Nintendo nezapomene na Wii po uvedení Wii U

Z rozhovoru Industry Games s víceprezidentem amerického Nintenda pro prodej a marketing, Scottem Moffittem…

IG: Uvažovali jste, jestli bude Wii pokračovat poté, co přijde Wii U? Nadále se prodává a má publikum a představuji si, že bude výrazný cenový odstup mezi Wii a Wii U. Pokračujete s řadou DS poté, co jste vydali 3DS a i starší stroj se nadále dobře prodává. Budete pokračovat s Wii poté, co uvedete Wii U do prodeje?

SM: Ano. Velmi pravděpodobně. Prodali jsme 4 miliony Wii v minulém roce a myslíme si, že Wii má před sebou stále hodně života. Nadále jsou skupiny zákazníků, kteří si ho nekoupili a díky postupně přístupnější a přístupnější ceně má Wii před sebou ještě dlouhou cestu. Sám jste na to poukázal, minimálně na západních trzích, když vyjde nový kus hardwaru, tak to není tak, že by zákazníci od toho okamžiku kupovali jen nový přístroj. Nadále prodáváme DSu a DSi XL, i když jsme v březnu uvedli do prodeje 3DS. Ano, rozhodně po určité časové období budou Wii a Wii U společně na trhu.

Důležitým bodem zde je, že jsou dvě odlišná publika. Bude zde publikum raných kupců, bude spousta lidí, kteří budou chtít Wii U hned v okamžiku, kdy vyjde, ale také spousta lidí, kteří kupují věci později a teprve nyní objevují kouzlo Wii. Takže je důvod, abychom nabízeli obojí.

IG: Jedna věc, která je zřejmá ohledně 3DS, že startovní tituly nedokázaly vyvolat takový zájem jako Super Mario 3D Land nebo Mario Kart 7 a že nabídka softwaru byla hlavním důvodem, proč se 3DS-ku tak dařilo během předvánočních prodejů. Připadá mi, že Wii U skutečně potřebuje klíčové hry podobné těm, které jsem zmínil, aby zažilo úspěšný start. Máte takové plány pro Wii U?

SM: Řekl bych, že jste to vystihl lépe, než bych to dokázal sám. Software určuje prodeje hardwaru; to jsme se s 3DS naučili. Samozřejmě velká očekávání byla už u Zeldy: Ocariny of Time, ale mnoho zákazníků chtělo dva nebo tři tituly s Máriem, aby když koupí hardware, tak také budou mít skvělé hry, které na něm budou moci hned hrát. Takže zákazníci, kteří si přišli pro 3DS během vánoční sezóny, skutečně čekali na tyto tituly. Jak Mario Kart 7, tak Super Mario 3D Land prodaly (v Americe) přes milion kusů během vánočních prodejů. Roztočili jsme 3DS do vysokých otáček; byly to jeho první vánoce a všichni jsme doufali, ale chtěli jsme vidět skutečné výsledky, až budou k dispozici, a jsme s nimi velmi spokojeni.

Očekáváme, že nabídneme skvělé first-party tituly, ale také skvělou podporu dalšího softwaru obecně pro Wii U, až vyjde později v letošním roce. Oceňujeme Váš pohled, že software určuje prodeje hardwaru a bez skvělého softwaru není dobrý důvod, abyste si hned něco koupili. Myslím, že s Wii U chceme zajistit, aby skvělý software byl k dispozici již na startu.

Zdroj

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *