Zelda: Wind Waker HD byla udělána za 6 měsíců

Další část rozhovoru serveru 4Gamer s Eiji Aonumou…

4Gamer: Aha. Já z toho mám dojem dobré rovnováhy mezi vnímáním originální verze a čerstvým pocitem současně.

Aonuma: Ano. Myslel jsem, že by byla škoda, kdyby se jednalo jen o test schopností hardwaru. Poté mi vývojový tým řekl, že to nezabere moc času udělat. Trvá dlouho udělat úplně novou hru, takže jsem si říkal, že by bylo škoda nemít na Wii U ještě delší čas Zeldu. Takže jsem si říkal, že by bylo nejlepší rychle něco nabídnout a začali jsme dělat na HD verzi.

4Gamer: Aha.

Aonuma: U původního Wind Wakera byla první část hry přijata dobře, ale druhou část jsme museli přehodnotit. Tehdy jsem vůbec poprvé dělal režiséra hry a navrhoval od začátku, takže se objevily nějaké části, v kterých se to odrazilo. Když přišel čas na remake, tak jsem věřil, že s těmito částmi mohu něco udělat.

4Gamer: Znamená to, že vývoj netrval dlouho?

Aonuma: Trvalo to asi 6 měsíců. I tak byl vývoj složitý. Musíte si uvědomit odlišnost hardwaru. Navíc je zde technika zvaná toon-shading, která dává obrazu kreslený vzhled. Tehdy ta technika vznikala, nikdo z našich lidí ji ještě neznal a každý musel dělat všechno ručně.

Zdroj

Štítky: ,

4× okomentováno Zelda: Wind Waker HD byla udělána za 6 měsíců

 1. Poseidon napsal:

  SUPER, ale cena tomu NEODPOVÍDÁ – jako za novou HRU, kterou tvoří několik LET!!

  • honza napsal:

   Cena zboží se přece nestanovuje podle toho, kolik se tvoří let?! Optimální cena pro prodejce je taková, při které nejvíce vydělá. Nintendo zjevně věří, že nejvíce vydělá při té ceně, kterou zvolilo.

 2. Helke napsal:

  V to Nitendo věří vždy, a to i několik let poté v to věří 😀

  • honza napsal:

   Tak asi má nějaký důvod v to věřit. Tím důvodem mohou být třeba tři miliony prodaných kusů Ocariny 3D, což byl taky remake a taky se neprodával za nižší cenu, ale za plnou. Ale nevím, jsou to jen mé domněnky, nic víc, do hlavy Iwatovi nevidím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *