Disaster: Day of Crisis — návod na hru

Další návod od xDanteho je na hru Disaster: Day of Crisis, kterou má na svědomí studio Monolith Soft a vydalo ji samo Nintendo. Návod si opět můžete stáhnout ve formátu PDF nebo si ho přečíst přímo uvnitř příspěvku.

Disaster – Day Of Crisis

Sekce

 1. Ovládání
 2. Návod
  1. Prologue: A Hell Of A Day
  2. Stage 01: Big Earthquake
  3. Stage 02: Collapsing Road
  4. Stage 03: Darkness And Fire
  5. Stage 04: Firestorm
  6. Stage 05: Duel On The Bridge
  7. Stage 06: Tsunami Attack
  8. Stage 07: Death From Above
  9. Stage 08: Streets Swallowed By The Waves
  10. Stage 09: To The Enemy Base
  11. Stage 10: Mt Rosalia Eruption
  12. Stage 11: Volcanic Chase
  13. Stage 12: Ash And A Girl
  14. Stage 13: The Ashen Forest
  15. Stage 14: Path Of The Lava
  16. Stage 15: Lahar
  17. Stage 16: Skydiving
  18. Stage 17: Heavy Rain And Floods
  19. Stage 18: Mud And Mercenaries
  20. Stage 19: Rain Returns
  21. Stage 20: Hurricane Chase
  22. Stage 21: Windstorm Battle
  23. Stage 22: Final Battle On The Deck
  24. Stage 23: Day Of Crisis
 3. Tituly
 4. Rayovi upgrady
 5. Záchrana civilistů
 6. Zbraně
  1. Základní zbraně
  2. Speciální zbraně
 7. Stamina cedule
  1. Stage 01: Big Earthquake
  2. Stage 02: Collapsing Road
  3. Stage 03: Darkness And Fire
  4. Stage 04: Firestorm
  5. Stage 06: Tsunami Attack
  6. Stage 07: Death From Above
  7. Stage 08: Streets Swallowed By The Waves
  8. Stage 09: To The Enemy Base
  9. Stage 10: Mt Rosalia Eruption
  10. Stage 12: Ash And A Girl
  11. Stage 13: The Ashen Forest
  12. Stage 14: Path Of The Lava
  13. Stage 15: Lahar
  14. Stage 16: Skydiving
  15. Stage 17: Heavy Rain And Floods
  16. Stage 18: Mud And Mercenaries
  17. Stage 19: Rain Returns
  18. Stage 20: Hurricane Chase
  19. Stage 21: Windstorm Battle
  20. Stage 22: Final Battle On The Deck
 8. Stínoví nepřátelé
 9. Tikety
 10. Bonusové kostýmy a trička

Ovládání

Analogpohyb hlavní postavy
D-padv přestřelkách slouží k výběru zbraně, jinak pro pohyb kamery
Askok, komunikace s NPC postavami a prozkoumávání objektů
Bv přestřelkách slouží ke střelbě a jinak jako sprint
Cv soubojích slouží k přiblížení a normálně vycentruje kameru
Znormálně s ním můžete volat na lidi a čistit si své plíce, pokud se nadýcháte splodin a v souboji se schováte za překážku
1slouží jako brzda při automobilových pasážích
2slouží jako plyn při automobilových pasážích
pohled do inventáře, který vám umožní použít léčivé prostředky nebo zbraně
+pauza a menu nastavení

Po skončení úvodní animace se rozhlédněte s kamerou kolem, podívejte se na vybuchující sopku a utíkejte kupředu. Doběhněte k místu, kde se začne propadat podlaha, rychle sprintuje dál a dostaňte se až k troskám helikoptéry. Jakmile začnete hořet, tak se uhaste mácháním ovladači, pak přeskočte oheň a dojděte k zátarasu. Dle příkazů na obrazovce ho rozbijte, následně i malé kontejnery kolem a zjistíte, k čemu slouží jednotlivé předměty. Potom zamiřte dál, s rozběhem přeskočte přes propast a následně přes další napravo. Vytáhněte se nahoru na útes, proběhněte zakouřenou oblastí a nadýchejte se čerstvého vzduchu pomocí tlačítka Z. Poté vylezte až úplně nahoru, pokračujte kupředu a shlédněte animaci se Stevem. Jakmile skončí, tak proběhněte oblastí před lávovou vlnou a stanete se svědky toho, jak si Steve zlomí nohu. Pak už jen shlédněte poměrně dlouhou scénu, která bude mít tragickou dohru.

Sledujte vojáky, dostaňte se k místu, kde to jeden z nich dostane do nohy a odtáhněte ho do rohu ke stěně. Pak doběhněte ke schodišti, vyběhněte o patro výš a prostřílejte se na konec chodby.

Pomocí remotu otevřete dveře, pokračujte po požárním schodišti nahoru a dostaňte se k místu, kde uvidíte výbuch a následný pád vojáka. Rychle se vraťte zpět po schodech dolů a zachraňte ho tím (musíte máchnout remote ovladačem směrem k němu a Ray se po něm natáhne). Poté vyběhněte zpět nahoru a dveřmi vstupte do budovy. Zde zamiřte do dvojitých dveří opodál a postřílejte nepřátele v místnosti. Po animaci jděte nejprve doprava (propadne se zem), pak doleva a rozbijte bedny. Za rohem zastřelte teroristy, seběhněte po schodech až úplně dolů do nejnižšího patra a jakmile se začne propadat strop, tak pomocí nunchaku a remotu utečte před jistou smrtí. Nakonec se vydejte dál, počkejte, až se s vámi propadne zem a zlikvidujte poslední útočníky v tomto kole.

Toto je první kolo, ve kterém budete moci ovládat vozidlo. Odpojte nunchak od remotu, vezměte si remote do ruky a podle pokynů na obrazovce si vyzkoušejte ovládání. Následně jeďte městem stále kupředu a držte se směrových šipek, které se objeví na obrazovce. Až se dostanete k místu, kde se zřítí budova, tak budete Raye ovládat běžným způsobem (zapojte si tedy zpět svůj nunchuk). Dejte se doprava, dojděte k zraněné ženě a začněte ji ošetřovat rány. Nejprve jí je všechny omyjte vodou, přičemž musíte mířit do středu kruhu, pak použijte bandáž na tržné rány a zachraňte ji. Jděte zpět, zamiřte ke kamionu napravo a vylezte na jeho kabinu. Po návěsu vyběhněte nahoru, natáhněte se pro malého chlapce a podejte mu ruku. Vraťte se zpět na ulici, utíkejte kupředu a stanete se svědky zřícení budovy. Rychle jděte kupředu, vylezte nahoru do místnosti a prozkoumejte zraněného muže. Použijte na něj z inventáře lékárničku, promluvte si s ním a pokračujte k zadnímu oknu. Vylezte ven, seskočte dolů a utíkejte kupředu. Zastřelte všechny útočníky, kteří se vám postaví do cesty, jděte doprava za náklaďák a vytáhněte se nahoru na římsu. Poblíž autobusu před vámi najdete ženu zavalenou pod sutinami. Pomozte jí dle pokynů na obrazovce, otočte se a pokračujte dál po ulici. Vstupte do polorozpadlé chodby, vyběhněte nahoru a přeskočte přes díru ke zraněné osobě. Ihned po její záchraně se vraťte na ulici, z křižovatky pokračujte doprava z kopce dolů a u tramvají započne další souboj s jednotkami SURGE. Po jejich likvidaci už jen utíkejte dál a dostanete se na Jackson Street. Jděte kupředu a nalevo si všimněte muže, který spadne dolů. Jděte k němu, pomozte mu vyhrabat se zpět nahoru a jděte dál. Zabijte útočníky, nalevo u budovy si promluvte se starým mužem, od kterého dostanete Junk Range Ticket a potom pokračujte k propasti. Od ní se dejte uličkou vpravo, dojděte na další velkou ulici a jděte dolů. Zastřelte teroristy, seběhněte níž a seskočte do díry napravo. Na zádech odneste muže za jeho synem, který je vzadu za troskami, zraněnému muži nalevo dejte first aid kit a otočte se o 180o. Vstupte do uličky napravo, vylezte po troskách domu nahoru (vidíte je napravo, když vstoupíte do uličky) a dejte muži sušenky na jídlo. Potom proběhněte ohněm, uhaste své hořící oblečení a opodál se vypořádejte s poslední vlnou útočníků.

Seběhněte dolů, proběhněte kouřem k eskalátoru a po skončení animace zlikvidujte útočníky. Pak pomožte civilistovi, kterému uvízla noha pod balvanem, utíkejte po nástupišti k vagónu a vstupte do něj. Utíkejte na konec, zastřelte několik dalších teroristů a pokračujte k dalšímu vagónu. Uvnitř dejte muži napravo léčiva (plasters), pak vyběhněte ven a pokračujte do další soupravy. Proběhněte ohněm, uhaste ho na sobě a vstupte do místnosti, kde najdete klíč na nástěnce. Jděte nazpět skrz poslední vlak, odemkněte si dveře po vaší pravici a dostanete se na další nástupiště. Vstupte do vlaku nalevo a zachraňte ženu. Pak prolezte druhým vlakem na kolejiště, utíkejte kupředu a zabijte chlápky, kteří vám vpadnou do cesty. Následně jděte dál a dostanete se ven z podzemky. Utíkejte rovně dozadu, zachraňte civilistu a vraťte se zpět. Vyběhněte po schodech nahoru na ulici, shlédněte animaci a pomozte zachránit zraněného muže pod troskami. Poté utíkejte k hasičskému vozu, zavolejte na hasiče a shlédněte sekvenci. Pak utíkejte k hydrantu, který je vedle schodiště metra, seberte hadici a vraťte se zpět k vozu. Připevněte hadici k vozu, uhaste požáry v jednotlivých oknech a zachraňte tak hasiče i malou dívenku. Pokračujte po hlavní cestě nahoru do kopce, u kabiny kamionu zničte trosky, které vám brání v průchodu a zlikvidujte obrněné vozy (vždy musíte počkat na chvíli, kdy budou ve fialovém zaměřovači a pak je zranit za extra damage). Hned po jejich zničení se otočte směrem k parkovišti, pročistěte si úzkou uličku nalevo od sutin a proběhněte jí na parkoviště. Zde nasedněte do velkého jeepu, řiďte se pokyny na obrazovce a nastartujte vůz.

Po cestě napravo vyběhněte nahoru, utíkejte dozadu k zatarasené bráně a shlédněte animaci. Nyní budete muset shromáždit lidi, abyste mohli odtlačit autobus. Co nejrychleji si pořádně prohlédněte park, ať víte, kde co najdete a vydejte se hledat lidi. Nejprve najděte muže na střeše domku a následně dvojici starších mužů na opačné straně parku. S nimi se pokuste autobus odtlačit z cesty a zjistíte, že potřebujete další pomoc. Utíkejte tedy k ženě s malým dítětem (na začátku parku, kde jste začínali), rozbijte zátaras a zachraňte ji. Pak si promluvte s mladou ženou, která sedí na trávě (od záchodků se dejte doleva po cestě) a řekne vám o svém bratrovi, kterého najdete uzamčeného na záchodcích. Po záchraně bratra se znovu vydejte za mladou ženou, promluvte si s ní a vraťte se zpět k autobusu, který společnými silami odtlačte z cesty.

Nejprve sledujte auta před vámi, pak shlédněte animaci a připravte se na přestřelku, ve které se utkáte s Gordonem. Ten je třetím mužem ve velení skupiny SURGE. Nejprve zlikvidujte vojáky okolo a pak se pusťte i do něj samotného. Ve chvíli, kdy si vezme do rukou kulomet, pokračujte v útoku na něj a sestřelte železný plát, které na vás bude padat. Poté ho několikrát zasáhněte, sestřelte na něj plát a uberte mu další část zdraví. Celý postup pak opakujte, dokud nezemře a mise skončí.

Hned na začátku budete muset unikat ve voze před obrovskou vlnou Tsunami. Vyhýbejte se tedy autům, dojeďte na konec a shlédněte animaci. Až budete ovládat Raye, tak vyběhněte po schůdcích napravo a zamiřte ke zraněné ženě. Udělejte jí srdeční masáž a pak zamiřte po kolejích do podzemky. Utíkejte na konec kolejí, zachraňte malou dívenku a odneste ji na začátek tunelu, kde si ji vezme její matka. Následně se vraťte místu, kde jste ji našli, prolezte vagónem na nástupiště a pokračujte doprava. Vstupte do druhého vagónu, ošetřete zraněného hasiče a získáte předmět. Potom se vraťte na začátek tunelu, vylezte na nástupiště a utíkejte do otevřených dveří. Proběhněte skladištěm a dostanete se do oblasti v plamenech. Vezměte si tedy ze stolku hasicí přístroj a pročistěte si cestu kupředu. Po skončení hasící minihry utíkejte ke stažené bráně a zjistíte, že je stažená. Vraťte se proto do místnosti, kde jste našli hasicí přístroj a aktivujte panel na zdi, čímž zvednete bránu a zachráníte psa. Poté se vydejte nazpět a hned po vstupu do vlaku vám do zad vpadne voda. Sprintujte tedy k východu, vždy když nabijete ukazatel na maximum, tak zmáčkněte B a Ray jednorázově zrychlí kupředu. Takto se dostaňte až k eskalátorům, vyběhněte po nich nahoru a mise skončí.

Utíkejte před vrtulníkem po hlavní cestě, doběhněte ke kamionu a nalákejte rakety tak, aby zničily kamión. Potom pokračujte dál a dostanete se do střeleckého módu, v němž budete muset vrtulník dostatečně poškodit. Až se vám to podaří, utíkejte směrem k obrazovce a vstupte do další části města. Proběhněte mezi tramvajemi, vyběhněte do kopečka a dejte se dál ulicí napravo. Na konci proběhněte troskami budov a dostanete se zpět na ulici. Nakonec utíkejte před vlnou Tsunami, která se objeví a v závěru máchněte oběma ovladači nahoru a přeskočte tak malou propast.

Na začátku kola budete smeteni vlnou Tsunami a ocitnete se tak pod vodou. Pomocí ovladače se vyhýbejte překážkám a po chvíli se dostanete na kapotu autobusu. Doběhněte po plošinách k billboardu, počkejte, až se uvolní a pokračujte ke zraněné ženě. Ošetřete její rány a vydejte se dál. Po chvíli narazíte na římsu po pravé straně a na jejím konci leží zraněný. Hned jak ho zachráníte, pokračujte dál a dostaňte se na dřevěnou plošinu. Od zábradlí se podívejte kupředu a uvidíte muže, který volá z vody o pomoc. Nyní máte pět minut na to, abyste se vrátili zpět k dívce, sebrali záchranný kruh a vrátili se na dřevěnou plošinu. Zde hoďte kruh mladíkovi, přitáhněte ho k sobě a přežijte další eskapády ve vodě. Nakonec se dostanete na pevnou zem pod nohama a budete muset zlikvidovat pilota helikoptéry. Uberte mu životy a on vám začne vyhrožovat odpálením bomby. Počkejte až připluje po vodě harampádí, rozstřílejte ho a malé kousky zasáhnou Gregoryho, jenž několikrát vystřelí do vodní věže nad ním. Tento postup několikrát zopakujte a vodní věž spadne dolů přímo na něj.

Vyběhněte po schodech až nahoru, promluvte si se starostou a následně i velitelem skupiny SURGE. Hned jak budete moci Raye znovu ovládat, tak seběhněte po schodech dolů a vytáhněte muže, který uvízl pod troskami. Vraťte se po schodech nahoru, jděte směrem k moři a seběhněte po schodišti dolů. Na jedné lavičce najdete muže, se kterým si promluvte a on vás požádá o nalezení jeho kufříku s léky: Vraťte se tedy nahoru, seberte kufřík, který se povaluje na jedné z laviček a zaneste ho muži. Po jeho záchraně vyběhněte po schodech nahoru, utíkejte k monumentu a od něj k bílému autu nalevo od cesty. Pokuste se ho otevřít a zjistíte, že je zamčené. Zachraňte tedy mladíka, který se ocitne v úzkých a za odměnu vám dá klíč od vozu. Pak už tedy jen nasedněte do vozu, shlédněte animaci a vyjeďte nahoru.

Utíkejte dopředu ke zničeným autům a začne přestřelka. Postupně zlikvidujte všechny vaše protivníky a prostřílejte se ke vstupu do budovy. Až budete moci Raye znovu normálně ovládat, tak jděte doprava a najdete zraněného nepřítele. Odtáhněte ho dozadu do zděného přístřešku, ze stolku si vezměte otočnou páku a jděte k hlavním vratům skladiště. Do otvoru vložte páku, otáčejte jí a nakonec vlezte do budovy, kde vás čeká další přestřelka. Po jejím skončení utíkejte dozadu k vratům, vyběhněte nahoru po schodech vpravo a po pár krocích zabijte další várku teroristů. Po ochozu doběhněte až na konec, zneškodněte útočníka, který vyleze ven z malé budky a uvnitř zmáčkněte tlačítko. Poté se vraťte dolů k vratům, projděte jimi do chodby a utíkejte kupředu. Prozkoumejte zavřenou branku, dejte se dál chodbou vpravo a prostřílejte si cestu dál. Následně shlédněte animaci, projděte dveřmi a zabijte žoldáka, který se za nimi skrýval. Potom rozbijte všechny věci v místnosti, doplňte si zdraví i staminu a jakmile projdete dveřmi dál, tak shlédněte animaci. Hned poté vás čeká souboj s majorem Evansem, takže na nic nečekejte a začněte to do něj střílet hlava nehlava. Jakmile ho dostatečně zraníte, tak se hra přenese na železné lávky. Zde musíte uhýbat jeho sniperovce, dostat se mu co možná nejblíže a postupně ho třikrát zasáhnout do hlavy. Po souboji jděte zpět, odrazte jeho útok ranou do hlavy a spustí se animace, ve které se do budovy dostane láva. Přeběhněte přes železnou lávku na druhou stranu, dejte se vlevo a přeskočte spadlý kus železa. Poté odbočte do chodby vpravo, v časovém limitu zničte sudy, které vám blokují postup, a utečte před tekoucí lávou. Vraťte se zpět do velké haly, vyběhněte nahoru po schodech a utíkejte dál. Pak několikrát máchněte remotem tak, jak bude zobrazeno na obrazovce a vylezte nahoru na druhou lávku. Pokračujte dál až k žebříku po vaší pravici, spusťte ho dolů a slezte po něm do přízemí. Nakonec se už jen pokuste otevřít dveře a jelikož to nepůjde, tak je vykopejte ručně.

Celý tento level je rozdělen do dvou checkpointů a obě tyto části obsahují jízdu autem. V první fázi musíte v časovém limitu projet danou oblastí, aby vám láva nezablokovala cestu a dostaňte se až k checkpointu. Tady už nemáte žádný limit, zato však musíte unikat před lávou, která je vám v patách. Co nejlépe se snažte ovládnout silnici, projeďte přes poničený most a pokračujte až na konec kola.

Zbytečně se nezdržujte, protože se vám díky erupci dostává do plic popílek, přeskákejte přes klády, pak přeběhněte přes provazový můstek a utíkejte po cestičce dál. Dejte si pozor, abyste nespadli ze srázu, přeběhněte přes další můstek a vyhněte se vulkanickému plynu. Pak utíkejte ještě o kousek dál a dostanete se k domku, kde upadnete do bezvědomí. Po animaci, ve které se seznámíte s dívenkou Iris, vyběhněte po schodech nahoru do patra a ze skříňky si vezměte plechovku s benzínem. Následně seběhněte zpět dolů a vedle krbu si opět promluvte s Iris. Hned po skončení animace jděte do garáže nalevo od vchodových dveří, prozkoumejte lampu a vraťte se do obývacího pokoje, kde na stolku najdete zapalovač. S ním utíkejte zpět do garáže, zapalte lampu a tlačítkem na stěně se pokuste otevřít garážová vrata, což z důvodu výpadku elektrického proudu nepůjde. Jděte tedy do zadní části garáže, nalijte benzín do generátoru a jakmile se rozběhne, tak otevřete vrata. Pak nastupte do auta a po krátké animaci bude následovat automobilová pasáž. Jeďte velmi opatrně, sjeďte do lesa a napojte se na pěšinku, po které dojedete až k řece. Vjeďte do ní, pokračujte doleva a hned jak budete moci, tak vjeďte doprava na suchou zem. O kousek dál přeskočte propast, přejeďte přes hořící cestu a mise skončí.

Otočte se, proběhněte uličkou mezi vyvěrající párou a dostanete se do lesíka. Hned na to absolvujte cestu ještě jednou spolu s Iris a až budete na druhé straně, tak se nadýchejte čerstvého vzduchu pod stromkem. Pokračujte dál lesem, najděte malou prohlubeň a v ní psa. Zachraňte ho, doběhněte ke stromku, kde se nadýchejte vzduchu a vylezte na malou římsu. Utíkejte rovně a dorazíte k požáru, kde se odehraje krátká scénka, po jejímž skončení se vydejte zpět. Jakmile se objeví medvěd, tak ho několikrát střelte a vraťte se k místu, kde jste zanechali Iris. Po krátké scénce, opět zasáhněte medvěda a jakmile padne k zemi, tak se vydejte po pěšince před vámi. Neustále volejte na Iris, vydejte se za jejím hlasem a po chvíli se objeví medvěd. Tentokrát je to naposledy a tak do něj střílejte, dokud ho nezabijete. Poté už jen najděte Iris, seskočte dolů ke kolejím a utíkejte doleva na jejich konec.

Doběhněte po kolejích k vlaku, shlédněte animaci a v přestřelce zlikvidujte další helikoptéru. Pak si promluvte s Iris, utíkejte po kolejích kupředu a vylezte nahoru po žebříku. Pokračujte k jeřábu, prozkoumejte náklad s dřevem a dvakrát použijte ovládací panel vzadu. Následně si vezměte z kolejiště lopatu, jděte k vozíku s kládami a pokuste se rozmlátit zarážku pod koly. Bohužel to nepůjde, takže nejprve použijte lopatu u lávy, čímž zarážku oslabíte a následně jí rozkopněte. Následně vylezte po vozíku nahoru, odveďte Iris pod přístřešek a v boudě si vyzvedněte klíč. S ním odemkněte dvojité dveře naproti přístřešku, doběhněte na rozcestí a dejte se pravou cestou. Po zhlédnutí animace vběhněte na můstek, rozstřelte zámek na brance a pokračujte dál. Na konci útesu seskočte dolů, rychle pěstmi srazte sudy do propasti a Iris po nich přeběhne za vámi. Nakonec už jen doběhněte dozadu ke stěně, pomozte Iris nahoru a vylezte za ní.

Zamiřte po pěšině dolů, shlédněte animaci, v níž se vám Iris ztratí a pokračujte dolů k řece. Jakmile skočí Ray do vody, tak se snažte udržovat tečku uprostřed kruhu a ve správnou chvíli začněte mačkat tlačítko A. Nakonec ji zachráníte a dostanete se na břeh, odkud vede už jen pár kroků na konec úrovně.

Promluvte si s mužem na sedačkách a dostanete tiket. Pak utíkejte ke dveřím, projděte jimi a shlédněte animaci v kokpitu. Následně si zaběhněte pro padák, který ztratíte během otevření vrat letadla a tak budete muset najít další. Utíkejte si pro něj do přední části, vyskočte z letadla a používejte pohyby, které se zobrazí na obrazovce.

Sejměte nepřátelské hlídky, utíkejte zatopenými ulicemi kupředu a dejte si pozor na elektrické výboje poblíž sloupů. Na rozcestí se dejte doprava k restauraci Pasta Star, po autech vylezte na římsu a z ní až do budovy samotné. Uvnitř nejprve zlikvidujte bandu teroristů, doběhněte k požárnímu schodišti a vyběhněte nahoru. Skočte doleva do okna, varujte mladou dvojici a pokračujte na chodbu. Zde se budete muset utkat s dalšími útočníky a pročistit si tak cestu na konec kola.

Po animaci doběhněte na hlavní ulici, zasprintujte pro psa a následně na opačnou stranu. Jakmile se dostanete z dosahu vlny, tak vylezte po autě do domu a na konci chodby zastřelte útočníky. Otočte se, jděte dozadu za jeep a dejte vyděšené ženě léčiva. Potom utíkejte dál na most, vytáhněte řidiče ven z náklaďáku a budete smeteni vlnou. Jděte na okraj mostu a uvidíte řidiče, jak se drží sloupu a bude žádat o pomoc. Pokračujte tedy ulicí dál, doběhněte do domu na pravé straně ulice a vyběhněte po schodech nahoru. Mladíkovi za bednami dejte sušenky, kousek opodál si vezměte žebřík a s ním se vraťte za řidičem. Zachraňte ho, vraťte se zpět k místu, kde jste našli žebřík a vstupte do místnosti nalevo. Zde nejprve všechny postřílejte, pak vyběhněte dveřmi ven na střechu a zabijte další teroristy. Po souboji seskočte ze střechy dolů, otočte se směrem k průchodu do další části a odbočte do slepé uličky napravo. Na kontejneru naleznete malého chlapce, kterého odneste k obchodu s hudebninami a pokračujte do další části. Doběhněte k plotu, rozbijte dvě bedny napravo a po těch zbylých vyskákejte nahoru. Skočte za plot, vytáhněte se na střechu levého domu a zneškodněte útočníky. Potom nasedněte na člun, dostaňte se do další části a utkejte se s Banksem. Souboj je poměrně jednoduchý a tak bude stačit, když se budete krýt a útočit mu na hlavu. Občas po vás také hodí granát, takže na nic nečekejte a předtím než doletí k vám, ho sestřelte. Jakmile souboj vyhrajete, tak pro vás kapitola tato mis skončí.

Doběhněte ke kostelu, shlédněte animaci a budete uvrženi do sklepa. Zde prozkoumejte mrtvé tělo profesora a bude následovat další sekvence. Zpět ve sklepě jděte do rohu, prozkoumejte zeď (uvidíte unikat bublinky) a zjistíte, že je za ní tajná chodba. Vezměte si tedy z bedny nalevo páčidlo, rozbijte zeď a plavte chodbou kupředu. Hlídejte si pravou stranu, zamiřte do dveří a po schodech se dostanete ven před kostel. Otočte se o 180o, jděte ke kůlně a rozbijte dveře. Uvnitř si vezměte svou zbraň (je položená na bedně), pokračujte dozadu za kostel a narazíte na muže, od kterého získáte tiket. Potom doběhněte před kostel a hlavním vchodem vstupte dovnitř. Zbavte se odporu, jděte ke schodišti a máchnutím remote ovladače se vyhněte útoku z vody. Pak zneškodněte další skupinu teroristů, vyběhněte po schodech nahoru a promluvte si s Lisou, která vám řekne, že klíče má jeden z teroristů. Jděte tedy do hlavní haly kostela, potopte se a odrazte nepřátelský útok. Pak prohledejte mrtvolu poblíž hlavních dveří a zjistíte, že klíč uplaval. Otočte se doleva a uvidíte ho na zemi za nábytkem. Proplavte mezi kostelními lavicemi až ke klíči, seberte ho a nahoře u topení osvoboďte Lisu.

Nejprve sledujte auto SURGE skupiny a dojeďte až k místu, kde vám spadne do cesty lešení. Ray se tak bude muset dál vydat po svých. Utíkejte kupředu, uhněte výstřelu ze sniperovky a prostřílejte se až do horního patra činžáku. Odtud seskočte dolů, dejte se doleva a potom doprava. Napravo od budky před vámi uvidíte zamčenou branku, kterou se pokuste otevřít a uslyšíte řev. Utíkejte tedy zpět na ulici, pokračujte rovně a najdete dělníka za autem, který uvízl pod velkým billboardem. Pomozte mu zpod něj a dostanete klíček. S ním odemkněte branku, vyběhněte po schodišti nahoru a držte se pravé strany cesty, na jejímž konci zachraňte druhého dělníka. Poté jděte o kousek nazpět, po schodišti nalevo seběhněte dolů a dostaňte se po úzkých lávkách až do malé buňky na konci.

Doběhněte na hlavní ulici, schovávejte se za auta, aby vás nesundali poryvy větru a dostaňte se až ke žlutému taxíku. Od něj pokračujte ulicí nalevo a po krátké sekvenci zahněte znovu doleva. Utíkejte rovně, vstupte do domu napravo a vyběhněte o patro výš. Prozkoumejte dveře u schodiště a se získaným klíčem vyběhněte na střechu. Otočte se, muži v rohu u stěny poskytněte srdeční masáž a prozkoumejte střechu. Jakmile najdete desku, tak s její pomocí přejděte na sousední dům a prostřílejte si cestu na železné schodiště. Z něj seběhněte dolů, dejte se doleva a odemkněte si branku. Potom doběhněte ke zraněné osobě, přivažte zraněnou nohu obvazem k dlaze a jděte zpět. Doběhněte zpět ke schodišti, vyběhněte po něm nahoru a dostaňte se až k jeřábu, kde se zbavte se veškerého odporu. Potom použijte jeřáb, přejděte po ramenu na druhou stranu a vstupte do další části. Prostřílejte si cestu k příbytku napravo, rozstřelte výbušné sudy u země a bude následovat další animace. Jakmile skončí, tak se už jen probojujte k bráně a mise skončí.

Utíkejte dozadu ke skladišti, porazte v přímém souboji černocha a prostřílejte si cestu k lodi. Hlavními vraty vstupte do hangáru, utíkejte dozadu a přivolejte si výtah. Jakmile přijede dolů, tak zlikvidujte útočníka a vyjeďte nahoru, kde zaútočí druhý. Prostřílejte si cestu nahoru do chodby a projděte dveřmi před vámi. Shlédněte animaci, několikrát Evanse zasáhněte a on vleze do velkého robota. Zaměřte svou palebnou sílu na kryt, který chrání žoldáka, přitom se vyhýbejte útokům a dejte si pozor, abyste neutrpěli příliš mnoho poškození. Jakmile mu zničíte kryt, tak začněte střílet do Hanse a uberte mu všechno zdraví. Nakonec vás robot chytne a vy ho budete muset zasáhnout do raketometu. Poté si to už jen rozdejte v souboji muže proti muži a shlédněte animaci.

Vraťte se zpět k výtahu, nasedněte do něj a počkejte, až se zastaví. Poté se podívejte nahoru, vylezte otvorem na střechu výtahu a prolezte větrací šachtou. Seběhněte po schodech dolů, doběhněte k autům a otevřete zadní dveře toho prostředního. Následně se vydejte trochu doprava a dopředu. Narazíte na malou místnost, v níž najdete krabici s nářadím. Vraťte se zpět k autu, odstřihněte bombu a nechte Raye, ať ji vytáhne na suchou zem. Nejprve zadejte kód, který vám generál nadiktuje, pak odmontujte šroubky a pomocí tlačítek A+B odstřihněte jednotlivé dráty, když nesvítí. Následně nadzvedněte desku, zkoušejte volat generálovi a ten vám nakonec řekne, že máte přestřihnout červený drát. Poté už jen co nejrychleji proběhněte lodí, zasprintuje si až na konec a zhlédněte závěrečnou animaci.

Tituly

Zde uvedu přehled všech titulů, které můžete získat. Vždy musíte splnit určité podmínky a po jejich splnění se vám titul připíše na konci mise.

 1. Failed Rescuer: Dohrajte misi, aniž byste někoho zachránili.
 2. Failed Human: Dohrajte dvě mise, aniž byste někoho zachránili.
 3. Resurrected Rescuer: Zachraňte všechny osoby v misi.
 4. Exemplary Rescuer: Zachraňte 15 lidí.
 5. Superior Rescuer: Zachraňte 30 lidí.
 6. Best Rescuer: Zachraňte všech 45 lidí.
 7. Gordon Killer: Zabijte Gordona, aniž by vás zranil při vašem prvním střetu.
 8. Armoured Vehicle Killer: Zničte oba obrněné vozy, aniž by vás zranili.
 9. Gordon Killer Returns: Zabij Gordona na mostě, aniž by vás zranil on či jeho muži.
 10. Chopper Killer: Zničte helikoptéru, aniž byste utrpěli zranění.
 11. Gregory Killer: Zabijte Gregoryho, aniž vy vás zranil.
 12. Evans Killer: Během souboje s Evansem vás nesmí jakkoliv zranit.
 13. Bear Killer: Zabili jste medvěda, aniž by vás zranil.
 14. Chopper Killer Returns: Opět zničte helikoptéru, aniž by vás zranila.
 15. Banks Killer: Porazte Bankse, aniž by vás jakkoliv zranil.
 16. SURGE Killer: Zlikvidujte SURGE, aniž by vás zranili.
 17. XA19 Killer: Zničte XA19, aniž by vás zranili.
 18. Evans´s Nemesis: Vyhrajte finální boj s Evansem, aniž byste minuli.
 19. Careful: Zemřete alespoň dvakrát během jediné přestřelky.
 20. Gung-Ho: Získejte hodnocení S za čas potřebný k dokončení přestřelek.
 21. No Mercy: Během jedné mise zabijte všechny nepřátele.
 22. Shower Shooter: Vystřílejte v jedné misi více jak 1 nábojů.
 23. Combo Rookie: Dosáhněte v boji komba 100.
 24. Combo Amateur: Dosáhněte v boji komba 250.
 25. Combo Veteran: Dosáhněte v boji komba 500.
 26. Combo Master: Dosáhněte v boji komba 999.
 27. Spineless Shooter: Dokončete level s přesností menší než 20%.
 28. Shaky Shooter: Dokončete level s přesností menší než 60%.
 29. Sharp Shooter: Dokončete level s přesností střelby 100%.
 30. Super Sniper: Zasáhněte 50 nepřátel do hlavy.
 31. Sadistic Sniper: Dokončete level, aniž byste někoho zasáhli do hlavy.
 32. Clever Shooter: Získejte 5 a víc chytrých zásahů.
 33. Blasting Rascal: Získejte 10 a víc chytrých zásahů.
 34. Chicken: Schovejte se během jednoho kola 50x.
 35. Great Battle Skills: Získejte BP.
 36. Super Battle Skills: Získejte BP.
 37. Shadow Enemy Hunter 1: Zabijte tajemného stínového nepřítele v Blue Ridge City.
 38. Shadow Enemy Hunter 2: Zabijte tajemného stínového nepřítele na Mt. Rosalia.
 39. Shadow Enemy Hunter 3: Zabijte tajemného stínového nepřítele v Bainsville.
 40. Shadow Enemy Hunter 4: Zabijte tajemného stínového nepřítele v Port Alexu.
 41. Shadow Enemy Hunter 5: Zabijte tajemného stínového nepřítele na bárce.
 42. Invincible Man: Dokončete jeden level, aniž by vás kdokoliv zranil.
 43. Cannon Fodder: Projděte kolo a nechte se zranit 1body poškození.
 44. Rag Doll: Celkově se nechte zranit za více jak 5bodů poškození.
 45. Veteran Soldier: Dohrajte kolo, aniž byste se ocitli blízko své smrti.
 46. Phoenix: Projděte kolo a během něj se 5x octněte blízko smrti.
 47. Lucky 13: Ocitněte se blízko smrti 13x.
 48. Stroller: Uběhněte nebo ujděte víc jak 10 kilometrů.
 49. Rambler: Uběhněte nebo ujděte víc jak kilometrů.
 50. Runner: Urazte víc jak metrů pomocí sprintu.
 51. Caterpillar Man: Dokončete kolo bez jediného výskoku.
 52. Grasshopper Man: Dokončete level s více jak výskoky.
 53. Super Searcher: V jednom kole alespoň 10x zavolejte pro záchranu lidí.
 54. Chomp ´Till You Drop: Celkem se 50x najezte.
 55. Chomp ´Till You Burst: Celkem se 100x najezte.
 56. Walking On Eggshells: Během kola nesmíte zničit žádný objekt.
 57. Bull In A China Shop: Zničte v misi více jak 30 objektů.
 58. Destructive Spirit: Celkově zničte více jak objektů.
 59. God Of Destruction: Celkově zničte více jak objektů.
 60. Staminas Campaign Beginner: Získejte jednu stamina ceduli.
 61. Staminas Campaign Apprentice: Získejte všechny stamina cedule v jednom kole.
 62. Staminas Campaign Warrior: Najděte polovinu stamina cedulí ve hře.
 63. Staminas Campaign Deity: Najděte všechny stamina cedule ve hře.
 64. Controlled Breather: Slučte svůj dech s tím starostovým a zachraňte muže.
 65. Fireman: Uhaste všechny požáry ve stanici metra.
 66. Rapids Swimmer: Až bude pod vodou v South Side, tak se nenechte zranit.
 67. Doctor Ray: Během srdeční masáž ani jednou nezachybujte.
 68. Lightning Reactions: Nesmíte zachybovat během manévrů v jaderné elektrárně.
 69. Wilful Rescuer: Bleskově zachraňte Iris z řeky Campbell.
 70. Vow To Steve: Rychle zachraňte Lisu během záplav v kostele.
 71. Gust Avoider: V kole 21 se dostaňte skrz poryvy větru, aniž by vás smetl.
 72. Elite Bomb Disposer: Během zneškodnění bomby ihned přestřihněte červený drát.
 73. Reckless Driver: Během jízdy autem zničte více jak 10 objektů.
 74. Safe Driver: Vaše průměrná rychlost jízdy musí být nižší než 50 km/h.
 75. Racing Driver: Vaše průměrná rychlost jízdy musí být větší než km/h.
 76. Directionless: Během cesty na Mt. Rosalia zastavte na 5 minut auto a pak pokračujte.
 77. Stunt Driver: Dokončete level co nejrychleji a zničte přitom auto.
 78. Miracle Survivors: Otočte auto víc jak 5x.
 79. Bullet Dodger: Co nejrychleji dokončete jízdu v autě v Blue Ridge City.
 80. Lava Dodger: Dokončete level Volcanic Chase co nejrychleji a nehavarujte přitom.
 81. Pyroclastic Dodger: Musíte se brilantně vyhnout magmatické vlně.
 82. Off-Road Driver: Dokončete sjezd po horské cestě v plné rychlosti.
 83. New Car Lover: Dokončete jízdu autem bez bouračky.
 84. Old Banger Lover: Dokončete jízdu autem a zlikvidujte přitom auto.
 85. Paper Driver: Během jízdy autem ukažte špatné řidičské schopnosti.
 86. Pro Driver: Předveďte profesionální jízdu vozem.
 87. Disaster Rookie: Hrajte hru po dobu 6 hodin.
 88. Disaster Pro: Hrajte hru po dobu 12 hodin.
 89. Disaster Expert: Hrajte hru po dobu 24 hodin.
 90. Hero: Musíte získat status Hero po dokončení kola.
 91. Disaster: Musíte získat status Disaster po dokončení kola.
 92. Disaster File Complete: Posbírejte všechny dokumenty o katastrofách.
 93. Mr. Eric: Získejte všech 5 Ericových tiketů na střelnici.
 94. Weapon Charger: Plně upgradujte jednu zbraň.
 95. Weapon Collector: Získejte všechny zbraně.
 96. Superhuman: Vylepšete všechny Rayovi schopnosti na maximum.
 97. Saviour Of The Nation: Dohrajte hru na obtížnost Normal.
 98. Saviour Of The World: Dohrajte hru na obtížnost Hard.
 99. Disaster Master: Získejte 50 titulů.
 100. Super Disaster Master: Získejte 99 titulů.

Rayovi upgrady

Firearms (Každým levelem se z vás stává lepší a rychlejší střelec).
Level 210 000 SPLevel 330 000 SP
Level 450 000 SPLevel 580 000 SP
Strength (Ovlivňuje Rayovu sílu v přímých soubojích, při zvedání břemen apod.).
Level 23 000 SPLevel 310 000 SP
Level 425 000 SPLevel 550 000 SP
Focus (Díky této schopnosti se vám bude rychleji obnovovat ukazatel koncentrace).
Level 23 000 SPLevel 310 000 SP
Level 420 000 SPLevel 540 000 SP
Metabolism (Ovlivňuje Rayovu schopnost přijímat energii z jídla).
Level 27 500 SPLevel 312 500 SP
Level 417 500 SPLevel 530 000 SP
Capacity (Ukazatel munice a předmětů, které Ray unese).
Level 25 000 SPLevel 315 000 SP
Level 430 000 SPLevel 545 000 SP

Záchrana civilistů

Zde uvádím pro přehled všechny osoby, které můžete ve hře zachránit. Je jich celkem 45 a po
každých 15 zachráněných lidech získáte jeden titul.

Záchrana 01: Harold Adams
Level: Big Earthquake
Úkol: Najdete ho postřeleného na zemi a musíte ho odtáhnout ke stěně.

Záchrana 02: Aaaron Coxon
Level: Big Earthquake
Úkol: Zachraňte vojáka, který při výbuchu vypadne z okna.

Záchrana 03: Janet Borman
Level: Collapsing Road
Úkol: Ihned jak budete moci Raye ovládat, tak utíkejte doprava a ošetřete ženu.

Záchrana 04: Lionel Watson
Level: Collapsing Road
Úkol: Utíkejte po ulici, vyběhněte nahoru po návěsu kamionu a vytáhněte chlapce z budovy.

Záchrana 05: Clyde Coates
Level: Collapsing Road
Úkol: Jakmile se před vámi zřítí budova, tak vylezte po troskách nahoru do místnosti a dejte mladíkovi lékárničku.

Záchrana 06: Molly Bamber
Level: Collapsing Road
Úkol: Po prvním útoku jděte doprava, vylezte k autobusu a zachraňte ženu pod kamenem

Záchrana 07: Martha Weinberg
Level: Collapsing Road
Úkol: Po prvním útoku jděte rovně do spadlé chodby, vyběhněte nahoru a ošetřete ženu.

Záchrana 08: Patrick Weinberg
Level: Collapsing Road
Úkol: Po vstupu do druhé části města vytáhněte muže z jámy nalevo.

Záchrana 09: Roman Raskin And Oswell
Level: Collapsing Road
Úkol: Po 4. střeleckém souboji seběhněte z kopečku dolů a napravo v jámě najdete zraněného muže, kterého musíte odtáhnout za jeho synem.

Záchrana 10: Miriam Nelson
Level: Collapsing Road
Úkol: Nalevo od místa, kam jste odnesli otce, najdete starou ženu a dejte jí lékárničku.

Záchrana 11: Melissa Livingstone
Level: Collapsing Road
Úkol: Po 4. přestřelce seběhněte dolů a nalevo je dům. Vylezte po troskách až nahoru a dejte ženě sušenky.

Záchrana 12: Jack Cornysh
Level: Darkness And Fire
Úkol: Po prvním souboji zachraňte muže nalevo, který uvízl pod troskami.

Záchrana 13: Jim Tait
Level: Darkness And Fire
Úkol: Až spadne v podzemí kus stropu, tak vlezte do vagónu napravo a dejte muži obvaz.

Záchrana 14: Monica Halford
Level: Darkness And Fire
Úkol: Po odemknutí dveří projděte na druhé nástupiště a ve vlaku nalevo ošetřete ženu.

Záchrana 15: Diane O´Hare
Level: Darkness And Fire
Úkol: Dostaňte se z metra, utíkejte po kolejích rovně a proběhněte ohněm. Vzadu u vagónu najdete mladou ženu, které dejte sušenky a staminu 30.

Záchrana 16: Frederick Durrell
Level: Darkness And Fire
Úkol: Spolu se starostou zachraňte muže, který uvíznul pod troskami.

Záchrana 17: Rachel Camden
Level: Darkness And Fire
Úkol: Doběhněte k hasičskému vozu a zavolejte na hasiče v okně. Utíkejte zpět k metru, kde si z hydrantu vezměte hadici, tu pak napojte do auta a uhaste oheň ve všech oknech.

Záchrana 18: Park People
Level: Firestorm
Úkol: Postupně zachraňte všechny lidi v parku.

Záchrana 19: Margot Spring
Level: Tsunami Attack
Úkol: Jakmile budete před tunelem, tak vyběhněte po schůdcích nahoru a dojděte ke zraněné ženě pod železnými schody, které udělejte srdeční masáž.

Záchrana 20: Deanna Spies
Level: Tsunami Attack
Úkol: Ihned po vstupu do podzemky utíkejte rovně a na konci kolejí u vlaku najdete malou dívku zahalenou v kouři. Seberte ji a odneste na začátek podzemky.

Záchrana 21: Silas Norfolk
Level: Tsunami Attack
Úkol: Po záchraně mladé dívenky vstupte do vagónu, projděte jím na nástupišti a doběhněte k dalšímu vagónu. Uvnitř najdete zraněného hasiče, kterého musíte ošetřit.

Záchrana 22: Noriko
Level: Tsunami Attack
Úkol: Po uhašení ohně ve vagónech pokračujte k zavřené mříži a nadzvedněte ji.

Záchrana 23: Rosa Parker
Level: Streets Swallowed By The Waves
Úkol: Najdete ji na kamionu při průchodu kolem a budete ji muset ošetřit.

Záchrana 24: Moses Morrison Jr.
Level: Streets Swallowed By The Waves
Úkol: Najdete ho na římse na pravé straně ulice. Pak ho jen omyjte a použijte obvazy.

Záchrana 25: Robert Jackson
Level: Streets Swallowed By The Waves
Úkol: Narazíte na něj při průchodu kolem. Budete se muset vrátit za dívkou pro záchranný kruh a s ním mladíka zachránit.

Záchrana 26: Frank Noel
Level: To The Enemy Base
Úkol: Hned na začátku kola vyběhněte po schodech a promluvte si s mužem, který sedí na lavičce. Po rozhovoru se starostou najdete jeho kufřík na lavičce u pomníku a zaneste mu ho.

Záchrana 27: Roy Ogg
Level: To The Enemy Base
Úkol: Po skončení animace se starostou seběhněte po schodech a vytáhněte muže z trosek.

Záchrana 28: Tony Jackson
Level: To The Enemy Base
Úkol: Prozkoumejte auto u cesty a následně zachraňte mladého muže pomocí srdeční masáže a dýchání z úst do úst.

Záchrana 29: Timothy Patten
Level: Mt Rosalia Eruption
Úkol: Na konci prvního střeleckého souboje spadne na vojáka balvan. Pak ho jen zvedněte a odtáhněte dozadu do přístřešku.

Záchrana 30: Silverado
Level: The Ashen Forest
Úkol: Zachraňte psa, který uvízl v lese pod spadlou větví.

Záchrana 31: Iris Brooks
Level: Path Of The Lava
Úkol: Při prvním ohrožení Iris vběhněte na most a rozstřelte řetězy na bráně.

Záchrana 32: Iris Brooks
Level: Path Of The Lava
Úkol: Při druhém ohrožení Iris utíkejte na konec srázu, seskočte dolů a pomocí pěstí sražte sudy do propasti.

Záchrana 33: Iris Brooks
Level: Lahar
Úkol: Zachraňte Iris, která spadla do Laharu.

Záchrana 34: Karen Chamberlain
Level: Heavy Rain And Floods
Úkol: Po prvním střeleckém souboji jděte rovně, zahněte doleva za roh a dejte si pozor na výboje z elektrického vedení. Vstupte do uličky nalevo a na kontejneru naleznete malou dívenku, kterou doveďte k jejímu domu na konci uličky.

Záchrana 35: Sam Merwin
Level: Heavy Rain And Floods
Úkol: Jakmile se dostanete z restaurace Pasta Star, tak utíkejte k požárnímu schodišti a od něj pokračujte doprava. Na kontejneru za rohem najdete zraněného muže, kterého musíte ošetřit.

Záchrana 36: A Young Couple
Level: Heavy Rain And Floods
Úkol: Jakmile se dostanete z restaurace Pasta Star, tak utíkejte k požárnímu schodišti a vyběhněte po něm nahoru. Skočte do okna nalevo a promluvte si s mladou dvojicí.

Záchrana 37: Linda Soper
Level: Mud And Mercenaries
Úkol: Po prvním střeleckém souboji se dostanete na ulici. Otočte se a vzadu mezi auty najdete ženu, které dejte obvazy.

Záchrana 38: Bert Henderson
Level: Mud And Mercenaries
Úkol: Po prvním souboji jděte po ulici dopředu a najdete kamion a v něm uvězněného řidiče. Pomozte mu a on nakonec skončí ve vodě, kde se bude držet pouliční lampy. Pokračujte po ulici dál, vběhněte do domu a v 2. patře najdete u stěny žebřík. Seberte ho, vraťte se zpět k řidiči a zachraňte ho s ním.

Záchrana 39: Matthew Jackson
Level: Mud And Mercenaries
Úkol: Utíkejte do 2. patra domu (tam, kde jste našli žebřík), rozbijte bedny vedle schodů a promluvte si s mužem. Dejte mu sušenky a máte vyhráno.

Záchrana 40: Bernard Thomas
Level: Mud And Mercenaries
Úkol: Po skončení střeleckého souboje na střeše seskočte dolů a otočte se směrem k přechodu do další části. Zahněte do uličky napravo, zachraňte malého chlapce a odneste ho k obchodu.

Záchrana 41: Lisa Hewitt
Level: Rain Returns
Úkol: Zachraňte Lisu během hlavní dějové části.

Záchrana 42: Leon Acker
Level: Hurricane Chase
Úkol: Jakmile skončí první střelecký souboj, tak přeskočte přes zábradlí a dejte se k boudě pro dělníky. Pokračujte doprava, prozkoumejte branku a zjistíte, že je zamčená. Vraťte se na ulici, doběhněte na její konec a zachraňte dělníka, na kterého spadl billboard.

Záchrana 43: Godwin Franklin
Level: Hurricane Chase
Úkol: Dostaňte se po schodišti nahoru na rozestavěnou cestu, doběhněte na konec a úplně napravo najdete stavbyvedoucího, kterého musíte vytáhnout nahoru.

Záchrana 44: Rufus Shaw
Level: Windstorm Battle
Úkol: Dostaňte se do domu, vyběhněte po schodech na střechu a v rohu u stěny najdete muže. Jakmile se mu zastaví srdce, tak mu dejte srdeční masáž a dýchání z úst do úst a zachraňte ho.

Záchrana 45: Patty Franklin
Level: Windstorm Battle
Úkol: Po střeleckém souboji seběhněte po schodech zpět dolů a nalevo si odemkněte branku. Doběhněte ke zraněné ženě a pomocí obvazu a prkna pod nohou jí vytvořte dlahu.

Zbraně

Základní zbraně

V následujícíh tabulkách se dozvíte vše podstatné o zbraních. Ceny za vylepšování jsou stejné pro každou vlasnost zbraně, ale rychlost přebíjení a zaměřování nemá žádný číselný ukazatel a proto v tabulce nebudou zahrnuty. Pokud je nějaká vlastnost zbraně již předem vylepšená, tak je v tabulce uvedeno —. Nákup zbraní je pak určen stromem, kde jsou jednotlivé zbraně propojeny. Abyste mohli koupit určitou zbraň umístěnou napravo, tak nejprve musíte koupit všechny zbraně nalevo, které jsou s touto zbraní propojeny.

Shotgun I (Tier 1)
Zisk: Odemkne se po prvním kole.
Vlastnosti: síla 6×10, kapacita 6 nábojů, přesnost F+++
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
2 80028×107 nábojůE
3 800310×108 nábojůE+
4 800414×1010 nábojůE++
5 800522×1012 nábojůD
Handgun I (Tier 1)
Zisk: Máte ji od začátku hry.
Vlastnosti: síla 8, kapacita 6 nábojů, přesnost S+++
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
2 0002108 nábojů
3 00031210 nábojů
4 00041412 nábojů
7 00052518 nábojů
Assault Rifle I (Tier 1)
Zisk: Odemkne se po prvním kole.
Vlastnosti: síla 9, kapacita 30 nábojů, přesnost C+++
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
2 50021160 nábojůB
3 50031390 nábojůB+
4 500417120 nábojůB++
5 500525150 nábojůB+++
Junk (Tier 2)
Zisk: Odemkněte si ji na střelnicici v kurzu Junk Shooting Range.
Vlastnosti: síla 10, typ 1, dosah D
CenaLevelSílaTypDosah
1202122C
4503153B
2 6004184A
12 8005255S
Heavy Handgun (Tier 2)
Zisk: Kupte si ji za 8 000 BP.
Vlastnosti: síla 22, kapacita 2 nábojů, přesnost S+++
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
3 2002263 náboje
5 2003324 náboje
7 2004405 nábojů
9 2005526 nábojů
Handgun II (Tier 2)
Zisk: Kupte si ji za 5 000 BP.
Vlastnosti: síla 12, kapacita 8 nábojů, přesnost S+++
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
3 0002149 nábojů
4 00031610 nábojů
5 00041811 nábojů
6 00052212 nábojů
Light Handgun (Tier 2)
Zisk: Kupte si ji za 7 000 BP.
Vlastnosti: síla 6, kapacita 12 nábojů, přesnost S+++
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
2 2002716 nábojů
3 2003820 nábojů
5 20041024 nábojů
8 20051232 nábojů
Bow Gun I – Scatter (Tier 2)
Zisk: Odemknete ji na střelnici v kurzu Bow Gun Shooting Range.
Vlastnosti: síla 8, rozptyl 1, přesnost A++
CenaLevelSílaRozptylPřesnost
5002102A+++
1 0003123S
2 0004144S+
3 0005165S+++
Pulse Gun (Tier 3)
Zisk: Odemknete ji na střelnici v kurzu Pulse Gun Shooting Range.
Vlastnosti: síla 7, kapacita 3 náboje, přesnost A
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
9 9002136 —
11 10031912 —
12 30042921 —
13 70053930 —
Shotgun II (Tier 3)
Zisk: Kupte si ji za 13 000 BP.
Vlastnosti: síla 10×8, kapacita 4 náboje, přesnost E++
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
3 800212×85 nábojůE+++
5 800315×86 nábojůD
7 800418×87 nábojůD+
9 800523×88 nábojůD++
Assault Rifle II (Tier 3)
Zisk: Kupte si ji za 15 000 BP.
Vlastnosti: síla 6, kapacita 50 nábojů, přesnost B
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
3 5002860 nábojůB+
5 50031070 nábojůB+++
7 50041280 nábojůA
9 500516100 nábojůA++
Rocket Launcher I (Tier 3)
Zisk: Odemknete ho na střelnici v kurzu Rocket Launcher Shooting Range.
Vlastnosti: síla 150, kapacita 1 náboj, přesnost B+++
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
5 00021702 nábojeA+
7 00031903 nábojeA+++
9 00042104 nábojeS+
12 00052505 nábojůS+++
Handgun III (Tier 4)
Zisk: Kupte si ji za 10 000 BP.
Vlastnosti: síla 10, kapacita 6 nábojů, přesnost S+++
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
4 0002128 nábojů
6 00031412 nábojů
8 00041614 nábojů
12 00051816 nábojů
Assault Rifle III (Tier 4)
Zisk: Kupte si ji za 11 000 BP.
Vlastnosti: síla 18, kapacita 30 nábojů, přesnost C
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
4 50022036 nábojůC+
7 50032242 nábojůC++
10 50042648 nábojůC+++
13 50053260 nábojůB
Shotgun III (Tier 4)
Zisk: Kupte si ji za 12 000 BP.
Vlastnosti: síla 10×6, kapacita 10 nábojů, přesnost F+++
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
4 800212×612 nábojůD
7 800314×614 nábojůE+
10 800416×618 nábojůE++
13 800518×624 nábojůE+++
Rocket Launcher II (Tier 4)
Zisk: Kupte si ho za 18 000 BP.
Vlastnosti: síla 180, kapacita 1 náboj, přesnost C++
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
7 00022002 nábojeB
8 00032203 nábojeB+++
9 00042404 nábojeA++
10 00053005 nábojůS+
Bow Gun II – Scatter (Tier 4)
Zisk: Kupte si ji za 3 000BP.
Vlastnosti: síla 3, rychlost střelby 1, přesnost C++
CenaLevelSílaRychlost střelbyPřesnost
3 000242B
5 000353B+++
7 000464A++
9 000575S+
Spark Gun (Tier 5)
Zisk: Kupte si ji za 20 000 BP.
Vlastnosti: síla 13, kapacita 3 náboje, přesnost S+++
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
10 7002176 nábojů
12 1003299 nábojů
13 50044112 nábojů
14 90055315 nábojů
Gatling Gun (Tier 5)
Zisk: Odemkněte si ji na střelnici v kurzu Gatling Gun a poté si ji kupte za 25 000 BP.
Vlastnosti: síla 30, kapacita 300 náboje, přesnost G
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
10 000232400 nábojůG+
12 500335550 nábojůG++
15 000440750 nábojůF
20 000550999 nábojůF+++
Bow Gun III – Explosive (Tier 5)
Zisk: Kupte si ji za 9 800 BP.
Vlastnosti: síla 1, velikost nabití 1, přesnost B+
CenaLevelSílaKapacitaPřesnost
5 000222 nábojeB+++
8 000333 nábojeA+
11 000444 nábojeA+++
15 000555 nábojůS++

Speciální zbraně

Tyto zbraně nemůžete zakoupit, ale musíte splnit určité požadavky, abyste je mohli získat. Rovněž je také nemůžete vylepšovat, takže mají celou dobu stejné vlasnosti a to je v podstatě jejich největší slabina.

Twister: Brokovnice, která patří plukovníku Haynesovi. Odemknete ji tím, že dohrajete hru na libovolnou obtížnost. Poškození zbraně je 99×1, zbraň má v zásobníku 5 nábojů a přesnost je zařazena do kategorie S.

Deep Impact: Jedná se o samopal, který vlastní Gregory (pilot helikoptéry). Až s ním budete bojovat, tak se dostanete do fáze, kde ho nemůžete zasáhnout přímo. Během tohoto souboje sestřelte 10 granátů, které po vás hodí a zbraň odemknete. Poškození zbraně je 12, zásobník pojme 90 nábojů a přesnost je C++.

Immolator: Pistole patřící majoru Evansovi odemknete tak, že během souboje s ním sestřelíte 10 nožů, které po vás hodí. Síla zbraně je 15, v zásobníku má 18 nábojů a její přesnost je S+++ jako u všech ostatních pistolí.

Volcano: Jedná se o raketomet, jenž odemknete sestřelením 10 raket, které po vás vystřelí helikoptéra v Rosalia Mountains. Její síla je 777, kapacita 1 a přesnost A. Celkem můžete unést 6 raket a tak se jedná o nejlepší možnou volbu v této kategorii, protože 6 raket tohoto raketometu způsobí větší poškození než 10 raket vylepšeného raketometu Rocket Launcher II.

Stamina cedule

Po dohrání každého kola máte možnosti ho zahrát znovu a najít v něm stamina cedule. Pokud najdete v daném kole všechny, tak vás čeká odměna v podobě SP bodů. Navíc je s těmito cedulemi spojeno několik titulů, takže se rozhodně vyplatí dát si tu práci a najít je.

Stage 01: Big Earthquake

 1. Hned na začátku se otočte doprava, jděte za palety a najdete ji napravo v rohu.
 2. Od začátku jděte kousek kupředu, pak doleva a rozbijte bednu. Přímo za ní uvidíte ceduli.
 3. V rohu napravo od schodiště.
 4. Vyběhněte nahoru po první části schodiště a najdete ji na zemi.
 5. Po schodech utíkejte stále nahoru a další cedule bude opět na podlaze.
 6. Po střeleckém souboji se otočte doprava a najdete ji za hromadou harampádí.
 7. Vyběhněte po požárním schodišti nahoru, vstupte do budovy a otočte se.
 8. Po zabití Gordona se vydejte dál a začne další přestřelka. Po jejím konci vyběhněte zpět nahoru, utíkejte rovně dozadu ke zdi a ceduli najdete napravo.
 9. Utíkejte po schodech dolů a uvidíte ji přímo před sebou.
 10. Seběhněte po schodišti o další patro níž a najdete ji v rohu před vámi.

Stage 02: Collapsing Road

 1. Jak budete Raye ovládat, tak utíkejte doprava a narazíte na civilistu. První ceduli najdete napravo na druhé straně ulice.
 2. Od místa, kde jste začínali se otočte dozadu a uvidíte převrácený autobus. Cedule je za ním.
 3. Jděte po cestě dál a narazíte na osobní vůz a náklaďák. Prozkoumejte zákoutí napravo od nich a naleznete třetí ceduli.
 4. Napravo mezi troskami, před budovou, která se zřítí.
 5. Jakmile projdete troskami budovy, tak se vytáhněte napravo na vyvýšený kus země.
 6. Od páté cedule se otočte doleva a u zdi uvidíte velký bilboard. Cedule je schovaná za ní.
 7. Po přestřelce vylezte na nákladní auto a podívejte se okolo. Uvidíte hodiny a na nich ceduli.
 8. Mezi plameny na ulici.
 9. Otočte čelem k tramvajím a podél levé strany ulice utíkejte až nakonec k ceduli.
 10. Najdete ji u náklaďáku před vstupem do další části kola.
 11. Hned po vstupu do nové části ji najdete za náklaďákem napravo.
 12. Přímo před vámi mezi 2 taxíky.
 13. Utíkejte na konec ulice a slezte dolů do propasti před vámi.
 14. Jakmile proběhnete úzkou uličkou, tak ji uvidíte vzadu napravo.
 15. Z úzké uličky se otočte doleva a ceduli uvidíte vedle taxíku.
 16. Po střeleckém souboji seběhněte dolů z kopce a vzadu naproti vám uvidíte hořet oheň. Mezi plameny toho pravého najdete ceduli.
 17. Po záchraně dvou civilistů pokračujte do boční uličky a po zřícenině napravo vylezte nahoru k civilistovi. Od něj vyskočte nahoru do chodby nalevo a na konci najdete ceduli.
 18. Od civilisty jděte trošku doleva a opatrně dolů po schodišti. Na něm objevíte 18. Ceduli.
 19. Boční uličkou utíkejte dál a jakmile budete probíhat ohněm, tak ji objevíte nalevo.
 20. Na konci uličky se otočte doprava a uvidíte ji přímo před sebou.

Stage 03: Darkness And Fire

 1. Jakmile projdete brankou , tak ji najdete napravo.
 2. Po střeleckém souboji se otočte a najdete ji u pravé strany vlaku.
 3. V první soupravě metra napravo.
 4. Po střeleckém souboji nechoďte rovně, ale do vlaku po vaší pravici a pak doleva.
 5. Až vyjdete ven z posledního vlaku, tak se otočte doleva a zničte krabici.
 6. Odemkněte dveře klíčem, vyběhněte ven na nástupiště a otočte se doleva.
 7. Jděte do vlaku vedle vás a na pravé straně najdete ceduli na podlaze.
 8. V dalším vlaku nevyskakujte ven na kolejiště, ale pokračujte na konec soupravy.
 9. Hned jak vyskočíte z vlaku, tak jděte doleva a vstupte do ohně (nemůžete ji vidět).
 10. Napravo, předtím než opustíte stanici metra.
 11. Hned jak opustíte stanici, tak se otočte doprava.
 12. Kousek dál po levé straně kolejí.
 13. Přímo pod železným schodištěm, které vede na ulici.
 14. Vyběhněte po schodech nahoru, pomozte starostovi a otočte se. Ceduli najdete u autobusu.
 15. Na střeše hasičského vozu.
 16. Mezi plameny před kabinou hasičského vozu.
 17. V zatáčce s hasičským vozem je po pravé straně velký výklenek. Tam se skrývá cedule.
 18. Podívejte se nalevo od hasiče a najdete ji na zemi.
 19. Po souboji s obrněnými vozy ji najdete přímo před vámi.
 20. Za autem, které musíte použít pro únik z tohoto kola.

Stage 04: Firestorm

 1. Nalevo na cestě vedoucí nahoru do kopečka.
 2. Na začátku se otočte doprava a najdete ji nalevo u schodiště.
 3. Hned jak vyběhnete po schodech nahoru, tak se otočte doprava.
 4. Pokračujte dál k lidem a u nich najdete čtvrtou ceduli.
 5. Od lidí se otočte dozadu a před sebou uvidíte trosky, které skrývají ceduli.
 6. Vedle zmíněný trosek.
 7. Před toaletami.
 8. Za toaletami.
 9. Od toalet se otočte na druhou stranu a utíkejte k lidem. Místo k nim ale pokračujte doprava a ceduli najdete u jedné z laviček.
 10. Nalevo od autobusu, který blokuje bránu.

Stage 06: Tsunami Attack

 1. Vstupte do podzemky a první ceduli najdete v místnosti nalevo.
 2. Najdete ji za sutinami, napravo od první místnosti.
 3. Najdete ji v první soupravě na konci nástupiště (vedle je zraněná holčička).
 4. Nalevo poté, co opustíte první vlak.
 5. V druhém vlaku napravo.
 6. Poté, co uhasíte požár ve vagónech, ji najdete přímo vedle vás.
 7. Seskočte na nástupiště, utíkejte dozadu kolem vlaku a najdete ji vzadu vedle požáru.
 8. Jděte nazpět, vstupte do prvního vagónu a napravo najdete ceduli na zemi.
 9. Jakmile vyběhnete ven z prvního vlaku, tak ji uvidíte přímo před sebou.
 10. V druhém vlaku po vaší pravici.
 11. Uvnitř třetího a zároveň posledního vlaku (ten, ve kterém jste začali hasit oheň).

Stage 07: Death From Above

 1. Utíkejte směrem k obrazovce a najdete ji za autobusem.
 2. Vydejte se dál a nechte helikoptéru, ať zničí náklaďák. Ceduli poté najdete u stěny nalevo.
 3. Po zničení helikoptéry utíkejte dozadu a seběhněte dolů po zničení cestě.
 4. Vydejte se směrem k obrazovce a ceduli uvidíte po pravé straně.
 5. Ihned po vstupu do další části vylezte na střechu soupravy nalevo a seberte ceduli.
 6. Utíkejte nahoru do kopečka a vylezte na kouli.
 7. Jděte do zničeného průchodu nalevo a po cestě nahoru objevíte ceduli.
 8. Otočte se k průchodu zády a utíkejte přímo za nosem. Cedule bude u květináčů vedle zničené restaurace, která se nachází u pravé strany cesty.
 9. Ve zničené budově před vámi (musíte projít průchodem v levé části).
 10. Hned jak vyběhnete z průchodu, tak vylezte nahoru po troskách napravo a v druhém patře té samé budovy objevíte poslední ceduli v rohu místnosti.

Stage 08: Streets Swallowed By The Waves

 1. Hned na začátku ji objevíte na plošině před vámi.
 2. Jakmile dojdete k místu, kde bilboard spadne do vody, tak jděte k okraji a opatrně seskočte dolů na níže položený kámen. Na něm se bude nacházet druhá cedule.
 3. Po záchraně ženy jděte na červenou kabinu náklaďáku a z ní skočte doprava.
 4. Z kabiny náklaďáku přebalancujete přes železnou lávku na druhou stranu a seberte ceduli.
 5. Z převrácené loďky skočte na plošinu a jděte kupředu. Z okraje se podívejte dolů, seskočte na pevnou zem a seberte ceduli.
 6. Podél levé stěny se vydejte dolů a za kontejnerem najdete další ceduli vedle bedny.
 7. Pokračujte dál, přeskočte na sud ve vodě a z něj na harampádí pro sedmou ceduli.
 8. Hned jak seberete ceduli, tak vylezte nahoru a zachraňte dítě.
 9. Otočte se k druhé straně řeky a dole u stěny najdete další ceduli.
 10. Od deváté cedule pokračujte dolů a jakmile seskočíte níž, tak se otočte. Ceduli najdete na harampádí po vaší levici.
 11. Na bedně v řece, kterou najdete těsně předtím než budete muset zachránit mladého muže ve vodě.

Stage 09: To The Enemy Base

 1. Vyběhněte nahoru po první části schodiště.
 2. Jakmile vyběhnete po dalších dvou částech nahoru, tak se otočte doprava a najdete ji.
 3. Po setkání se starostou vyběhněte nahoru po prvních schodech a hned se otočte doprava.
 4. Ve velké oblasti najdětě starostu , vedle kterého najdete ceduli na vyvýšeném okraji směrem k moři.
 5. V malém přístřešku.
 6. Od přístřešku se dejte doleva k lavičkám a najdete ji mezi nimi.
 7. Od přístřešku se podívejte směrem k monumentu a uvidíte dvě květinové zahrady. V té pravé se nachází cedule.
 8. Za monumentem vedle psa.
 9. Od pomníku se otočte k moři a na zemi uvidíte modrou deku. Stoupněte si na ni, otočte se doleva a vedle sloupku uvidíte zadní část cedule ležící na zemi.
 10. Hned vedle mapy.

Stage 10: Mt Rosalia Eruption

 1. Za vámi hned na začátku kola.
 2. Nedaleko brány.
 3. Po střeleckém souboji se vydejte nazpět, doběhněte pod požární schodiště a otočte se doleva. Ceduli uvidíte přímo naproti vám.
 4. Jděte ještě dál nazpět a za velkým kusem potrubí, najdete ceduli na zemi v rožku napravo.
 5. Od cedule se otočte o 180° a uvidíte před sebou žebříku. Vylezte po něm nahoru a seberte ceduli na konci železné lávky.
 6. Utíkejte k místu, kde jste ve střeleckém souboji seskočili dolů a najdete ji v rohu naproti.
 7. Vraťte se k místu, kde celý první střelecký souboj začal.
 8. Po střeleckém souboji utíkejte dozadu ke spadlé konstrukci a najdete ceduli.
 9. Uvnitř přístřešku, kde najdete otočnou páku.
 10. Nalevo od vrat, kterým vstoupíte do továrny.
 11. Hned po vstupu do továrny ji najdete nalevo.
 12. Vraťte se po střeleckém souboji na začátek továrny a najdete ji za kontejnerem napravo.
 13. Vydejte se dál, vyběhněte po schodišti nahoru a přežijte další přestřelku. Poté seskočte dolů v místě, kde spadl kus zábradlí a seberte ceduli.
 14. Vydejte se po ochozu dál a na rozcestí se dejte vlevo. Rozbijte sud a uvolní se kus zábradlí. Pak seskočte dolů a najdete další ceduli.
 15. Projděte pod zvednutými vraty a najdete ji v rohu napravo
 16. Utíkejte chodbou dál a cedule bude přímo u oploceného vchodu.
 17. Od poslední cedule odbočte do chodby vpravo a vstupte do místnosti nalevo. V zadním rohu najdete ceduli na zemi, jak se schovává za krabicí.
 18. Jakmile vyjdete z místnosti ven, tak se otočte doleva a přímo před sebou najdete další.
 19. Dveřmi vedle vás vstupte do místnosti, rozbijte velkou bednu a za ní objevíte ceduli .
 20. Po další přestřelce ji najdete přímo před vámi.
 21. Vstupte do místnosti, kde vás ihned napadne voják a ceduli najdete mezi dvěma skříňkami po vaší pravici.
 22. V další místnosti ji najdete v rohu mezi panely.
 23. Po zneškodnění Evanse utíkejte doleva a přeběhněte přes železnou lávku. Na konci zahněte doleva a poslední ceduli uvidíte přímo před sebou u oplocení.

Stage 12: Ash And A Girl

 1. Hned na startu se otočte doleva.
 2. Jakmile přeběhnete přes první most, tak ji uvidíte přímo před vámi mezi keři.
 3. Před druhým mostem.
 4. Až přeběhnete přes druhý most, tak ji najdete nalevo.
 5. Při průchodu skrz gejzíry se dostanete ke dvěma, které se křižují. Nalevo od jejich střetu najdete pátou ceduli.
 6. V domě vedle postele, u které se proberete.
 7. V kuchyni u kuchyňské linky.
 8. Napravo od vchodových dveří.
 9. Vyběhněte po schodech do 2. podlaží a uvidíte ji přímo naproti vám na podlaze.
 10. U vrat v garáži.

Stage 13: The Ashen Forest

 1. První ceduli najdete na začátku kola vedle auta.
 2. Jakmile půjdete přes zem s vyvěrajícími párami, tak najdete ceduli po pravé straně.
 3. O kousek dál po levé straně.
 4. Až přenesete Iris, tak jděte dál a držte se při právé straně po pár metrech najdete ceduli u stromu.
 5. Jděte dál podél pravé stěny a přímo u ní najdete i pátou ceduli.
 6. Pokračujte dál při pravé stěně a dojdete k velkému balvanu a po pár krocích i k sudu. Od něj se dejte doleva a narazíte na široký strom, vedle kterého bude šestá cedule.
 7. Od stromu pokračujte dál podél pravé stěny a narazíte na další strom spolu s cedulí.
 8. Po prvním střetu s medvědem utíkejte kupředu a seskočte dolů z vyvýšené římsy. Hned jak seskočíte dolů, tak se otočte doleva a objevíte ceduli schovanou na zemi.
 9. Hned jak seskočíte z vyvýšeného místa dolů, dejte se doprava a doběhnete k místu, odkud uvidíte hořící strom. Po levé sraně se pak bude nacházet devátá cedule.
 10. Stejnou cestou utíkejte zpět a po vaší pravici uvidíte spadlý strom. Vytáhněte se na něj a seberte ceduli.
 11. Vraťte se ke stromu, pod kterým jste nechali Iris a tentokrát se držte při levé stěně. Po několika metrech objevíte poslední ceduli.

Stage 14: Path Of The Lava

 1. Hned na začátku utíkejte kolem kolejí napravo a najdete ji mezi keři.
 2. Až vylezete nahoru po žebříku, tak ji najdete nalevo od kolejí mezi keři.
 3. Utíkejte dál a najdete ji vzadu u lávy.
 4. Hned jak vylezete do horní části této lokace, tak najdete ceduli po vaší levici.
 5. Až se Iris schová pod střechu, tak utíkejte za ní a zničte bedny. Za jednou z nich je cedule.
 6. Po odemknutí dveří ji najdete napravo u stěny.
 7. Seběhněte k rozcestí, dejte se vlevo a najdete ji u zamčené branky.
 8. U zeleného stromku před mostem, kde se můžete nadýchat vzduchu.
 9. Po záchraně Iris utíkejte dál, proběhněte kolem kmenů a za těmi posledními napravo naleznete špatně viditelnou ceduli.
 10. Jakmile seskočíte dolů k barelům, tak ji seberte z kmenů po vaší pravici.
 11. Vylezte před lávou nahoru a otočte se doleva.

Stage 15: Lahar

 1. Během cesty dolů ho najdete nalevo u cesty.
 2. Kousek dál napravo.
 3. Po záchraně Iris ji najdete nalevo od barelu.

Stage 16: Skydiving

 1. Napravo v nákladním prostoru letadla
 2. Nalevo v nákladním prostoru letadla.

Stage 17: Heavy Rain And Floods

 1. Po první přestřelce se otočte a uvidíte ji nalevo.
 2. V boční uličce, do níž jste seskočili během přestřelky.
 3. Doběhněte ke křižovatce před vámi a najdete ji u semaforů nalevo.
 4. Jděte dál doleva a uvidíte ji vzadu u stěny.
 5. Z křižovatky pokračujte dál druhou cestou a ceduli objevíte před vstupem do restaurace.
 6. Mezi náklaďákem a osobním automobilem u restaurace.
 7. Vylezte na náklaďák na naproti, z něj přeskočte na římsu a na jejím konci objevíte ceduli.
 8. Po střeleckém souboji vyběhněte ze dveří ven a najdete ji napravo v rohu.
 9. Vraťte se do druhého patra restaurace a najdete ji napravo.
 10. Rovněž v druhém patře restaurace.
 11. Až se dostanete do budovy, kde zachráníte mladý pár, tak ji najdete za gaučem.
 12. Po střeleckém souboji ji najdete za vámi.
 13. Vraťte se do domu, kde souboj začal, vyběhněte nahoru po schodech a najdete ji na konci chodby, za malou krabicí.

Stage 18: Mud And Mercenaries

 1. Po záchraně psa ji najdete za dodávkou.
 2. Po střeleckém souboji ji uvidíte napravo.
 3. Hned po sebrání druhé cedule se otočte a utíkejte dozadu k autobusu, kde najdete třetí.
 4. Vzadu za převráceným náklaďákem (musíte proběhnout mezi ohněm).
 5. Projděte mezi plameny po vaší pravici a najdete ji za širokým sloupem.
 6. V budově vyběhněte nahoru po první části schodiště a najdete ji přímo před sebou.
 7. V místnosti, kde bude následovat přestřelka.
 8. V té samé místnosti.
 9. Jakmile vyběhnete z místnosti ven, tak najdete ceduli u stěny nalevo.
 10. Po souboji seskočte do boční uličky a ve dveřích najdete ceduli.
 11. Vyběhněte ven z boční uličky a podél levé stěny utíkejte k poslední ceduli.

Stage 19: Rain Returns

 1. Hned na začátku vedle stromů nalevo.
 2. Vedle mrtvého profesora.
 3. V zatopené chodbě po levé straně.
 4. Na konci zatopené chodby ji najdete nalevo od dveří.
 5. Jděte kupředu a seberte ji za stromem napravo.
 6. Otočte se utíkejte k přístřešku, kde najdete vaši zbraň a rovněž i ceduli.
 7. Na střeše přístřešku.
 8. Vydejte se kolem kostela a objevíte poslední ceduli venku.
 9. V druhém patře shlédněte animaci s Lisou a ceduli uvidíte před sebou.
 10. Ve vodě ji najdete napravo od oltáře.
 11. Najdete ji nalevo od oltáře při potápění.
 12. Dál nalevo od jedenácté cedule.
 13. Na červeném koberci, který vede středem zatopeného kostela.
 14. Od třinácté cedule se otočte doleva a uvidíte ji od stěny.
 15. Pokračujte do rohu kostela (nalevo od vchodových vrat).
 16. V druhém rohu, kde objevíte klíč od pout.

Stage 20: Hurricane Chase

 1. Po střeleckém souboji utíkejte nazpět, proběhněte kolem schodiště a seberte ceduli.
 2. Seběhněte o patro níž, utíkejte na opačný konec tohoto patra a najdete další.
 3. Přeskočte zábradlí, dejte se po cestě doprava a ceduli najdete u sloupů po vaší pravici.
 4. Po hlavní cestě utíkejte na konec a vylezte nahoru na malý přístřešek napravo.
 5. Otočte se od přístřešku na konec ulice, utíkejte tam a najdete ji za sedícím dělníkem.
 6. Odemkněte si zamčenou branku a objevíte šestou ceduli.
 7. Vyběhněte po schodech nahoru a uvidíte ji na protější straně cesty.
 8. Doběhněte na konec rozestavěné ulici a nalevo najdete ceduli.
 9. Seběhněte po schodech dolů, seskočte na pevnou zem a objevíte 9. ceduli.
 10. Vydejte se po lávkách dál, doběhněte k obrovskému sloupu, který podpírá cestu a u něj naleznete v nejvyšším patře okolních lávek ceduli.
 11. Zamiřte kupředu k budce, vylezte nahoru po rampě napravo a seberte poslední ceduli.

Stage 21: Windstorm Battle

 1. Dostaňte se na ulici a zahněte doprava. Ceduli najdete u vchodu.
 2. Utíkejte ulicí dál a najdete ji nalevo od červeného sporťáku.
 3. Na konci ulice zahněte doleva a objevíte třetí ceduli.
 4. Boční uličkou se vydejte dál, zahněte doprava a utíkejte pořád rovně až dozadu ke stěně. U ní se otočte doprava a objevíte šikovně schovaný výklenek ukrývající čtvrtou ceduli.
 5. Vstupte do domu a vyběhněte o dvě patra výš.
 6. Vyběhněte nahoru na střechu a oběhněte střešní nádstavbu. Za ní objevíte ceduli.
 7. Po skončení souboje seběhněte dolů, otočte se doleva a utíkejte kolem sporťáku dozadu.
 8. Vraťte se na střechu, kde souboj začal, vyběhněte po dalších schodech vzhůru a seberte ji.
 9. Utíkejte po schodech zpět dolů, odemkněte si branku a po pár krocích najdete ceduli po vaší levici.
 10. Od ní se otočte a napravo uvidíte úzkou uličku. Protáhněte se jí a doběhněte k ceduli.
 11. Vyběhněte nahoru na cestu, držte se pravé strany a najdete ceduli.

Stage 22: Final Battle On The Deck

 1. Dostaňte se na loď a najdete ji v rohu napravo.
 2. Nalevo pod schodištěm.
 3. Vyběhněte po schodišti nahoru ke dveřím.
 4. V zadní části lodi vedle výtahu.
 5. V pravé části si otevřete dveře a vstupte do malé místnosti, kde najdete ceduli.
 6. Až vyjedete výtahem nahoru, tak ji najdete u automatu nalevo.
 7. Po střeleckém souboji se otočte doprava a uvidíte ji před sebou.
 8. Vraťte se zpět ke schodišti a seberte ceduli napravo.
 9. Seběhněte po schodišti dolů a poslední ceduli ve hře najdete přímo naproti sobě.

Stínoví nepřátelé

V každé oblasti ve hře můžete najít speciální stínové nepřátele. Ti se objeví pouze na chvíli a tak je musíte zastřelit co možná nejrychleji. Za každého z nich navíc dostanete jeden titul do své sbírky.

Blue Ridge City: Tohoto nepřítele můžete najít na konci druhého kola. Jakmile se snese k zemi helikoptéra, tak zabijte prvního vojáka, který se objeví a poté z helikoptéry vystoupí tajemný stínový nepřítel. Rychle ho zabijte, protože se objeví jen na pár sekund a na konci kola dostanete příslušný titul.
Mt. Rosalia: Během prvního střeleckého souboje v 10. kole (geotermální továrna) vylezete nahoru po žebříku a následně slezete druhou stranou dolů. Ray se poté otočí doprava a vy musíte zastřelit dva útočníky na ochozu. Poté se pootočí doleva a vy máte pár sekund na to, abyste zastřelili stínového nepřítele.
Bainsville: Jakmile se v 17. kole dostanete do restaurace skrz okno, tak bude následovat střelecká pasáž. Seběhněte v ní dolů po schodech, dejte se doleva a jakmile se Ray podívá ven dveřmi, tak vzadu uvidíte, jak před vámi proběhne stínový nepřítel.
Port Alex: V poslední části 22. kola se dostanete na ulici a bude následovat přestřelka mezi náklaďáky. Ničte všechny, na které narazíte a poté se Ray přiblíží k pravému okraji cesty a napravo na římse se na chvíli objeví stínový útočník. Rychle ho zabijte a získáte titul.
Ferry: Až vyedete výtahem nahoru, tak začne souboj. Dostanete se ke schodišti, vyběhněte po něm nahoru a jakmile se otočíte doprava, tak uvidíte pátého stínového útočníka. Rychle ho zabijte a dostanete za něj poslední titul.

Tikety

Ve hře se můžete celkem pětkrát setkat s Ericem a získat od něj tikety. Každý z nich vám umožní přístup do nové lokace na střelnici, kde si můžete odemknout celkem pět nových zbraní.

Stage 02: Collapsing Road – Po přestřelce si promluvte s postarším mužem jménem Eric u budovy nalevo a získáte první tiket.

Stage 06: Tsunami Attack – Po uhašení požáru oběhněte vlak a najdete Erika, od kterého získáte další tiket.

Stage 10: Mt Rosalia Eruption – Předtím než otevřete vrata pomocí otočné páky, tak se dejte doprava a objevíte Erika a ten vám předá třetí tiket.

Stage 16: Skydiving – Uvnitř nákladního prostoru narazíte na Erika a získáte předposlední tiket ve hře.

Stage 19: Rain Returns – Obejděte kostel a najdete Erika, který vám předá pátý tiket.

Bonusové kostýmy a trička

Kostým: Frog Suit
Odemknutí: Zachraňte Iris v kole Lahar za 25 sekund a méně.
Speciální efekt: Vaše výdrž bude v chladu pomaleji klesat.

Kostým: Barbarian
Odemknutí: Najděte všechny stamina cedule ve hře.
Speciální efekt: Rayova výdrž bude nebude tak rychle klesat v teplých oblastech, ale rychle se mu zaplní plíce smogem.

Kostým: Rescuer
Odemknutí: Zachraňte všechny civilisty ve hře.
Speciální efekt: Za každého zachráněného civilistu se vám doplní část zdraví a výdrže.

Kostým: Mechanical Ray
Odemknutí: Dohrajte hru na obtížnost Real Disaster.
Speciální efekt: Ultimátní oblek, ve kterém vám nikdo nemůže ublížit a ani vám neubývá
zdraví. Nicméně má své zápory. Tím prvním je to, že si nemůžete čistit své plíce a druhým to,
že nedostanete žádné bonusové body za snězené jídlo.

Kostým: Samurai
Odemknutí: Získejte všech 100 titulů ve hře.
Speciální efekt: Zdvojnásobí Rayovo poškození, ale pokud vás někdo zasáhne, tak po
jednom zásahu umřete.

Tričko: Volcano T-shirt
Zisk: Dostaňte se do poslední části ve 14. kole a vylezte nahoru před tekoucí lávou. Pak se
otočte doleva, přeskočte propast a rozbijte barel, který skrývá vulkanické tričko.

Tričko: Earthquake T-shirt
Zisk: Na začátku 21. kola se dostaňte na hlavní cestu a rozbijte první sud po vaší levici.

Tričko: Hurricane T-shirt
Zisk: V 18. kole se dostanete do chodby s dámskými záchody. Ty několikrát prozkoumejte a
získáte nové tričko.

Tričko: Tsunami T-shirt
Zisk: Dohrajte hru.

Tričko: Fire T-shirt
Zisk: Otevřete všechny dveře v apartmánech v 21. kole.

Tričko: Heavy Rain T-shirt
Zisk: V posledním kole ve hře se vydejte na druhou stranu od vozového parku a najdete barel. Rozbijte ho a najdete poslední tričko.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *