Významná aktualizace pro Wii U je venku

Dnes v noci vyšla velká aktualizace systému Wii U, číslo nové verze je 4.0.0. Připravte se na stahování 648 MB, ale hlavně na nové funkce

 • konzole nyní podporuje USB klávesnice pro snadné zadávání textu
 • hry pro Wii lze hrát Off-TV — stále potřebujete pro ovládání Wiimote, ale obraz se ukazuje na GamePadu; lze zvolit, jestli je obraz pouze na televizi (tak jako dříve) nebo na GamePadu i televizi zároveň
 • hry pro Wii, které podporují Surround Sound (Dolby Pro Logic II), mají tuto podporu nyní i na Wii U
 • seznam přátel je dostupný přímo z hlavního menu konzole, není zapotřebí mačkat tlačítko Home
 • při zastavené hře je možné screenshot uploadovat nejen na Miiverse, ale také na Facebook, Twitter nebo Tumblr; tato služba je dostupná v internetovém prohlížeči konzole
 • je možné zapnout automatické stahování softwaru zdarma (dema a některé aplikace) vydávaného přímo Nintendem
 • Wii U Chat nyní podporuje headset připojený ke GamePadu
 • internetový prohlížeč podporuje PDF soubory
 • možnost zablokovat přístup na Nintendo ID ze zařízení, která nejsou od Nintenda (počítače, tablety, telefony apod.)
 • podpora volby, kam je posílán zvuk: do HDMI kabelu, do audio kabelu nebo do obou kabelů současně
 • možnost specifikovat časový interval, během kterého se aplikuje funkce automatický StandBy, tedy že konzole se po hodině nečinnosti automaticky vypne (např. lze si nastavit, že automatický StandBy funguje jen mezi půlnocí a osmou ráno, jindy ne)
 • při přehrávání videí v internetovém prohlížeči se lze tlačítky L a R posouvat dozadu a dopředu, podržení tlačítka R zrychlí přehrávání videa
 • možnost uložení jména a hesla u webových stránek, které vyžadují přihlášení
 • rozšířena podpora pro herní vývojáře v internetovém prohlížeči
 • možnost nastavit User Agent řetězec v internetovém prohlížeči
 • pokud nastavíte poměr stran televize na 4:3, pak při zobrazení na širokoúhlé televizi bude mít obraz správné proporce dokonce i v emulaci Wii, obraz nebude roztažen na šířku, ale vlevo a vpravo budou černé pruhy (to neumělo dokonce ani původní Wii)

Off-TV podpora pro hry z Wii:

Drobnější změny v eShopu a v Miiverse a uploadování screenshotů v internetovém prohlížeči:

Rychlé přetáčení ve videích (tlačítky L a R), PDF v browseru:


Zdroj, zdroj, zdroj

Štítky:

22× okomentováno Významná aktualizace pro Wii U je venku

 1. mrK napsal:

  Tak jako pekny update:-) Akorat mi porad chybi prohlizec fotek.

 2. Trekkie napsal:

  Na Off-TV podporu Wii hier som čakal. Na displeji musia byť super. Len by ma zaujímalo, čo ak hra podporovala aj Classic Controller Pro, bude sa dať potom hrať komplet na Upade bez nutnosti Wiimotu ?

  • honza napsal:

   Taky mě to napadlo, ale bohužel zatím nic takového nejde — když se dotkneš displeje na GamePadu nebo zmáčkneš tlačítka, na displeji se objeví nápis, že hru nejde GamePadem ovládat. Doufejme, že by s tím mohla přijít nějaká příští aktualizace, ale zas tak moc v to nevěřím. Ale bylo by to dobré, nejen pro hry podporující Classic Controller, ale taky pro Wii Virtual Console hry.

   • Trekkie napsal:

    Honzo skúšal si to teda? Nie je nutné najprv s wiimotom v menu hry zmeniť ovládanie na Classic Controller ? Neviem, len sa pýtam, s Wii / WiiU nemám skúsenosti.

  • Mike74 napsal:

   Tak jsem to právě zkusil. Wii mode jsem spustil podrženám tlačítka B na Gamepadu při startu kontzole.

   Původně se jen vybral účet, pod kterým má Wii mode spustit. To zůstalo i teď, ale přibyla nutnost Wiimotem potvrdit spuštění Wi modu (tak jako je tomu při spouštění z WiiU modu), navíc na této obrazovce je info o tom, že bude obraz i na Gamepadu.

   Poté již naběhne Wii mode a ovádání plně funguje i přes Classic Controler Pro tak jako na klasickém Wii (ukazatel se ovládá levým analogem).

   • Mike74 napsal:

    Ještě pro doplnění, dotyk na gamepadu způsobí jen to, že vás konzole informuje, že Wii mode nelze ovládat přes gamepad.

   • Mike74 napsal:

    Tak ještě jedno doplnění. Wiimote se musí použít jen při prvním spuštění. Pak už Wii mode nabíhá zcela automaticky.

 3. Muftu napsal:

  zrovna vcera som nahral gameplay, a narazil som na problem, ze ked pripojim sluchatka do padu, tak mi nejde zvuk cez HDMI, takze som nahral dost vela gameplayu bez zvuku a dnes ten problem rieisia updatom…skvele nacasovanie

 4. adam napsal:

  wii hry na gamepadu..myslel sme si že se to nikdy nestane díki nitnendo..ale halvně že to má sensor bar (jsem si ho ani envšiml)

 5. Sis napsal:

  Chapu neco spatne, nebo opravdu ty Wii hry pri zobrazeni na GAMEPADU nejdou tim GAMEPADEM ovladat?!!? Kcemu to pak je? to si ho mam oprit na stul a sedet pred tim jak pred televizkou a ovladak klasickym wiimotem?

  Pokud to jde, pak me ignorujte a naopak rikam, ze je to BOMBA! Zahrat si mario Wii, kirbyho a dalsi na „handheldu“ by byla fantazie.

  • Mike74 napsal:

   Gamepad to nepodporuje. Opravdu to musíš dát do stojánku a hraješ na tom jak na malé televizi. Ale nemusíš nutně používat Wiimote. Classis controler Pro mi s tím funguje zcela normálně.

   • Sis napsal:

    Jo, uz jsem si o tom pocet na netu.. v tom pripade uplna nouzovka, nic vic. Pockam si na PS4 streaming do VITA.

  • Mike74 napsal:

   A k čemu to vlastně je? K tomu, že od teď všechny Wii hry podporují na WiiU off-tv play.

   • drzalekm napsal:

    Si vem ze ted uz skoro kdyz si to vezmes nekde na chatu kde nemas tv nepotrebujes obrazovku nebo televizi .. 😉

  • honza napsal:

   Vem to tak, ž drtivá většina her pro Wii vyžaduje Wiimote a využívá jeho akcelerometry a/nebo míření na obrazovku. To na GamePadu samotném nevyřešíš. Her, kterým stačí Classic Controller, je vlastně velmi málo.

   Off-TV je funkcionalita, kdy pro hraní na konzoli nepotřebuješ televizi, obraz máš na GamePadu. Přesně to je podpora Off-TV pro Wii hry. Nepotřebuješ mít konzoli připojenou k televizi. Nic víc.

   Snad Nintendo v budoucnu přidá emulaci Classic Controlleru skrz tlačítka a páčky GamePadu. Bylo by to skvělé. Ale pokud to bude, tak to bude nějaká emulace (pořád se Classic Controller k Wii připojuje skrz Wiimote), nebude to tak jednoduché. Ale taky by se mi to líbilo.

   Zatím to ale beru tak, že když se chce rodina dívat na televizi a já přitom chci hrát hru z původního Wiička, tak to je teď už možné.

  • drzalekm napsal:

   Ja si myslim ze casem prijde podpora wiiU gamepadu jako classic controleru pro wii emulator 😉

 6. drzalekm napsal:

  Me proste jde o to ze uz Wii hry nemusim hrat jen v pokoji u televize ale klidne v obyvaku 😉 jes i wiiUgamepad postavim na stul zatimco se nekdo diva na TV NOVA a jejich uzasne zpravy 😀

  • Mike74 napsal:

   jj, taky dávám Wii hrám přednost před (ne)seriózní černo kronikou jménem Zprávy TV NOVA, takže off-TV pro Wii mode je paráda 🙂

 7. h4nsasjks napsal:

  No zní to hezky, ale je to nedomyšlené, bohužel… Chtělo by to i emulaci pohybového ovládníní, ať mi nikdo neříká, že by to byl problém…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *