze 4% vývojářů plánují vydat hru pro Wii U

Pořadatelé Game Developers Conference (GDC) podruhé zveřejnili „zprávu o stavu videoherního průmyslu“. Při svém výzkumu se se obrátili na 2 600 amerických herních vývojářů, návštěvníků minulých nebo letošní (uskuteční se v březnu) konference GDC a cílem je přinést „obraz herního průmyslu tak, jak si stojí na začátku dalšího ročníku GDC“.

Bohužel, výzkum ukázal, že herní vývojáři utíkají od konzolí. Více než polovina dotazovaných plánuje vydat svou příští hru pro smartphony, tablety, PC nebo Mac, zatímco konzole na tom nejsou zdaleka tak dobře. 20% vývojářů chystá svou příští hru pro PS4, 17% pro XBox One a pouze 4,4% mají v úmyslu vydat hru, na které právě pracují, pro Wii U. Mimochodem, v loňské zprávě to bylo 6,4% pro Wii U, takže konzole zažila meziroční pokles o celou třetinu.

Ještě hůře než Wii U je na tom 3DS, které je v plánu jen u necelých dvou procent vývojářů. S tím kontrastuje přes 7% pro PS Vita, která je přitom podstatně méně prodávaná.

Zde jsou výsledky letošní zprávy ve zmiňované otázce:

gdcplatformnext

Zdroj

Štítky: ,

8× okomentováno Pouze 48 vývojářů plánují vydat hru pro Wii U

 1. Poseidon napsal:

  Co k tomu dodat… Bylo by zajímavé, tedy pokud již taková anketa dříve byla, jestli je na tom postavená i skutečná produkce her. Pokud z ankety vychází plus mínus stejný počet vydaných her na uvedené platformy – tak z toho vyplývá, že Nintendo je na tom fakt bídně (všechny jeho konzole by měly od těchto výojářů jen o málo více her než VITA!).

  • Heavy_Metal_Boy napsal:

   Ani ne 🙂 většina tázaných jsou 2+ člená studia, která dělaj hry na mobil a doufaj že z toho bude hit jako z Flappy Bird. V anketě nejsou skoro žádná velká studia + většina her na 3DS eShopu je z japonska nebo EU a tohle je jenom US

   • Poseidon napsal:

    Tak to jo, ono se není čemu divit, když si vezmeš, že je tam sice největší konkurence, ale také telefony a tablety mají největší skupinu zákazníků (je to sice větší risk než jít do 3DSka, přesto se může vyplatit). Ono na jednu stranu je fajn, že se na N konzole neobjevují mini hry z mobilů, přesto je vidět, že u Vity tenhle novodobý indie kurz táhne i částečně prodeje konzole.

 2. Miso napsal:

  Tak VITA těží z toho že se vydávaj ta dvojbalení hry na PS4 a PSV… nebo aspon plánujou, tzn. tím se Vitě zvedají čísla.

 3. Tomires napsal:

  Myslím, že úsměvná je statistika zejména při pohledu na Wii a PSP. Opravdu někdo na tyto platformy v dnešní době vydává?! S tou Vitou to chápu, zvlášť pokud byli v majoritě indie vývojáři, i když to Wii U se mi v tom případě nezdá. A že ty 3% mezi Vitou a Wii U určitě nebudou tvořit AAA vývojáři

  Líbí se mi trend u PC/Mac, děsí mne statistika u smart devices…

 4. seth123 napsal:

  raději 10 kvalitních a dobrých her než 100 sraček. Že by indie scéna srala na WiiU se taky říct nedá, skoro každý týden něco z indie je na eshopu nového. Co se týče AAA her, no mohlo by toho být víc ale kde bych na to bral prachy a hlavně čas 😀

 5. vtipoman napsal:

  Popravdě, I dont really care. Mám na výběr nádherný, rozrůstající se (neříkám ale že velký) seznam nintendo her a dobře víme, že jedna krásná nintenovka= 100 fake kopií Flappy birdů a poů a nevím čeho ještě. Z nintendo her je prostě cítit ta péče co do nich byla vložena… (+ pro ségru Art academy sketchpad a jsme spokojeni všichni.)

  • Simon napsal:

   Prečo tu každý trepe o Flappy birde? Čo také Doom&Destiny, to by som si napríklad na 3Dsku zahral rád a keby to bolo aj niečo pridané tak len +
   Osobne keby som si mal kúpiť všetky hry na 3DSku ktoré sa mi páčia tak mi môj účet šiel do mínusu, a to ich zase toľko nechcem.
   Neviem, nejako neriešim počet hier na 3DS(možno tý s WiiU to berú inak). Ale ja si na 3DSku proste zahrám to čo som inde nemohol a zase naopak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *