Resident Evil: The Darkside Chronicles — návod ke hře

Máme zde druhý návod od xDanteho a to na velmi vysoce hodnocenou kolejnicovou střílečku Resident Evil: The Darkside Chronicles od firmy Capcom. Návod je opět k dispozici ve formátu PDF i přímo textem.

Resident Evil – The Darkside Chronicles

Návod ve formě textu najdete vzhledem k jeho rozsahu opět uvnitř příspěvku.

Obsah

 1. Ovládání
 2. Návod
  1. Operation Javier – Kapitola 1
  2. Memories Of A Lost City – Kapitola 1
  3. Memories Of A Lost City – Kapitola 2
  4. Memories Of A Lost City – Kapitola 3
  5. Memories Of A Lost City – Kapitola 4
  6. Memories Of A Lost City – Kapitola 5
  7. Memories Of A Lost City – Kapitola 6
  8. Memories Of A Lost City – Kapitola 7
  9. Memories Of A Lost City – Kapitola 8
  10. Operation Javier – Kapitola 2
  11. Game Of Oblivion – Kapitola 1
  12. Game Of Oblivion – Kapitola 2
  13. Game Of Oblivion – Kapitola 3
  14. Game Of Oblivion – Kapitola 4
  15. Game Of Oblivion – Kapitola 5
  16. Game Of Oblivion – Kapitola 6
  17. Game Of Oblivion – Kapitola 7
  18. Operation Javier – Kapitola 3
  19. Operation Javier – Kapitola 4
  20. Operation Javier – Kapitola 5
  21. Operation Javier – Kapitola 6
  22. Operation Javier – Kapitola 7
 3. Zbraně
 4. Ocenění
 5. Extras

Ovládání

Wiimote (lze použít i bez nunchuku)

D-padvýběr zbraně
Ainterakce, sbírání věcí
A + máchání wiimoteútok nožem
Bstřelba
inventář
+použití zelené rostliny
1n/a
2n/a
Máchání wiimotepřebíjení

Operation Javier – Kapitola 1

Hratelné postavy: Leon S. Kennedy a Jack Krauser
Období: před Resident Evil 4
Předměty a záznamy za dokončení: Overture (Easy), Girl (Easy), Dumping Maneater (Normal), Piranha (Normal), Villager Zombies (Normal), Javier Zombies (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: Leon S. Kennedy (A rank, Normal), Jack Krauser (A rank, Normal), Hilda (S rank, Normal), Lighter (S rank, Normal), Ink Ribbon (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně: Samopal, Brokovnice, Granáty
Odemknutelný scénář: Memories Of A Lost City – Kapitola 1
Záznamy v kapitole: The Waterside Village (Easy), Written Orders (Easy), Guide (Normal), Communication From Krauser 1 (Hard)

Hned na začátku si vyslechněte rozhovor mezi oběma vojáky, počkejte, až se na scéně objeví první zombie a ranou do čela ho zastřelte. Pokud se vám podaří zasadit mu kritický zásah, tak budete ohodnoceni bonusovými body, které částečně ovlivní vaše hodnocení na konci každé mise. Nutno podotknout, že kritický zásah se počítá pouze v tom případě, že zacílíte na slabý bod nepřítele a zasáhnete ho ve chvíli, kdy se kurzor změní a bude blikat. Následně vám pak naskočí bonusové body přímo na obrazovce. Následně zneškodněte další útočníky a dvojice poběží do malé uličky přímo za vámi. Hned jak zahnete doprava, tak rozstřelte první koš se žlutým ovocem a uvnitř najdete záznam (Záznam 1 – The Waterside Village).

Zabijte dvě zombie před vámi, počkejte, až se otočíte a zastřelte další tři, které vás napadnou. Poté budou postavy pokračovat dál a vy můžete rozstřílet pytle napravo, které skrývají nějaké to zlato. Na rozcestí se podíváte do obou stran a po chvíli musíte za vámi zabít zombii, která napadne vašeho partnera. Hned jak se od něj otočíte, tak před vámi uvidíte 3 zombie. Nejprve si ze země napravo vezměte náboje do samopalu, potom rozstřílejte pytle nalevo a najdete záznam (Záznam 2 – Written Orders) a granáty. Teprve poté zabijte nepřátele a zničte vše okolo, čímž získáte nějaké extra zlaťáky, které se vám budou hodit při vylepšování vašich zbraní. Vydejte se dál, zahněte do uličky napravo a v příbytku napravo uvidíte rostlinu, která slouží k doplnění vašich životů. Rychle ji tedy seberte, zabijte dvojici zombíků, která vás napadne a před dalšími naše dvojice uteče do úzké uličky, kde přeskočí dřevěný plot. Ten poté jeden zombík zničí a tak ho budete muset zastřelit i jeho opodál stojícího kolegu. Až otevřete blízké ocelové dveře, tak na vás zaútočí dvojice obřích pavouků zprava a následně vám do zad vpadne trojice zombíků. Zastřelte je a dozvíte se, že se jedná o speciální Javierovu skupinu, která si říká Sacred Snakes. Potom už jen bude následovat první checkpoint. Vyslechněte si komentář o zvedající se hladině vody, jděte k chýši napravo a vezměte si brokovnici a zlaté cihly, které se uvnitř skrývají. Poté buďte připraveni, protože se postava otočí doprava a velmi rychle na vás zaútočí první zombie v přístavní části. Na scéně se ihned objeví i další, takže je zabijte a utíkejte na konec dřevěné lávky, kde na vás z vody zaútočí dravé piraně. Dokud jsou ve vodě, tak se je snažte zastřelit a ve chvíli, kdy proti vám vyskočí, tak doporučuji použít nůž a sekat kolem sebe, dokud je nezlikvidujete. Poté se Leon a Krauser otočí a zamíří k domku napravo. Uvnitř si rychle přivlastněte zlaté cihly a sprej první pomoci a rozstřelte židli u stolu, která skrývá třetí záznam (Záznam 3 – Communication From Krauser 1, Hard). Poté zabijte pavouka, který je na stropě a jakmile vyjdete ven, tak objevíte náboje do brokovnice opřené u budovy. Dvojice vstoupí do domu vašeho průvodce, kterého objeví polomrtvého a ten vám poví o tajemné dívce, která podle něj stojí za zlem, jež potkalo vesnici. Po jeho smrti vyslechněte další část rozhovoru a tělo něco stáhne do vody. Rozstřelte laptop na stole, seberte záznam (Záznam 4 – Guide, Normal) a zabijte monstrum, které vyskočí z vody. Leon a Krauser budou pokračovat k rozcestí, kde si budete moci zvolit další postup.

 1. Pravá cesta – Seskočte do vody, zabijte dvojici zombií, která se objeví za vašimi zády, a dostaňte se na pevnou zem. Za rohem zastřelte Huntera, který vyskočí z vody, seberte zelenou rostlinu a zbavte se i druhého Huntera. Poté dvojice zombií prorazí dřevěnou zeď a na vás zůstane jejich likvidace. Po několika krocích vás napadnou tři Hunteři. Zaměřte se na jejich hlavu, která je jejich slabým místem, pošlete je k zemi a až vyběhněte nahoru na střechu chýše, tak zabijte i poslední monstrum. Následná cesta vás zavede ke kostelu.
 2. Levá cesta – Po lávce se vydáte doleva a budete muset zneškodnit piraně, které vás napadnou z obou stran. Pak se zbavte Huntera, který vykoukne z vody, a utíkejte k domu. Rozstřelte dveře, vezměte si rostlinu, kterou zde najdete a zabijte trojici zombií nalevo. Následně eliminujte 2 Huntery, kteří proskočí střechou dovnitř, a poté rozstřelte dveře. Venku už jen zlikvidujte posledního Huntera na střeše a dostanete se ke kostelu.

U kostela nejprve seberte zelenou rostlinku, která se nachází u rohu budovy (napravo od hlavních vrat) a následně se vyhněte útoku jezerního monstra, které se jmenuje Hilda. Poté postupně zabijte 7 Hunterů, kteří zaútočí, a hra se přesune do útrob kostela, kde se odehraje krátká animace. Hned po jejím skončení vás čeká souboj s prvním bossem.

Boss: Hilda
Slabé místo: tmavě zelené místo na hlavě

První část souboje začíná přímo v kostele. Z podlahy si vezměte náboje do samopalu, střílejte monstrum do jeho slabého místa na hlavě a vždy, když na vás bude chtít zaútočit, tak ho několika přesnými zásahy usměrněte a vyhněte se jeho útoku. Jakmile jí uberete polovinu života, tak se hra přesune ven a Hilda bude ve vodě. Tam se bude střídavě vynořovat a zase ponořovat, čímž získáte čas pro několik zásahů. Pokud vyskočí ven, tak zmáčkněte akční tlačítka pro úhybný manévr a pokračujte v útocích, dokud se nedostanete na střechu (dejte si pozor, protože občas se Hilda ve vodě zastaví a vylezou ven její chapadla, která po vás budou házet kameny, tomu zabráníte tím, že do nich budete střílet). Z ní máte možnost Hildu několikrát zasáhnout a způsobit ji poměrně značné škody. Zredukujte její zdraví na 25% ukazatele a dostanete se před vrata kostela. Hilda vyskočí z vody, odkryje se a vy ji můžete častovat střelbou z pistole tváří v tvář. Nakonec od ní ustoupíte a budete muset začít střílet do horní části kostela, čímž se uvolní kus zdi a ta spadne přímo na Hildu.

Memories Of A Lost City – Kapitola 1

Hratelné postavy: Claire Redfield a Leon S. Kennedy
Období: Resident Evil 2
Předměty a záznamy za dokončení: Encounter (Easy), Town Zombie (Normal), Zombie Dogs (Normal), Crow (Normal), Police Zombie (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: Leon S. Kennedy (A rank, Normal), Claire Redfield (A rank, Normal), Lockpick (S rank, Normal), Locker Key (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Memories Of A Lost City – Kapitola 2
Záznamy v kapitole: Racoon City September 9, 1998 (Easy), Evacuation Order (Easy), Film B (Easy), Robert Kendo (Normal)

Tuto misi začíná Claire a Leon v ulicích města Racoon City. Utíkejte kupředu, zneškodněte několik skupinek zombíků a postavy odbočí do úzké uličky napravo. Zde narazíte na zamčené dveře a tak vám nezbude nic jiného než se prostřílet zpět na ulici. Zlikvidujte zombie, nechte dvojici zaběhnout do další uličky a zastřelte 4 zombie, které se procházejí před SUV. Poté se otočíte a máte možnost zastřelit další skupinku, případně jim pod nohy hodit granát dřív, než zaběhnete do Kendova obchodu se zbraněmi. Zde naleznete umírajícího prodavače, kterého požírá jedna zombie. Napravo na pultu si všimněte kufříků, z nichž druhý zleva skrývá první záznam (Záznam 1 – Racoon City September 9, 1998). Poté ohledáte tělo a do obchodu vrazí čtyři zombie. Zastřelte je, obraz se otočí doleva a vy máte možnost sebrat ze země sprej první pomoci. Následně pak z vitrín po vaší levici seberte náboje do brokovnice a samopalu a počkejte, až budete stát naproti vitrínám s rudým vypodložením. Rychle rozstřelte tu nalevo, seberte druhý záznam (Záznam 2 – Evacuation Order) a seberte granáty. Pak zaútočte na nemrtvé venku před obchodem a zadními dveřmi opustíte obchod. Claire a Leon se vydají kupředu, zahnou za roh a zpoza pletiva na vás zaútočí zombie, kterým momentálně nemůžete ublížit. Pokračujte dál směrem k dodávce, vezměte si z ní náboje do brokovnice a rozstřílejte krabice, jež skrývají nějaké to zlato. Poté se zbavte dvou nakažených psů, ustupte kousek dozadu a stejným způsobem zlikvidujte i dvě zombie, které se proberou k životu.

Do zad vám vpadne menší skupinka, po jejíž likvidaci se vydáte na místní basketbalové hřiště. Zde si nejprve vyslechněte si rozhovor, počkejte, až se objeví zombie a střílejte do sudu u dveří. Ten po výbuchu zabije všechny nemrtvé a rovněž zničí několik okolních předmětů, po kterých vám zůstanou jen zlaťáky. Blízkými dveřmi se vydejte dál, napravo si z parapetu vezměte zelenou rostlinu a po schodech na druhé straně vyběhnete nahoru, přičemž uslyšíte z rozhlasu o evakuaci města. Postřílejte vrány, které na vás budou nalétávat, po druhé straně schodiště seběhněte dolů a vylezte na zátaras nalevo. Z něj sejměte dvojici zombíků, seskočte dolů a pomalu pokračujte dál, přičemž si nezapomeňte vzít ze země náboje do samopalu, které se válí vedle mrtvoly u zdi. Železnou brankou vyběhněte na ulici, podívejte se okolo a před obchodem s likéry (za vašimi zády) se proberou k životu dvě zombie. Zabijte je a seberte ze země zelenou rostlinu. Poté se otočte doleva, zastřelte nakažené psy a zachraňte vašeho partnera před zombií, která ho chce pokousat. Po otočení o 180° zlikvidujte zombie, přesuňte se k autobusu opodál a zbavte se každého, kdo se vás pokusí zabít. Až přeskočíte barikády, tak se na chvíli otočíte k trojici nemrtvých a následně objevíte unikající benzín. Ten bohužel vzplane od blízkého ohně a výbuch hasičského vozu vás na pár vteřin ochromí. Hned jak se proberete, tak postřílejte vše, co se okolo vás hýbe a blízkou brankou projděte k RPD stanici, kde budete moci zvolit dvě cesty.

 1. Vlevo do podzemí – Sejděte po schodech dolů do podzemního tunelu, seberte zelenou rostlinu přímo naproti vám a postřílejte vrány, které na vás poletí. Jakmile se otočíte doprava, tak z větrací šachty vyleze zombie a vy ji musíte zastřelit. Následně se podívejte tunelem dál, zlikvidujte dvě zombie a rozstřelte předposlední světlo na zdi napravo, čímž odkryjete záznam (Záznam 3 – Film B). Po schodech vyběhněte zpět nahoru a dostanete se přímo před hlavní vchod na stanici, kde se cesta opět schází.
 2. Vpravo na dvorek – Zabijte čtveřici zombií, následně přežijte i nálety opeřenců a vezměte si rostlinku na konci dvorku. Poté se dostanete před stanici, kde se cesty sbíhají.

Před stanicí rozstřelte svítilnu napravo od hlavního vchodu a objevíte poslední záznam v této kapitole (Záznam 4 – Robert Kendo, Normal). Poté už jen zastřelte dvojici psů, vypořádejte se s mrtvolami, které projdou hlavní bránou, a jste na konci.

Memories Of A Lost City – Kapitola 2

Hratelné postavy: Claire Redfield a Leon S. Kennedy
Období: Resident Evil 2
Předměty a záznamy za dokončení: Licker (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: Blue Card Key (S rank, Normal), Spade Key (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně: Kuše
Odemknutelný scénář: Memories Of A Lost City – Kapitola 3
Záznamy v kapitole: Operation Report 1 (Easy), Racoon City Police Department (Easy), Memo To Leon (Easy), Marvin Branagh (Normal)

Hned na začátku se setkáte s vaším nadřízeným Marvinem Branaghem a po rozhovoru pokračujete do křídla, kde se nachází recepce. Ze stolku nalevo si vezměte munici do kuše, v pravém zadním rohu sestřelte obraz ze stěny a vezměte si záznam (Záznam 1 – Marvin Branagh). Pak rozstřílejte věci na stolku a objevíte zlato. Dveřmi v zadní části pokračujte do chodby, v ní zahněte doprava za roh a na konci několikrát zasáhněte Lickera.

Až před ním utečete do další chodby, tak si všimněte oken a zabijte zombíky, kteří vás napadnou. Jakmile zahnete za roh, tak si vezměte brokovnici před vámi a nalevo sestřelte prkna na okně. Najdete 2. záznam (Záznam 2 – Operation Report 1). Potom zabijte nemrtvé, stejně tak i Lickera, který vám vpadne do zad, a chodbou utíkejte dál. Na konci zabijte Lickera, který skočí na stěnu vpravo, projděte dveřmi a hned, jak se otočíte vlevo, tak si vezměte náboje do samopalu, zelenou rostlinku a zlaté cihly. Po pár krocích se u schodiště otočíte doprava a budete muset zlikvidovat dvě zombie. Následně pak i u třetí, která se probere vedle vás, a po schodišti zamiřte nahoru. Hned jak to půjde, sestřelte světlo na levé stěně a vezměte si záznam (Záznam 3 – Racoon City Police Department). Vyběhněte po schodech nahoru, zahněte do chodby vpravo a v druhém světle po vaší levici objevíte poslední záznam (Záznam 4 – Memo To Leon). Utíkejte kupředu, vezměte si sprej první pomoci a rozstřílejte okolní světla a sochy pro extra zlaťáky a několik granátů. Pak zabijte dvě zombie po vaší levici, u dveří zmáčkněte tlačítko A pro postup a připravte se na rychlou otočku, která vyústí v likvidaci dalšího nemrtvého. Jakmile se dostanete do chodby, tak uvidíte mladou dívenku. Rychle se rozeběhněte za ní, ale do cesty vám skočí Licker, kterého pošlete k zemi. Dalším dvěma utečete a proběhnete dveřmi na konci chodby. Zde uvidíte, jak dívka uhýbá před zombíkem a pokračuje dál. Zabijte ho, vydejte se za ní a v rychlosti si vezměte náboje do brokovnice a zelenou rostlinu ze skříňky nalevo. Po proražení zablokovaných dveří chytne hra nový spád a vše se bude odehrávat velmi rychle. Dostanete se do chodby, kterou jste před chvílí navštívili a odbočíte doprava. Doběhněte ke schodišti, zamiřte po něm dolů a sejměte zombíka, který se probere. Dole se otočte vlevo, zachraňte opět mladou dívku a nalevo zabijte další zombíky. Vydejte se chodbou zpět k recepci, zabijte další zombii, která napadne dívku a následně i tři za vašimi zády. Po několika krocích vám do zad vpadnou další nemrtví, takže je postřílejte a utíkejte dál. V další chodbě se před vámi objeví Licker a vy upadnete na zem. Hned, jak se zvednete ze země, tak ho zastřelte a za rohem zabijte útočníka, který proskočí oknem.

Dejte si pozor na Lickera za vašimi zády, utíkejte dál a u recepce postupně zabijte další dva. Nalevo od dveří rozstřelte sochu, vezměte si náboje do samopalu a zamiřte do hlavní haly RPD stanice, kde najdete mrtvého velitele. Nakonec už jen zabijte zombíky, kteří vás zezadu napadnou a pak i samotného Marvina.

Memories Of A Lost City – Kapitola 3

Hratelné postavy: Claire Redfield a Leon S. Kennedy
Období: Resident Evil 2
Předměty a záznamy za dokončení: Devil (Easy), G Young Bodies (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: G Adult Body (S rank, Normal), Unicorn Medal (S rank, Normal), Golden Cog (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Memories Of A Lost City – Kapitola 4
Záznamy v kapitole: The Umbrella Corporation (Easy), Patrol Report (Easy), Marvin´s Memo (Easy), Brian Irons (Normal)

Projděte dveřmi, zahněte doleva a dvojitými dveřmi po vaší pravici se dostanete do kanceláře. Nalevo před sebou uvidíte pracovní stůl a na jeho rohu telefon. Rozstřelte ho (případně hoďte ke stolu granát) a vezměte si záznam (Záznam 1 – Marvin´s Memo). Poté začněte střílet do všeho okolo a získejte nějaké extra zlaťáky k dobru. Zastřelte zombie, které na vás zaútočí, ze stolu uprostřed místnosti si vezměte granáty a vyberte si jednu ze dvou cest po místnosti. Je jedno kterou, protože buď přeskočíte pracovní stůl, nebo ho obejdete. Zlikvidujte zombie, následně i ty, jež rozrazí hlavní dveře, a v zadní části kanceláře se otočíte doleva do kanceláře velitele. Rychle si vezměte granáty, rostlinu a náboje do samopalu, otočte se a zneškodněte další nemrtvé. Zadními dveřmi pokračujte dál a dostanete se ven z budovy. Zbavte se vran před vámi, vezměte si náboje do brokovnice a zastřelte pár nepřátel za plotem. Na schodišti si vezměte další rostlinku, vyběhněte po něm nahoru a až postřílíte vrány, které na vás zaútočí, tak vstupte do 2. patra policejní stanice RPD. Tam se vydáte nejprve doprava a zahnete za roh. Než zabijete dvojici zombíků, tak sestřelte vzdálenější stropní světlo a objevíte záznam (Záznam 2 – Patrol Report). Na konci chodby se poprvé setkáte s T-103 Tyrantem, který vás bude chtít zabít. Proběhněte mezi zombiemi nazpět, počkejte až je Tyrant zabije a stále mu miřte na hlavu. Až upadnete na zem, tak stiskněte akční tlačítko, vyhněte se jeho útoku a střílejte mu pořád do hlavy. Na konci chodby ho dostaňte do kolen a dveřmi vstupte do té sousední. Vzadu v rohu najdete brokovnici, která vám souboj značně usnadní a stejně jako doteď útočte na nového nepřítele. Jakmile se dostanete na konec chodby, srazte ho do kolen a na stropě za vámi rozstřelte sprinkler, čímž uhasíte požár. Projděte troskami, seberte ze země zelenou rostlinku a vstupte do kanceláře velitele Ironse. Zde nejprve zastřelte zombii, která obtěžuje malou dívku a jakmile se otočíte doleva, tak i další dvě. Za nimi uvidíte vázu, jenž ve svých útrobách ukrývá sprej první pomoci a vydáte se na průzkum místnosti. Na psacím stolu zničte telefon, seberte záznam (Záznam 3 – The Umbrella Corporation) a v prostoru mezi knihovnami zabijte poslední zombii. Následně se vydejte do zadní místnosti, zastřelte zombii, která napadla dívenku a vezměte si ze země náboje do samopalu a také zlaté cihly. Po otočce dozadu zabijte druhou zombii, seberte další zlaté cihly a promluvte si s dívenkou. Ta vám řekne, že se jmenuje Sherry a spolu s ní sjedete výtahem o patro níž. Zahněte doprava za roh, vezměte si rostlinku a sestřelte nejvzdálenější světlo na stropě, které ukrývá poslední záznam (Záznam 4 – Brian Irons, Normal). Za vašimi zády popravte Lickera, který na vás zaútočí, pak i malé G Young Bodies za rohem a pokračujte do sklepa, kde vás čeká souboj s bossem.

Boss: G Adult Body
Slabé místo: hlava
Extra slabé místo: velké oko na levé straně zad

Na začátku si vezměte d o ruky pistoli nebo samopal a začněte bosse střílet do hlavy, co jen to půjde. Až se začne přibližovat, tak si přehoďte na brokovnici a pokračujte s přímými zásahy do hlavy. Následně vás chytne a odhodí do úzké roury. Naštěstí se na poslední chvíli zachytíte a pomocí zbraně střílejte malá G těla, které po vás bude boss vrhat. Jakmile vylezete ven, tak pokračujte dál v útoku s brokovnicí a v případě, že boss odkryje oko na svých zádech, začněte mu pálit přímo do něj, protože mu způsobíte značná zranění. Dále si dejte pozor na chvíli, kdy vás chytne za nohu a vy budete viset hlavou dolů. V tu chvíli mu útočte přímo na hlavu a překazte mu jeho útok, protože by vám ubral poměrně hodně zdraví (hlavně na Hard). Tento způsob opakujte až do úplného zdolání bosse a kapitola skončí.

Memories Of A Lost City – Kapitola 4

Hratelné postavy: Claire Redfield a Leon S. Kennedy
Období: Resident Evil 2
Předměty a záznamy za dokončení: The Woman (Easy), The Fall (Easy), Girl Fight (Easy), Giant Spiders (Normal), Little Spiders (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: First Form G (S rank, Normal), Manhole Opener (S rank, Normal), Knight Plug (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně: Magnum
Odemknutelný scénář: Memories Of A Lost City – Kapitola 5
Záznamy v kapitole: Ben Bertolucci (Normal), Ben Bertolucci´s Expose (Easy), Operation Report 2 (Easy), Sewer Manager´s Diary (Easy)

Podívejte se po garážích, nalevo ze země seberte náboje do samopalu a zabijte trojici zombií, které na vás zaútočí. Pak se zbavte další, jež vyleze zpod vozu, a shlédněte animaci, ve které se setkáte se starou známou Adou. Leon s Claire se spolu s ní vydají ke dveřím, kde se rychle otočíte a budete muset zabít tři zombie. Poté projděte dveřmi, sundejte Lickera a zahněte doprava za roh. V rychlosti rozstřelte světlo nad dveřmi a objevíte záznam (Záznam 1 – Ben Bertolucci, Normal).

Jakmile uslyšíte řev, tak se trojice schová za roh a úplně poprvé uvidíte zmutovaného Williama. Po jeho odchodu utíkejte na konec chodby, seberte zlaté cihly a zahněte doleva k celám. V první cele si vezměte další zlaté cihly a zelenou rostlinu, následně rozstřelte stropní světlo u druhé cely (před vstupem do ní) a seberte záznam (Záznam 2 – Ben Bertolucci´s Expose). Po nahlédnutí do druhé cely objevíte Benovo zohavené tělo, Ada náhle zmizí a vy se vydáte nazpět. Při odchodu z cel zabijte dvě zombie, poté 2 Lickery v chodbě a až zahnete doprava, tak další tři. Dveřmi za vámi vstupte do malé místnosti s klecemi, ze stolku před vámi seberte sprej a za rohem pak náboje do brokovnice a zlaté cihly z police. Zastřelte zombii, která napadne vašeho partnera, pak další, které se objeví, a začnete couvat dozadu. V tu chvíli rozstřelte stropní světlo nalevo, které uvidíte jen z části a objevíte další záznam (Záznam 3 – Operation Report 2). Následně zabijte psy, kteří si prorazí cestu ven, a slezte po žebříku dolů do kanálu. Zde zahněte za roh, sestřelte pavouky a rozstřelte druhé světlo se záznamem (Záznam 4 – Sewer Manager´s Diary). Za rohem se vypořádejte s pavouky i zombií, doběhněte ke schodišti a pomocí granátu či brokovnice zlikvidujte malé pavoučky nahoře. Poté vyběhněte nahoru, projděte dveřmi a ze země si vezměte zelenou rostlinu. Zabijte zombie, které na vás zaútočí, připravte si nůž a s jeho pomocí odstraňte malá G monstra. Za rohem vám Ada hodí Magnum skrz větrací šachtu a rozloučí se s vámi. Pak už jen zabijte další G monstra a blízkými dveřmi vstupte do místnosti, kde na vás čeká William.

Boss: William Birkin – First Form G
Slabé místo: hlava
Extra slabé místo: velké oko na jeho pravé ruce

Hned po prvním automatickém manévru začněte pálit do oka na pravé ruce a snažte se counterovat jeho útoky. Jakmile se otočíte, seberte samopal a vyhněte se jeho útoku stiskem akčních tlačítek. Pokračujte v protiútocích a až mu částečně uberete život, tak vběhnete na lávku a vpravo před vámi si budete moci sebrat zelenou rostlinku. Seberte ji, následně pak i brokovnici nalevo a opět stiskněte akční tlačítka pro úhyb. Až vyskočíte nahoru na jednu z nádrží, tak do něj dál střílejte a nakonec mu zmizí ukazatel zdraví. Seskočte tedy zpět na lávku, vyhněte se trubce, kterou po vás hodí a poté se vás pokus shodit dolů. Počkejte na chvíli, kdy se napřáhne, brokovnicí ho zasáhněte do ruky a vytáhněte se zpět nahoru. Zde už ho jen zasáhněte do oka a nakonec spadne dolů.

Memories Of A Lost City – Kapitola 5

Hratelné postavy: Claire Redfield a Leon S. Kennedy
Období: Resident Evil 2
Předměty a záznamy za dokončení: Paths Cross (Easy), From The Beginning (Easy), Large Roach (Normal), Lurker (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: Picture (Sherry´s Family) (S rank, Normal), Alligator (S rank, Normal), Wolf Medal (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Memories Of A Lost City – Kapitola 6
Záznamy v kapitole: Sewer Manager´s Diary 2 (Easy), Sewer Manager Fax (Easy), Hunk (Normal)

Toto kolo se z velké části odehrává v kanalizaci a tak máte k dispozici baterku. Tav vám bohužel poskytuje poměrně málo světla a kapitola bude o to horší, že nepřátelé jsou o něco málo svižnější. Vydejte se kupředu, zastřelte trojici nemrtvých a následně i Lurkera, který vyskočí z vody nalevo. Počkejte na partnera, který se zastaví u rohu, prozkoumejte boční uličku a připravte se na malý útok, protože se za vámi objeví hejno obřích pavouků. Ve slepé uličce se otočte, zastřelte dvojici Lurkerů a pak i několik pavouků. Vydejte se dále, dojděte do větší části, kde nahoře vede železná lávka a vezměte si nalevo brokovnici a napravo zelenou rostlinu. Poté zastřelte 3 zombie, které povstanou z vody, projděte pod lávkou a vstupte do další části kanalizace. Zde nejprve zabijte dva pavouky, poté i jednoho Lurkera a v zadní části nalevo seberte zlaté cihly. Na rozcestí opodál zneškodněte dvě zombie, které na vás poběží zprava, poté dva Lurkery a po žebříku vylezte do spojovací šachty. Připravte si do ruky nůž, vypořádejte se s dotěrným hmyzem a rozstřelte střed velkého větráku. Potom slezte po žebříku dolů, zneškodněte nemrtvé před vámi a za vámi a utíkejte dál. Vytáhněte se ven z vody a až se otočíte doleva, tak si ze země vezměte samopal a sprej první pomoci. Za rohem se probere několik zombií a vy budete mít jen pár sekund k jejich likvidaci, protože jinak jim Claire a Leon utečou nahoru na lávku. Z ní následně seskočí dolů a dostanou se do další chodby, kde si ze země vezměte granáty. U žebříku zabijte obřího pavouka, potom i jeho malé potomky a vylezte nahoru. Opět zlikvidujte hmyzí roj, slezte dolů a skrz odemčenou mříž pokračujte dál. Jakmile narazíte opět na T-103, tak se dá dvojice na ústup. Dostaňte ho tedy do kolen a vydejte se na druhou stranu. Zde zabijte trojici zombií, které se proberou k životu, a uvidíte prchající Sherry. Vydejte se za ní, zabijte pavouky, kteří vylezou z potrubí a potom i jednoho Lurkera. Vaše kroky vás zavedou do kontrolní místnosti, kde najdete brokovnici, zlaté cihly a rovněž i rostlinku pro doplnění vašeho zdraví. Po pár krocích se dostanete k lávce a budete napadeni Lurkery. Postupně je postřílejte, seznamte se s matkou Sherry a podívejte se na animaci. Po jejím skončení projděte dveřmi, za rohem zachraňte dívku i svého partnera a ze země seberte samopal. Poté už jen utíkejte kupředu, vstříc dalšímu bossovi.

Boss: Giant Alligator
Slabé místo: vnitřní část tlamy

Hned na začátku chci upozornit na to, že jakmile vás aligátor zatlačí dál do tunelu, tak rozbije okolní bedny a odkryje všechny tři záznamy. Vezměte si do ruky samopal, počkejte, až otevře tlamu a střílejte mu do ní. Tímto způsobem mu odrážejte jeho útoky, a jakmile mu uberete asi polovinu zdraví, tak se zastaví a vy musíte střelit do místa, kde ze stropu uniká plyn. Po jeho vzplanutí se ještě neradujte, protože se probere a bude mít obnoveno celé zdraví. Střílejte do něj, nechte se zahnat dál do tunelu a až rozbije bedny, tak si posbírejte všechny tři záznamy (Záznam 1 – Sewer Manager´s Diary, Záznam 2 – Sewer Manager Fax, Záznam 3 – Hunk, Normal). Poté použijte akční tlačítko pro úhyb, přelezte přes něj a počkejte, až se objeví na scéně. Vyhýbejte se jeho útokům, častujte ho střelbou a až vás hra poukáže na lahve s plynem po stranách chodby, tak přestřelte řetěz, který je drží. Poté vyčkejte, až aligátor vezme láhev do tlamy a rozstřelte ji.

Memories Of A Lost City – Kapitola 6

Hratelné postavy: Claire Redfield a Leon S. Kennedy
Období: Resident Evil 2
Předměty a záznamy za dokončení: Promise (Easy), Hesitation (Easy), Death Match (Easy), Ivy (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: Tyrant T-103 (S rank, Normal), Picture (Ada and Jon) (S rank, Normal), Power Room Key (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Memories Of A Lost City – Kapitola 7
Záznamy v kapitole: Phone Call From Annette To Sherry 1 (Hard), G-Virus (Easy), Phone Call From Annette To Sherry 2 (Hard), Sherry Birkin (Normal), United States Federal Police Department Internal Investigation Report (Easy), Ada Wong (Normal)

Otočte se, zabijte čtyři zombie, seberte náboje do brokovnice a rozstřelte první světlo, které skrývá záznam (Záznam 1 – G-Virus). Poté zabijte další útočníky za vašimi zády a na scéně se opět objeví Tyrant T-103. Vyhněte se mu, pokračujte do centrální místnosti, ze které vede několik železných lávek, a ve středu najdete samopal. O kousek dál se s použitím akčních tlačítek vyhněte útoku, seberte zlato napravo a několika ranami do hlavy ho omračte. Poté shlédněte animaci a pokračujte k výtahu, který vás sveze o patro níž. Hned jak se otevřou dveře, tak zastřelte rostlinu Ivy, rozstřelte druhý spodní panel na pravé stěně a seberte záznam (Záznam 2 – Phone Call From Annette To Sherry 1, Hard). Následně zvedněte ze země rostlinku a zlaté cihly a připravte se na souboj s trojicí Lickerů. Za vašimi zády zabijte prvního a další dva se objeví před vámi. V tu chvíli se podívejte na pravou stěnu a sestřelte špatně viditelný panel, čímž odkryjete další záznam (Záznam 3 – Sherry Birkin, Normal). Poté zabijte Lickery a jakmile se přiblížíte k rohu, tak střelte do posledního panelu nalevo (Záznam 4 – United States Federal Police Department Internal Investigation Report). Zahněte doprava za roh, zabijte dvojici rostlin Ivy a seberte ze země sprej první pomoci. Poté rozstřelte panel na zdi v dálce před vámi a seberte již čtvrtý záznam v této chodbě (Záznam 5 – Phone Call From Annette To Sherry 2, Hard). Následně postřílejte zombie, které proti vám povstanou a také jednu rostlinu. Jděte kupředu, zahněte za roh vlevo a v dálce si vezměte náboje do samopalu a zlaté cihly. Poté se na scéně objeví Lickeři. Zastřelte první dva, otočte se a na scéně se objeví další trojice. Po jejich likvidaci sestřelte poslední panel na pravé zdi, vezměte si záznam (Záznam 6 – Ada Wong, Normal) a objeví se T-103.

Boss: Tyrant T-103
Slabé místo: hlava

Na začátku souboje je nutné si uvědomit, že v tomto boji nejde o zničení vašeho nepřítele jako takového, ale především o blokování jeho útoků. Zbytečně tedy nestřílejte, pokud volně stojí, ale začněte až ve chvíli, kdy na vás bude chtít zaútočit. Pak několik dobře mířených ran na hlavu zblokuje jeho útok a vy se tak vyhnete zranění. Tímto způsobem tedy bojujte celou dobu a hra se bude odvíjet kupředu. Až spadnete dolů o patro níž, tak jděte ke kontrolnímu panelu a objeví se T-103. Obejděte panel, seberte ze země zelenou rostlinu a poté několikrát zablokujte Tyrantovi útok. Po žebříku slezte o patro níž, počkejte, až se objeví T a vezměte si brokovnici napravo. Tu si hned nastavte, protože je zdaleka nejlepší na jeho následné útoky. Nakonec uhněte jeho poslednímu útoku a shoďte ho z platformy dolů.

Memories Of A Lost City – Kapitola 7

Hratelné postavy: Claire Redfield a Leon S. Kennedy
Období: Resident Evil 2
Předměty a záznamy za dokončení: Dying Wish (Easy), Evolved Licker (Normal), Giant Moth (Normal), Baby Moth (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: Second Form G (S rank, Normal), Third Form G (S rank, Normal), Fourth Form G (S rank, Normal), Main Fuse (S rank, Normal), MO Disc (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Memories Of A Lost City – Kapitola 8
Záznamy v kapitole: Phone Call From Sherry To Annette (Hard), Chris´s Diary (Easy), Underground Research Facility (Easy), Laboratory Security Manual (Easy), Annette Birkin (Normal), G-Virus Antigen (Easy)

Vyslechněte si echo ohledně destrukční sekvence a Claire s Leonem se vydají zpět. Projděte dveřmi, zastřelte zombie a zahněte za roh doprava. Na zemi uvidíte dvě zombie. Rozstřelte panel, který je schovaný za tou nalevo (panel je dole, špatně viditelný) a objevíte záznam (Záznam 1 – Chris´s Diary). Následně zlikvidujte další zombie a utíkejte za roh doleva. Zde vám cestu zablokuje trojice nemrtvých a napravo na stěně můžete zničit panel skrývající další záznam (Záznam 2 – Underground Research Facility). Po jeho sebrání se zbavte nepřátel, doběhněte k výtahu a vyjeďte nahoru. Jakmile z něj vystoupíte, tak se vydejte kupředu a zasáhněte poslední stropní světlo (Záznam 3 – Laboratory Security Manual). Pak zastřelte zombie, projděte dveřmi v chodbě napravo a dostanete se k centrální místnosti s lávkami. Zde nejprve zlikvidujte pavouka, který spadne před vás, poté i trojici zombíků, která dotírá ze stran a další tři uvnitř středové místnosti. Poté další, kteří vám vpadnou do zad a pokračujte dál ke dveřím, kde se odehraje filmová sekvence. Po jejím skončení projděte dveřmi a až se dvojice otočí doprava, zlikvidujte dva rostlinné útočníky. Vezměte si kuši, slezte o patro níž a najdete magnum. Po dalším žebříku slezte dolů, přisvojte si samopal a zlaté cihly a dveřmi vstupte do chodby. Rozstřelte světlo na pravé stěně (Záznam 4 – Annette Birkin, Normal), zabijte dvojici zombií a za rohem zahněte vlevo. Dojděte do místnosti s ležícími mrtvolami, seberte rostlinu a brokovnici a až půjdete směrem vlevo, tak zničte počítačový terminál, který ukrývá záznam (Záznam 5 – G-Virus Antigen). Jakmile uslyšíte zvláštní zvuk, tak se připravte na pavouky a po jejich zabití se vydejte úzkou chodbou dál. Na konci projděte dveřmi do místnosti s monitory, ze stolu si vezměte zlaté cihly a zneškodněte dvojici Lickerů, kteří prošli menší evolucí.

Po aktivaci checkpointu se vydejte za nosem, sestřelte larvy na stropě a kousek dál i přerostlou můru. Po vstupu do P-4 Level laboratoře si vezměte ze stolu sprej, z třetí skříňky nalevo brokovnici a pokračujte do místnosti s vakcínou. Ihned po vstupu rozstřelte mixér na stolku vpravo, seberte záznam (Záznam 6 – Phone Call From Sherry To Annette, Hard) a o kousek dál zlaté cihly. Na stolku nalevo rozstřelte hromadu knih, vezměte si granáty a náboje do samopalu a zabijte zombíky, kteří vám vpadnou do zad. Následně zničte i jednoho Lickera a vydejte se na cestu zpět. V hnízdě zastřelte dvě můry, pak i larvy na stropě opodál a zpět v místnosti s monitory budete napadeni dvěma rostlinami a Lickerem. Claire a Leon mezi nimi proběhnou a dostanou se do části s počítačem. Zde nejprve zastřelte Lickera za vašimi zády, poté 4 zombie před vámi a jděte doprava do boční chodby. Připravte si něco účinného na trojici Lickerů, zabijte je a dostanete se k žebříku. Jakmile po něm polezete nahoru, spadne na vás několik larev a zaútočí můra, což bude mít za následek pád do spodního patra. Rychle zabijte trojici Ivy, než vám způsobí vážnější zranění, seberte léčivou rostlinku a vylezte po žebříku nahoru. Zbavte se dotěrných larev, pokračujte o další patro nahoru a zabijte dvojici můr spolu s rostlinou Ivy. Poté už jen utíkejte k centrální místnosti, kde se setkáte s Williamem.

Boss: William Birkin – Second Form G, Third Form G, Fourth Form G
Slabé místo: hlava, oko na pravém rameni a oko na jeho zádech

Tato forma je velmi jednoduchá a v podstatě stačí využít nějakou silnější zbraň. Střílejte do Williamových slabých míst a blokujte tak jeho útoky. Jakmile mu uberete asi polovinu života, tak utečete na jednu lávku a prozkoumáte zablokované dveře. V tu chvíli se Will objeví a vy do něj budete muset nadále pálit. Pak vyskočí do vzduchu a pokusí se vás zranit. Vezměte si rychle brokovnici a pokuste se útok překazit. Následně už ho jen dodělejte a padne k zemi. Po souboji zabijte vylepšenou verzi Lickera za vámi, seberte náboje do samopalu a zelenou rostlinku naproti a uvidíte, jak William zmutuje, což povede v další souboj. Ten je naštěstí velmi podobný tomu předchozímu a tak vám stačí jen střílet do jeho slabin a mačkat akční tlačítka, čímž se vyhnete jeho útokům. Po jeho likvidaci přepadne přes zábradlí a zpět nahoru přileze v poslední čtvrté transformaci. Zde stačí znovu použít taktiku z předchozích dvou bojů a po jeho likvidaci kapitola konečně končí.

Memories Of A Lost City – Kapitola 8

Hratelné postavy: Claire Redfield a Leon S. Kennedy
Období: Resident Evil 2
Předměty a záznamy za dokončení: G Train (Easy), Survivors (Easy)
Předměty a záznamy za hodnocení: Super Tyrant (S rank, Normal), Fifth Form G (S rank, Normal), Master Key (S rank, Normal), Platform Key (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně: Raketomet
Odemknutelný scénář: Operation Javier – Kapitola 2
Záznamy v kapitole: William Birkin (Normal)

Po rozhovoru se otočíte a před vámi se objeví dvě Ivy rostlinky. Zabijte je, v dálce seberte zelenou rostlinu, a jakmile se na chvíli otočíte ke dveřím nalevo, tak seberte samopal. Utíkejte směrem k výtahu, rozstřelte třetí stropní světlo od konce a naleznete jediný záznam v této kapitole (Záznam 1 – William Birkin, Normal). Poté zabijte dva Evolved Lickery, kteří na vás zezadu zaútočí, a sjeďte výtahem dolů, kde vás čeká souboj se Super Tyrantem.

Boss: Super Tyrant
Slabé místo: hlava, rudá část jeho pravého hrudníku

Jakmile se otočíte ke schodišti, tak seberte náboje do brokovnice a začněte mu střílet do hlavy. Hra se odvíjí sama a tak dvojice vyběhne nahoru po schodišti a budete mít možnost sebrat v rohu zlaté cihly. Potom se otočíte doleva a půjdete přes lávku nad kolejemi, přičemž můžete sebrat náboje do samopalu. Na lávce opět několikrát zasáhněte Super Tyranta, srazte ho do kolen a seskočte přes zábradlí na střechu vlaku. Po střechách utíkejte kupředu, na posledním vagónu si vezměte sprej první pomoci a sejměte Tyranta. Zpět na pevné zemi se postup téměř opakuje a vy se dostanete zpět na lávku, kde použijte akční tlačítka k manévru. Po seskoku na koleje uhněte manévrem vlaku, který proti vám pošle, nahoře na platformě si vezměte zlaté cihly a pokračujte na středové nástupiště. Zde uhýbejte Tyrantovým útokům, střílejte do něj, co jen to půjde, a jakmile mu uberete všechno zdraví, tak si ho automaticky zregeneruje. Po otočce si vezměte ze země raketomet, začněte do Super Tyranta znovu střílet a redukujte mu jeho zdraví. Jakmile mu dostatečně uberete, tak od vás odskočí a bude se chtít regenerovat. V tu chvíli rychle vytáhněte raketomet, zasáhněte ho a souboj tím pro vás končí. Následně se hra přesune do vlaku, kde si ze země vezměte náboje do brokovnice, zlaté cihly a zelenou rostlinku a připravte se na finální střet tohoto scénáře.

Boss: William Birkin (Fifth Form G)
Slabé místo: dvě oka v horní části jeho těla, plynová nádoba přirostlá v jeho levé části těla

Hned jak souboj začne, rozstřelte nádobu, která mu přirostla k jeho tělu a odrážejte útoky chapadel. Následně se zaměřte na oči v horní části zmutovaného těla a střílejte do nich hlava nehlava. Jakmile mu uberete zdraví, tak svými chapadly chytne spojovací článek mezi vagóny a bude se snažit udržet se při vás. Začněte tedy střílet do jeho chapadel a spojovací části a po chvíli se pustí. Tím dosáhnete rozpojení vagónů a celá kapitola i scénář pro vás končí.

Operation Javier – Kapitola 2

Hratelné postavy: Leon S. Kennedy a Jack Krauser
Období: před Resident Evil 4
Předměty a záznamy za dokončení: Infiltration (Easy), Torrent (Easy), Hunter Gamma (Normal), Dam Worker Zombies (Normal), Anubis (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: Valve Handle (S rank, Normal), Factory Key (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně: Granátomet
Odemknutelný scénář: Game Of Oblivion – Kapitola 1
Záznamy v kapitole: Javier Dam (Easy), Note (Manuela´s Realization) (Easy), Manuela Hidalgo (Normal)

Ze země před vámi seberte sprej, vydejte se kupředu a na konci tunelu seberte brokovnici napravo. Jakmile trojice ukončí rozhovor, tak seskočte do vody a vypořádejte se s útočícími piraňami. Poté zabijte i jednoho nemrtvého pracovníka přehrady a o kousek dál na vás u vchodu zaútočí Anubis.

Toto monstrum je poměrně silné a rychlé, takže ho zlikvidujte, co možná nejrychleji. Postřílejte zombíky za vašimi zády, vstupte do boční chodby a až se zavřou dveře, tak vyslechněte Manuelu. Připravte se na likvidací dvou zombií, zahněte doprava za roh a rozstřelte druhé světlo po vaší levici (Záznam 1 – Manuela Hidalgo, Normal). Ze země seberte granátomet, zabijte další skupinu nemrtvých a přisvojte si zlaté cihly. Na konci chodby projděte dveřmi, seberte rostlinu povalující se u schodiště a zabijte Anubise. Pak vyběhněte po první části schodiště nahoru, seberte z platformy samopal a vyběhněte až nahoru. Dveřmi vstupte do chodby, postřílejte pracovníky před vámi a poté i dva Gamma Huntery, kteří prorazí dveře nalevo. Poté se do nich podívejte, seberte ze země granáty, a pokud to stihnete, tak zastřelte i dvě zombie. Až se postava otočí, tak seberte ze země zlaté cihly a sestřelte světlo nad dveřmi před vámi, čímž odkryjete druhý záznam (Záznam 2 – Note (Manuela´s Realization)). Zahněte za roh vlevo, sejměte dva pavouky a pak i Huntery za vašimi zády. Následně projděte dveřmi, utíkejte po schodech nahoru a do zad vám vpadne další čtveřice Hunterů. Zabijte je, vyběhněte nahoru a pokuste se střelou do hlavy usmrtit 4 zombie. Následně i dva Huntery za vašimi zády a dojděte na rozcestí. Zde se nejprve otočíte vlevo a budete mít krátkou chvíli na sebrání zelené rostlinky. Pak se otočte doprava, co nejrychleji střelte do světla na stěně a seberte poslední záznam v tomto kole (Záznam 3 – Javier Dam). Za dalším rohem zlikvidujte zombíky, vydejte se dál a sejměte pavouka na stropě. Jakmile projdete dveřmi, tak si přisvojte zlaté cihly napravo a postavy se automaticky podívají dolů. Při pohledu si vezměte samopal ze spodního můstku napravo, vyslechněte Manuelu a výtahem sjeďte dolů. Dole z něj vylezte ven, otočte se doprava a seberte brokovnici na protější stráně kanálu. Vydejte se přes železnou lávku, zastřelte útočné piraně, a jakmile spadnete do vody, tak si dejte pozor na Anubise, který se v rychlosti objeví. Hned poté si z levé strany kanálu seberte špatně viditelnou rostlinku a dole se automaticky zachytíte žebříku. Při snaze po něm vylézt budete napadeni dalšími piraněmi, takže je zabijte a nahoře zneškodněte dvojici pavouků. Poté si prostřílejte cestu do místnosti s ozubenými koly, zabijte zombie a opět objevíte Manuelu. Nakonec už se jen vypořádejte s několika zombiemi a doběhněte k vodnímu kanálu, kde kapitola končí.

Game Of Oblivion – Kapitola 1

Hratelné postavy: Claire Redfield a Steve Burnside
Období: Resident Evil: Code Veronica X
Předměty a záznamy za dokončení: Lonely Island (Easy), Face To Face (Easy), Mistrust (Easy), Steve Burnside (Normal), Claire Redfield (Rockfort) (Normal), Graveyard Zombie (Normal), Prisoner Zombie (Normal), Guard Zombie (Normal), Bat (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: Family Picture (S rank, Normal), Special Alloy Emblem (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Game Of Oblivion – Kapitola 2
Záznamy v kapitole: Prisoner´s Diary (Easy), Rockfort Island (Easy) Alexia´s Song (Hard)

Po úvodní rozmluvě postřílejte zombie, které budou útočit ze všech stran, a dvojice uteče do uličky k ubikacím. Zde si ze zábradlí vezměte zlaté cihly, jděte kupředu a po krátké sekvenci se zombíkem vstupte do domu. Hned po vstupu si vezměte sprej z protější skříňky a vstupte do oplocené kontrolní místnosti nalevo. Nejprve seberte samopal, brokovnici a granáty a ihned jak uslyšíte bouchání, tak se vrátíte do předešlé místnosti. Otevřete si pravé dveře, uličkou mezi postelemi se vydejte kupředu a zastavte se u poslední spodní postele nalevo.

Hned jak budete mít prostor, rozstřelte polštář vedle mrtvoly a seberte první záznam, který objevíte (Záznam 1 – Prisoner´s Diary). Poté zahněte za roh doleva, seberte zelenou rostlinu a utíkejte na konec chodby. Zde zabijte dvě zombie, které na vás zaútočí, pak zachraňte svého partnera a skrz hordu zombií se prostřílejte zpět do oplocené místnosti. Shlédněte animaci, zabijte dvojici zombií a vzadu na stěně uvidíte velkou tabuli. Sestřelte kalendář nalevo od ní (lze sestřelit, až bude váš partner napaden), seberte záznam (Záznam 2 – Rockfort Island) a vyběhněte ven zadními dveřmi. Uličkou za ubikacemi se vydejte kupředu, vezměte si samopal ze země a zastřelte dvojici psů, která na vás zaútočí. Následně se zbavte i otravných zombií, projděte brankou a dejte si pozor na další dva psy. Po jejich likvidaci projděte velkými vraty a dostanete se na nádvoří, kde tato kapitola začínala. Opět se vypořádejte se všemi nemrtvými, utíkejte dozadu k bráně a jakmile jí projdete, tak uvidíte krátkou sekvenci a v ní zpívající Alexiu nahoře na schodišti. Jakmile dozpívá, za vámi se začnou probouzet zombie. Po otočce si vezměte náboje do brokovnice, zombie postřílejte a vydejte se boční cestou kolem mostu. Při průchodu kolem jeepu i z něj vezměte zlaté cihly a kolem vás se vyrojí hejno netopýrů. Ty likvidujte pomocí svého nože, poté popojděte dál a zabijte dva psy, kteří vyskočí zpoza jeepu. Následně se připravte na další nálet netopýrů a také na poměrně obtížně získatelný záznam. Odrážejte útoky netopýrů, počkejte, až budete stát proti budově se světlometem a pak se na dálku snažte zasáhnou stropní světlo ve spodní části (to blíž k vám). Pokud se vám to podaří dostatečně rychle, tak můžete sebrat další záznam (Záznam 3 – Alexia´s Song, Hard) a vydat se po schodišti nahoru, čímž ukončíte kapitolu.

Game Of Oblivion – Kapitola 2

Hratelné postavy: Claire Redfield a Steve Burnside
Období: Resident Evil: Code Veronica X
Předměty a záznamy za dokončení: Mad (Easy)
Předměty a záznamy za hodnocení: Ceramic Vase (S rank, Normal), ID Card (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Game Of Oblivion – Kapitola 3
Záznamy v kapitole: Alfred Ashford (Normal), The Ashford Family (Easy), Confession Letter (Easy), Message To The New Family (Easy)

Ze země si vezměte náboje do samopalu, vydejte se dopředu a objeví se hejno netopýrů. Začněte do nich střílet, pak i do zombií, které vám vpadnou do zad, a po schodech vyběhněte nahoru k rezidenci. Zde si vezměte zlaté cihly z piedestalu, zabijte zombíky a poté se pokuste zasáhnout psy, před kterými se oba poběžíte schovat do budovy. Ze stolu seberte zelenou rostlinku, následně i zlato za pracovním stolem a jděte k němu. Ze země si seberte samopal a vzadu u stěny si všimněte malé vázy na stolku. Rychle ji sestřelte (zbraní je to velmi těžké, proto doporučuju hodit ke stolku granát) a seberte záznam (Záznam 1 – Alfred Ashford, Normal). Potom utíkejte dozadu k zamčeným dveřím a po jejich průzkumu vás napadnou zombíci. Zbavte se jich, napravo od mrtvoly seberte kuši a po schodišti vyběhněte do 2. patra. Zde prozkoumejte velký obraz, sestřelte světlo nalevo od něj a seberte další záznam (Záznam 2 – Message To The New Family). Od obrazu pokračujte doprava, vyběhněte po malých schůdkách nahoru a až se otočíte doprava, tak sestřelte levý obraz (Záznam 3 – Confession Letter). Poté si vezměte ze stolku granáty a projděte dveřmi za vašimi zády. Zde si vezměte brokovnici, zlaté cihly, rostlinu a sprej první pomoci, vyslechněte konverzaci a počkejte až se spustí promítání filmu na stěně. V tu chvíli rozstřelte světlo vpravo a seberte poslední záznam (Záznam 4 – The Ashford Family). Po ukončení promítání se vraťte na chodbu, zabijte dva zombíky a seběhněte do hlavního sálu, kde se odehraje krátká sekvence. Hned po jejím skončení bude následovat přestřelka s Alfredem, při které ho musíte zasáhnout dřív, než on vás. Jakmile souboj skončí a vy za ním vyběhnete nahoru po schodech, tak se připravte na likvidaci dvou nemrtvých, kteří na vás zezadu zaútočí. Potom sejděte dolů, opusťte dům a prostřílejte si cestu přes zombíky až ke schodišti. Po něm seběhněte níž, nalevo seberte náboje do brokovnice a zabijte zombie. Poté se zbavte Huntera, který za vámi seskočí, kousek dál skupinky zombií a nakonec i posledního Hunter, čímž ukončíte kapitolu.

Game Of Oblivion – Kapitola 3

Hratelné postavy: Claire Redfield a Steve Burnside
Období: Resident Evil: Code Veronica X
Předměty a záznamy za dokončení: Father And Son (Easy), Father Zombie (Normal), Trainee Zombie (Normal), Black Widow (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: Gulp Worm (S rank, Normal), Door Knob (S rank, Normal), King Ant Object (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Game Of Oblivion – Kapitola 4
Záznamy v kapitole: Secretary´s Notes (Easy), Veronica Ashford (Easy), Message Written On A Wall In The Training Facility (Easy)

Porozhlédněte se po nádvoří, zničte všechny objekty a počkejte, až se vydáte ke dveřím napravo. Nad nimi sestřelte světlo, seberte záznam (Záznam 1 – Secretary´s Note) a vstupte do budovy. Z lávky nalevo seberte zelenou rostlinku jděte kupředu a na stěně před sebou (kolem je dost tma) uvidíte panel, který skrývá druhý (Záznam 2 – Veronica Ashford). Pak pokračujte k rohu a zazvoní telefon. Jakmile se otočíte, tak zastřelte čtveřici pavouků, utíkejte za roh a postřílejte zombie, které na vás zaútočí. Nakonec proběhněte dveřmi na konci chodby a dostanete se na malé nádvoří. Napravo si vezměte brokovnici opřenou o sud, projděte dozadu za bedny a objeví se Alfred. Nyní vás čeká přestřelka ve stejném stylu jako dříve v rezidenci. Vždy ho musíte sejmout dřív, než on vás a jakmile se vám to dvakrát podaří, tak po vás hodí granát. Akčním tlačítkem se mu vyhněte, vyběhněte po schodech nahoru a ze zábradlí balkónu seberte granáty. Dveřmi před vámi vstupte do chodby, zabijte dvojici zombíků a z automatu na sodu seberte sprej první pomoci a zlaté cihly. Poté se vypořádejte se čtveřicí Hunterů, které se objeví, a utečte do další místnosti. Zde si vezměte ze země nalevo rostlinu, podívejte se dolů a najdete samopal a granátomet. Následně rozstřílejte všechny sudy, čímž získáte extra zlato navíc, seběhněte po schodech dolů a z jednoho sudu v rohu nalevo seberte zlaté cihly. Poté zabijte dvě zombie za vámi a připravte si brokovnici na nové monstrum Bandersnatch. Hned jakmile seskočí dolů, tak ho zastřelte a projděte dveřmi. Po obhlídce místnosti zabijte dalšího Bandersnatche, pomocí výtahové plošiny sjeďte dolů a projděte dveřmi. Během obhlídky okolí si nejprve vezměte z bedny rostlinu a poté vstupte do části nazvané Kill House. Zde je vaším úkolem zlikvidovat všechny nepřátele včetně terčů, které zlikvidujete tak, že zasáhnete všechny malé terčíky dřív, než vám uberou zdraví. Zničte první terč, vydejte se kupředu a krátce po slovech Bang Bang zničte druhý. Na konci chodby se partner schová u dveří a oba vpadnete současně dovnitř. Postupně zabijte trojici zombií, v další místnosti seberte magnum a zničte terč opodál. Následně doběhněte k rozcestí a zvolte si jednu cestu.

 1. Pravá cesta – Zde zabijte trojici zombíků za vámi a následně zničte dva terče. Poté se dostanete k žebříku, kde se hra setkává.
 2. Levá cesta – Zde na vás čeká pět zombií, po jejichž likvidaci se dostanete k žebříku.

Po žebříku vylezte nahoru, jděte kupředu a objeví se terč. Ten zničte pomocí samopalu, protože má hned tři malé terčíky a zabijte dvě zombie za vámi. Následně si vezměte náboje do brokovnice a opět si zvolte jednu ze dvou cest.

 1. Pravá cesta – Postavy proběhnou a vstoupí do koridoru na konci.
 2. Levá cesta – Sejměte dvě zombie před vámi, vstupte do malé chodby a zneškodněte další nemrtvé. Následně pak zahněte doprava a jste ve stejném místě jako při výběru cesty vpravo.

Kousek dál slezte po žebříku dolů, zabijte zombie naproti vám a dojděte ke dveřím, nad kterými je nápis Goal. Zde nejprve zničte terč s 3 terčíky, následně opusťte Kill House a seberte raketomet na bedně vpravo. Pomalu se vydejte mezi bedny a buďte připraveni na bleskový útok zombií. Postupně je všechny zabijte, jděte kupředu a zneškodněte tři psy. Výtahem vyjeďte nahoru, zabijte zombie a zahněte doleva za roh. Následně postřílejte dvojici pavouků, otočte se zpět k výtahu a zabijte třetího. Hned poté si vezměte zelenou rostlinku a dveřmi na konci chodby vyběhněte ven na ochoz. Počkejte, až se podíváte dolů k jeepu, střelte do zeleného boxu na stole vedle něj a seberte poslední záznam (Záznam 3 – Message Written On The Wall In The Training Facility). Poté sejměte několik nemrtvých a pokračujte dál po ochozu. Za rohem se poté propadnete a před vámi se objeví tři zombie. Postřílejte je, seberte si zlato přímo naproti vám a vaše postava udělá manévr směrem doprava, kde si můžete přivlastnit samopal ležící na sudu. Následně postřílejte hromadu nemrtvých, vydejte se k dvojitým dveřím a zastřelte zombii, která je současně Stevovým otcem. Po zhlédnutí animace proběhněte dvojitými dveřmi ven, vyslechněte Alfreda a z bedny nalevo si vezměte zelenou rostlinu. Poté se připravte na souboj s bossem.

Boss: Gulp Worm
Slabé místo: vnitřní část tlamy

Hned jak souboj začne, tak mu střílejte do tlamy a poměrně rychle mu budete redukovat zdraví (použijte samopal nebo upgradovanou pistoli). Až mu dostatečně uberete, tak se vydáte kupředu a dostanete se do zadní části na malé nádvoří. Zde odrážejte útoky červa a nakonec vyleze ze země a opět se mu objeví ukazatel zdraví. Začněte do něj pálit, ubírejte mu postupně jeho život a připravte se na to, že vezme do tlamy nějaký sud a bude ho po vás chtít hodit. Tomu zabráníte tak, že mu ho rozstřelíte přímo v tlamě. Následně si vezměte do ruky samopal a pokračujte v odrážení útoků červa, dokud neumře.

Game Of Oblivion – Kapitola 4

Hratelné postavy: Claire Redfield a Steve Burnside
Období: Resident Evil: Code Veronica X
Předměty a záznamy za dokončení: The Truth (Easy), Hunter II (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: Queen Ant Object (S rank, Normal), Music Box Record (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Game Of Oblivion – Kapitola 5
Záznamy v kapitole: Secret Passage Note (Easy), Newspaper Clipping (Easy), Music Box (Hard)

Vyjděte po schodech nahoru, dejte se vlevo a podívejte se nad vchod rezidence, kde uvidíte hejno netopýrů. Pusťte se do nich, postřílejte jich co nejvíce a nakonec před nimi utečete dovnitř. Z recepčního stolu si vezměte granáty, potom zabijte tři zombie napravo a ze země vedle schodiště seberte samopal (je ho vidět jen na chvíli). Porozhlédněte se po vstupní hale, zastřelte prvního Huntera II a několik zombií a po schodech vyběhněte do druhého patra, kde vás čeká další. Následně pokračujte do místnosti napravo od schodiště, seberte zde brokovnici a sprej první pomoci a přistupte k minihře. Vaším úkolem je, aby se chlapec a dívka setkali v nejvyšší části. Toho docílíte tak, že rozstřílíte překážky v jeho cestě k ní a jakmile se setkají, tak se vám otevře tajná chodba. Projděte dveřmi, nalevo si ze země vezměte zlaté cihly a dejte se vpravo. Sejměte Bandersnatche za vámi, úzkým průchodem se vydejte dál a zabijte několik zombií. Pak i dva Bandersnatche a nalevo od toho druhého zničte první lví hlavu na stěně. Tím odkryjete první záznam v této kapitole (Záznam 1 – Secret Passage Note). Utíkejte dál, seberte zelenou květinu nahoře nad schody a po vstupu na malé nádvoří i zlaté cihly nalevo. Opatrně se podívejte za roh, rychle zabijte zombii, která se vás pokusí zabít a poté i několik dalších.

Po schodech opodál vyběhněte nahoru a vsupte do budovy. V přízemí se zbavte dvou Bandersnatchů, prostřílejte si cestu do horního patra a po sebrání zelené květinky projděte dveřmi. Nejprve se otočíte doleva, následně budete muset zabít trojici zombií, které vás zezadu napadnou a chodbou pokračujte dál. Sestřelte knihy na komodě u zdi nalevo, vezměte si druhý záznam (Záznam 2 – Newspaper Clipping) a pokračujte do místnosti, kde jste viděli Alexiu. Seberte brokovnici, počkejte až poprvé dohraje melodie a rozstřelte gramofonovou desku uvnitř hrací skříňky (Záznam 3 – Music Box, Hard). Poté sestřelte obě světla na pravé stěně, paprskem světla posviťte na hlavu sochy napravo od postele a několikrát jí střelte do hlavy. Tím otevřete tajnou chodbu, do které obě postavy po žebříku vylezou. Ze skříňky si vezměte zelenou rostlinu, stejně jako zlaté cihly nalevo a jakmile se objeví Alexia, tak začne stejný souboj jako dříve s jejím bratrem (tento je ovšem jednodušší). Opět ji vždy zasáhněte dřív než ona vás a po několika ranách souboj skončí.

Game Of Oblivion – Kapitola 5

Hratelné postavy: Claire Redfield a Steve Burnside
Období: Resident Evil: Code Veronica X
Předměty a záznamy za dokončení: Pursuit (Easy), Bandersnatch (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: Tyrant (T-103 Mass Produced Type) (S rank, Normal), Airport Key (S rank, Normal), Control Lever (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Game Of Oblivion – Kapitola 6
Záznamy v kapitole: Butler´s Letter (Easy), Hunk´s Report (Easy), Alexander Ashford (Easy)

Vyslechněte si úvodní Alfredova slova, a jakmile uslyšíte o zničení ostrova, tak zabijte dvě zombie. Dveřmi vyběhněte ven, seběhněte po schodech dolů a před vámi se objeví Hunter II. Až ho zabijete, tak rozstřelte levý chrlič vzadu, seberte záznam (Záznam 1- Butler´s Letter) a zabijte druhého Hunter. Po cestě do přízemí zabijte další dva, dole seberte zelenou rostlinu, brokovnici nalevo, zlaté cihly napravo a postřílejte několik zombií. Opusťte budovu, seběhněte po schodech dolů a během tohoto sestupu seberte nalevo granáty. Přeskočte trosky, zabijte čtveřici Hunterů a dejte si pozor na Bandersnatche, který po vás hodí kámen. Zničte kámen i monstrum, seběhněte po schodech dolů a seberte rostlinu. Nejprve zabijte jednoho Bandersnatche za vámi, pak pár zombií před vámi a vydejte se kupředu. Do cesty vám vstoupí další dva Bandersnatchové, které postupně zlikvidujte a pokračujte do pokoje, kde jste dříve vyřešili minihru. Zde posbírejte zlaté cihly, sprej a samopal, napravo na stolku rozstřelte hodiny vedle fotky a seberte záznam (Záznam 2 – Hunk´s Report). Potom zabijte zombie okolo, vyjděte z místnosti ven a sestřelte pravý obraz před vámi (Záznam 3 – Alexander Ashford). Seberte zelenou rostlinu, sejměte trojici Černých vdov (pavouci) a napravo najdete brokovnici. Po schodech seběhněte dolů k recepci, kde si vezměte zlaté cihly u dveří a kuši z recepčního stolu a postupně zlikvidujte pět Hunterů. Poté vyběhněte ven z budovy a připravte se na souboj s bossem.

Boss: T-103 Tyrant
Slabé místo: hlava

Hned na začátku proti vám poběží zleva a vy budete muset uhnout jeho útoku stisknutím akčních tlačítek. Pak se stáhnete ke vchodu a Tyrant půjde proti vám. Několikrát ho zasáhněte pomocí granátometu do hlavy, utečte stranou a vyhněte se dalšímu útoku. Následně už jen odrážejte útoky a padne. Následně mu utečte, shlédněte animaci a započne druhá část souboje uvnitř letadla. Nejprve se vyhýbejte jeho útokům a zbytečně neplýtvejte municí. Zaútočte jen proto, abyste odrazili jeho útok, a tím mu zároveň zredukujete zdraví. Po chvíli se zastavíte u boční stěny letadla a musíte střelit do tlačítka, čímž uvolníte náklad a ochromíte Tyranta. Poté utíkejte za ním, několikrát ho střelte, a jakmile spadne, tak se zachytí rampy. Dejte si pozor na jeho útok a akčními tlačítky se mu vyhněte. Nadále pokračujte v odrážení útoků, počkejte až Tyrant rozbije bednu v letadle a odkryje raketu schovanou uvnitř. Poté už ho jen srazte do kolen, sestřelte dva červené popruhy a pošlete ho na onen svět.

Game Of Oblivion – Kapitola 6

Hratelné postavy: Claire Redfield a Steve Burnside
Období: Resident Evil: Code Veronica X
Předměty a záznamy za dokončení: Crash (Easy), Awakening (Easy), Researcher Zombie (Normal), Worker Zombie (Normal), Moth (Normal), Parasites (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: Nosferatu (S rank, Normal), Alfred´s Ring (S rank, Normal), Alexander´s Earring (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Game Of Oblivion – Kapitola 7
Záznamy v kapitole: Alfred´s Diary (Easy), Alfred And Alexia 1 (Hard), Worker´s Diary (Easy)

Od mrtvoly u dveří naproti si vezměte samopal, podívejte se na letadlo a pak zpět na dveře. Rozstřelte světlo nad mrtvolou, seberte záznam (Záznam 1 – Alfred´s Diary) a postřílejte trojici zombíků napravo od vás. Potom slezte po žebříku o úroveň níž, zabijte 4 zombie u dveří a vstupte do místnosti s nákladními pásy. Ze spodního patra si vezměte granáty, z toho horního zelenou rostlinku a vydejte se po ochozu doprava. Na konci zabijte Sweepera (jedná se o verzi Huntera, která je zbarvená dočervena a má v drápech jed), pokračujte dál a sejměte i další dva. Poté utečte dvojitými dveřmi nazpět do velké místnosti a zabijte několik zombií. Postupně zabijte pětici Sweeperů, vydejte se po ochozu doleva a dejte si pozor na parazita, který vyskočí z mrtvoly. Zabijte ho nožem, seberte dole pod schody zlaté cihly a sejděte dolů. Vydejte se chodbou kupředu, zabijte můru, která zaútočí z chodby nalevo, a vstupte do kanceláře. Ze stolu si vezměte zelenou rostlinu, nalevo sestřelte ze zdi hlavu medvěda a vezměte si záznam (Záznam 2 – Alfred And Alexia 1, Hard). Během prohlídky místnosti posbírejte náboje do granátometu a sprej první pomoci a vstupte do zadní chodby, kde uvidíte svého budoucího nepřítele v cele pod vámi. Potom se vydejte nazpátek, opusťte kancelář a v chodbě zastřelte 4 můry. Chodbou vpravo pokračujte dál, zabijte zombie, které na vás zaútočí, a projděte dvojitými dveřmi. Seberte brokovnici a zlato, napravo sejměte zombíky a o kousek dál vyskočíte na dopravní pás. Hned jak to uděláte, tak před vámi napravo uvidíte klec a uvnitř na sobě naskládané krabice. Rozstřelte tu malou úplně nahoře a seberte poslední záznam (Záznam 3 – Worker´s Diary). Poté seskočte z pásu dolů, za rohem seberte magnum v zadní části a postřílejte tři Sweepery. Dojděte k rohu, zabijte dva Sweepery před vámi, další dva pak za vámi a o kousek dál postřílejte několik zombií. Potom projděte dveřmi do další místnosti, vzadu před vámi seberte zelenou rostlinku a po průzkumu zamčených dveří zamiřte vpravo. Ze sudu si vezměte zlato, pak i brokovnici opřenou vzadu a zahněte doleva na dřevěnou lávku. Po pár krocích se vyhněte jeřábu, který proti vám pojede a zjistíte, že je tu s vámi i Alfred. Schovejte se za roh, sejměte ho dřív než on vás a opět se vyhněte jeřábu. Poté se vydáte kupředu a budete mít šanci uštědřit mu druhý zásah. Následně pak vykouknete zpoza rohu a kamera se částečně stočí na jeřáb nad Alfredem. Střílejte do něj, dokud nespadne a zadními dveřmi vstupte do skladiště. Zde se vypořádejte s nemrtvými dělníky, vylezte po žebříku nahoru a zabije Sweepera, jenž se objeví před vámi. Po dalších dvou žebřících pokračujte vzhůru, seberte samopal ze země a zabijte dva Sweepery, kteří prorazí dveře. V chodbě poté seberte zelenou rostlinku a vyjděte ven na otevřené prostranství, kde zuří sněhová bouře. Po žebříku slezte dolů, svezte se po svahu dolů a na scéně se objeví boss, o kterém jsme dříve mluvili.

Boss: Nosferatu (Alexander Ashford)
Slabé místo: vystouplé srdce na jeho hrudi

Hned jak se objeví a spadne na zem před vás, tak se do něj pusťte a začněte mu střílet do jeho srdce. Zbytečně do něj nestřílejte, pokud mu nebudete ubírat životy a soustřeďte se pouze na odrážení útoků. Útočte na něj, jděte kupředu, a jakmile se mu vyklubou háky z jeho končetin, tak vyskočí na střechu budovy, odkud po vás začne házet sudy. Sestřelte je, dejte si pozor na jeho útočný skok a odrazte ho. V tu chvíli zmáčkněte akční tlačítka, sklouzněte pod něj a několikrát ho zasáhněte přímo do srdce. Pokračujte v útocích, počkejte, až se odplazí kupředu a zvedne kus ledu. Střílejte do Nosferatu co to jen půjde a místo, aby hodil led po vás, tak spadne přímo na něj. Hned poté sejměte velkou nádobu s hořlavinou za ním a vydejte se vlevo. Střílejte do prostřední části lana, dokud se nepřetrhne, pak do bosse, který se objeví na druhém laně a ve vhodnou příležitost skočte na hák. Během houpání střílejte do nepřítele, a jakmile odpadne, tak za ním přeskočte na druhou stranu. Poté už jen odrazte jeho útoky a máte vyhráno.

Game Of Oblivion – Kapitola 7

Hratelné postavy: Claire Redfield a Chris Redfield
Období: Resident Evil: Code Veronica X
Předměty a záznamy za dokončení: Reunion (Easy), Metamorphosis (Easy), Last Words (Easy), Queen (Easy), Atonement (Easy), Old Foe (Easy), Tentacle (Normal), Chris Redfield (Normal), Ants (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: Steve Monster (S rank, Normal), First Form Alexia (S rank, Normal), Second Form Alexia (S rank, Normal), Third Form Alexia (S rank, Normal), Alexia´s Choker (S rank, Normal), Golden Dragonfly (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Operation Javier – Kapitola 3
Záznamy v kapitole: Alexia Ashford (Normal), Queen Ant Report (Easy), Virus Research Report (Easy), Code Veronica Report (Hard), Alfred And Alexia 2 (Hard), Wesker´s Message (Easy), T-Veronica (Easy), Linear Launcher (Easy), Alexander´s Memo (Easy)

Nalevo zabijte pět zombií, které vás napadnou, seberte zlaté cihly ze země a po schodech zamiřte do 2. patra, kde na vás zaútočí chapadla. Střílejte do nich, čímž si je udržíte od těla, vyběhněte nahoru a cestu vám zatarasí další dvě. Držte si je od těla, sestřelte světlo na zdi nalevo a seberte záznam (Záznam 1 – Alexia Ashford, Normal). Pokračujte dál, přeskočte propast a dveřmi vstupte do obývacího pokoje. Hned po vstupu si vezměte sprej první pomoci a samopal ze stolu, pak rostlinu nalevo od krbu a rozstřelte pravý obrázek na krbu (Záznam 2 – Queen Ant Report). Následně ještě střelte do busty nad krbem a objevíte granáty. Až se otočíte vpravo, tak seberte zlaté cihly, zabijte dvě zombie a odkryjte záznam schovaný za obrazem vedle dveří (Záznam 3 – Virus Research Report). Napravo seberte z držáku brokovnici a otevřenými dveřmi vyběhněte na chodbu. Zastřelte dvě zombie, nalevo rozstřelte druhou vitrínu a v ní i nádobí, které skrývá záznam (Záznam 4 – Code Veronica Report, Hard). Jděte kupředu, zabijte zombie a postavy se pokusí otevřít zamčené dveře nalevo. Jakmile se k nim postaví zády, tak rozstřelte první světlo na zdi nalevo a seberte další záznam (Záznam 5 – Alfred And Alexia 2, Hard). Projděte dveřmi před vámi, prohlédněte si chodbu a seberte ze země nejprve rostlinu a poté i samopal. Po otočce vzad se před vámi objeví několik zombií. Nejprve rozstřelte předposlední světlo na stropě, pak seberte záznam (Záznam 6 – Wesker´s Message) a prostřílejte si cestu přes nemrtvé až do kolosea.

Boss: Steve Monster
Slabé místo: vystouplé srdce v pravé části jeho hrudi

Hned po animaci ho několikrát zasáhněte a obě postavy utečou směrem doleva. Rozstřelte rytířské brnění u stěny nalevo, seberte záznam (Záznam 7 – T-Veronica) a pokračujte dál v útocích na Stevea. Ten nemůže být normálně poražen a tím, že mu uberete zdraví, budou vaše postavy rychlejší a celý boj se trošku zrychlí. Uhýbejte jeho útokům, neustále do něj střílejte a po chvíli vás zažene ke sloupu. Z každé strany po vás hodí sekyru a jakmile se otočíte k němu seberte rostlinu na podlaze za ním. Pak pokračujte po plošinách vzhůru, odrážejte Steveovi útoky a jakmile se vám to několikrát podaří a dostanete se až nahoru, tak se vyhněte jeho útoku pomocí akčních tlačítek. To způsobí zřícení podlahy a oba spadnete dolů, kde zjistíte, že ve Steveovi zůstala jeho vlastní sekyra. Po shlédnutí animace se vydejte kupředu, prostřílejte se skrz dvě hejna mravenců a dostanete se do finální místnosti, kde započne další várka soubojů.

Boss: First Form Alexia
Slabé místo: hlava

Hned jak souboj začne, tak v zadní části místnosti na ochozu nalevo si vezměte brokovnici a přímo nad ní rozstřelte světlo (Záznam 8 – Linear Launcher). První část je velmi jednoduchá a dá se urychlit pomocí silných zbraní jako je raketomet nebo granátomet. Vyhněte se jejím ohnivým útokům (v případě, že vás zasáhnou třepte ovladačem a nebudete více zraněni), střílejte do ní tím nejsilnějším co máte a po chvíli padne k zemi. Poté zmutuje a na vás bude čekat její druhá forma.

Boss: Second Form Alexia
Slabé místo: hlava, velký vak pod jejím tělem

Na začátku sestřelte ohně, které proti vám vyšle, nestřílejte do ní a vyhněte se oběma jejím chapadlům. Až se dostanete blíž, tak sestřelte pravé zelené světlo a objevíte záznam (Záznam 9 – Alexander´s Memo). Pak to do ní rychle napalte a uberte ji asi 70% života (jde opravdu pouze o rychlost a sílu vašich zbraní. Ona se poté začne regenerovat a vám nezbude než se zmocnit zbraně Linear Launcher. Opět jí tedy uberte, counterujte chapadla a po žebříku na levé straně vylezte nahoru. Zde opět odrážejte jednotlivé útoky Alexie (chapadla, oheň, mravence) pokračujte po ochozu dál a na konci seskočte dolů. Zde už jen seberte Linear launcher, nastavte si ho v inventáři a napalte to s ním přímo do Alexie.

Boss: Third Form Alexia
Slabé místo: hlava, červená část jejího těla, která spojuje tělo a ocas

Vyhněte se jejím útokům, několikrát to do ní napalte a po žebříku napravo vylezte na ochoz. Po něm doběhněte na konec, dejte si pozor, ať vás nezraní a až se k vám přiblíží, tak to do ní zblízka našijte z Linear launcheru. Tím ji dorazíte a scénář pro vás končí.

Operation Javier – Kapitola 3

Hratelné postavy: Leon S. Kennedy a Jack Krauser
Období: před Resident Evil 4
Předměty a záznamy za dokončení: Scarred (Easy), Plague Crawler (Normal), South American Bat (Normal), Jaberwock S3 (Normal), Ivy +YX (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: Battery Pack (S rank, Normal), Mining Room Key (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Operation Javier – Kapitola 4
Záznamy v kapitole: Javier Hidalgo (Normal), Get-Well Card (Easy), Communication From Krauser 2 (Hard), Javier´s Private Messages (Easy)

Vydejte se kupředu, zabijte plazící se zombii a následně dva Huntery na lávce a dva ve vodě. Na konci lávky si vezměte zlaté cihly, projděte dveřmi a za nimi najdete sprej první pomoci. Pak odbočte za roh, sestřelte druhé světlo na levé stěně a seberte záznam (Záznam 1 – Javier Hidalgo, Normal). O pár kroků dále zastřelte Anubise, projděte dveřmi na můstek a zbavte se dvojice Hunterů. Potom vstupte do další chodby a budete mít na výběr jednu z cest. Dejte se vpravo, rozstřelte světlo na zdi před vámi a seberte záznam (Záznam 2 – Get-Well Card). Dveřmi vyjděte ven a zjistíte, že jste ve slepé uličce. Seberte si tedy ze země samopal, zabijte zombie na lávce naproti a vypořádejte se s Hunterem, který vyskočí z vody. Potom se vydejte na cestu zpět, zastřelte zbylé nemrtvé a na rozcestí pokračujte rovně (dříve volba vlevo). Za rohem seberte rychle kuši, pak zabijte dvě Ivy rostliny pomocí brokovnice a pokuste se otevřít dveře. Zjistíte, že jsou zamčené a budete pokračovat kupředu. Jakmile zahnete vlevo, tak zabijte Anubise, který vás napadne, a projděte dveřmi na konci chodby. Ze země si vezměte brokovnic, vystoupejte o patro výš a vstupte do potemnělé chodby. Hned jak do ní vstoupíte, tak seberte zlaté cihly napravo, zabijte dva obří cvrčky a v boční chodbě seberte granáty, které vidíte na konci. Poté si vezměte do ruky brokovnici, zahněte za roh a postupně postřílejte všechny zombie, které jsou čím dál rychlejší a agresivnější. Jakmile budou všechny mrtvé, tak pokračujte dál a zvolte cestu rovně. Postupně zabijte šest zombií, projděte dveřmi a napravo seberte zelenou rostlinku. Pak sejměte několik piraní ve vodě a postavy utečou do výtahu, který je vyveze nahoru. U kanálu se podívejte dolů, seberte samopal a brokovnici a pokračujte přes lávku na druhou stranu. Jakmile vás napadnou netopýři, tak se s nimi vypořádejte, seběhněte po schodech dolů a zabijte dva Huntery. Následně se připravte na Anubise, který vás napadne zezadu a zamiřte do strojírny. Hned jak do ní vstoupíte, tak sestřelte nástěnku nalevo a seberte záznam (Záznam 3 – Communication From Krauser 2, Hard). Pak prozkoumejte místnost a až se objeví Manuela, tak si s ní promluvte. Následně začněte likvidovat zombíky, ochraňte vaši svěřenkyni před nemrtvými a jakmile otočí všemi uzávěry, tak utíkejte dál. Ve vodním kanále si vezměte ze země rostlinu, potom odstraňte Anubise a pokuste se vylézt po nedalekém žebříku nahoru. V tom vám zabrání dva Hunteři, kterých se zbavte, pak vylezte nahoru a seberte zlaté cihly. Poté utíkejte k výtahu, podívejte se na monstrum Jabberwock S3 a vyjeďte do horní části přehrady. Vyjděte z výtahu ven, zabijte tři vylepšené Ivy rostliny a po schodech vyběhněte na hlavní cestu. Jakmile se podíváte doprava a uvidíte v dálce tři červené dopravní kužely, tak sestřelte třetí zleva a seberte záznam (Záznam 4 – Javier´s Private Messages). Nakonec se vypořádejte se třemi Jabberwocky, proti kterým je účinná brokovnice a kapitola skončí.

Operation Javier – Kapitola 4

Hratelné postavy: Leon S. Kennedy a Jack Krauser
Období: před Resident Evil 4
Předměty a záznamy za dokončení: Conviction (Easy), What Really Happened (Easy), Sorrow (Easy), South American Ant (Normal), Mercenary Zombie (Normal)
Předměty a záznamy za hodnocení: Second Form Hilda (S rank, Normal), Duralumin Case (S rank, Normal), Small Keys (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Operation Javier – Kapitola 5
Záznamy v kapitole: The Sacred Serpents Crime Syndicate (Easy), Veronica Plant (Easy), Javier´s Mansion (Easy), Communication From Krauser 3 (Hard), Javier´s Memorandum (1991) (Easy)

Po úvodní rozmluvě uslyšíte Javierovu řeč a kolem vás se objeví několik zombií. Nejprve zabijte dvě nalevo, potom další tři za bariérou, které po vás budou plivat kyselinu (můžete ji rozstřelit) a nakonec i ty, jež vylezou z náklaďáku. Pokračujte dál, rychle seberte samopal napravo od bedny a dostanete se mezi velké přepravní kontejnery, kde na vás zaútočí dvojice Hunterů. Zabijte je, vzadu ve dveřích si vezměte sprej první pomoci a zneškodněte zombíky v kontejneru. Poté utíkejte dál, sejměte dva Huntery, kteří se před vámi objeví a vyčistěte další kontejner od nemrtvých. Manuela vás upozorní na tajný průchod a tak se k němu vydáte. Rychle zastřelte zombie, které rozrazí dveře, vstupte dovnitř a při sestupu po schodišti seberte zelenou rostlinku nalevo od dveří. Vydejte se koridorem kupředu, projděte kolem cel a po chvíli budete uvězněni. Jakmile se cely otevřou, rychle postřílejte nemrtvé a Manuela otevře tajnou chodbu, kde budete mít na výběr ze dvou cest.

 1. Levá cesta – Utíkejte k mřížím, otevřete je a rozstřelte bedny. Potom posbírejte zlaté cihly a 2 záznamy (Záznam 1 – Veronica Plant, Záznam 2 – The Sacred Serpents Crime Syndicate) a zabijte obří hmyz za vámi. Následně už jen zlikvidujte dvě zombie a dostanete se k místu, kde se cesty scházejí.
 2. Pravá cesta – Zabijte dvě zombie za vámi, pak vstupte do zamčené cely a rozstřelte bedny, které ukrývají kuši a granátomet. Poté zabijte mravence, kteří na vás zaútočí, zabijte obří hmyz a pokračujte k insignii, kde se cesty setkávají.

Po otevření vstupte do druhého koridoru s celami, zastřelte tři zombie, které vylezou z cely a postavy rychle podklouznou pod zásuvnou stěnou. Za rohem si vezměte samopal a po žebříku vylezte nahoru. Hned jak vylezete, tak sestřelte protější lampu na pravém sloupu a objevíte záznam (Záznam 3 – Javier´s Mansion). U stěny nalevo seberte brokovnici, pokračujte doprava a zabijte prvního Anubise. Následně na vás zaútočí dva a postavy to vezmou přímo přes malé nádvoří. U sloupu nalevo seberte zelenou rostlinu, pak postřílejte skupinu zombií a zabijte dvojici Anubisů, kterým jste před chvílí utekli. Ve chvíli, kdy stojíte proti mrtvým Anubisům, tak rychle sestřelte druhé světlo napravo a objevíte záznam, který nezapomeňte seberat (Záznam 4 – Communication From Krauser 3, Hard). Vydejte se dál, vstupte do skleníku a zabijte Jabberwocka S3. Po schodech vyjděte nahoru, seberte si nejprve samopal a o kousek výš kuši a dejte se doprava. Zabijte dvojici Hunterů, potom i jednoho Jabberwocka a pomalu sejděte dolů. Zabijte vylepšené Ivy +YX, následně dva Gamma Huntery a nakonec i jednu zombii a Jabberwocka S3. Proběhněte dveřmi před vámi, vstupte do výtahu a nechte se vyvézt nahoru.

Vyjděte ven, seberte ze země rostlinu a zabijte dvě zombie. Potom utíkejte na konec chodby a vstupte do skladiště. Utíkejte mezi regály, zabijte zombie a jednoho Anubise. Potom se vydejte dál, zlikvidujte dvojici Anubisů a otočte se dozadu. Jakmile se objeví druhá skupina, tak mezi ně hoďte granát a na polici pravého regálů objevíte záznam, který se ukrýval v bedně (Záznam 5 – Javier´s Memorandum (1991)). Následně dodělejte oba Anubise, seberte z regálů granátomet a brokovnici, které se ukrývali v bednách a připravte se na souboj s bossem.

Boss: Second Form Hilda
Slabé místo: hlava (část nad čelistmi), mozek v zadní části těla (nad hlavou)

Hned na začátku do ní nestřílejte, protože jí neublížíte a po chvilce vás povalí na zem. Jakmile se objeví na platformě nad vámi, tak se vyhněte jejímu kyselinovému útoku a začněte jí střílet do slabých míst. Dejte si pozor na její útoky na dálku a snažte se je counterovat přesnou střelbou přímo do hlavy (zde se hodí použít brokovnici). Po několika útocích se vydáte doprava a vylezete nahoru na bedny, odkud máte lepší výhled na Hildu. Několikrát ji trefte do hlavy, přeskočte na platformu napravo a pokračujte v útoku. Jakmile seskočí dolů, hoďte po ní granát, seskočte ji na záda a střílejte přímo do mozku, co jen to půjde. Po chvíli vás shodí dolů a následně odhodí o kus dál. Poté začne Manuela zpívat a na chvíli tím souboj přeruší. Potom už jen stejným způsobem útočte dál a postupně ji dodělejte.

Operation Javier – Kapitola 5

Hratelné postavy: Leon S. Kennedy a Jack Krauser
Období: před Resident Evil 4
Předměty a záznamy za dokončení: The Abyss (Easy), Desperation (Easy), End Credits (Easy)
Předměty a záznamy za hodnocení: V Complex (S rank, Normal), Sterilization Key (S rank, Normal), Machine Room Key (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Operation Javier – Kapitola 6 (Abyste otevřeli tuto kapitolu, tak musíte zničit V Complex předtím než ho Manuela spálí svou krví. Je zde několik předem naskriptovaných částí, kde svou krev použije, což nevadí. Pro vás je důležité, abyste dokončili kapitolu, co nejrychleji to půjde.)
Záznamy v kapitole: End Of The Road (Easy), Return (Easy)

Boss: V Complex
Slabé místo: rudé svítící oči ve střední části

Tento souboj je velmi jednoduchý a z velké části záleží na tom, jak máte vylepšené vaše zbraně. Vezměte si do ruky nejlépe vylepšenou brokovnici, začněte do monstra střílet a několika ranami mu uberte život. Odrazte případné útoky chapadel a dodělejte ho.

Potom se vydejte k díře ve zdi, seberte sprej první pomoci a za rohem vezměte ze země zlaté cihly. Vstupte do důlní šachty, vzadu napravo seberte zlaté cihly a po několika krocích zmáčkněte akční tlačítka, čímž se vyhnete chapadlům. Na konci zahněte doleva, rychle si z police vezměte náboje do magnumu a zlato a pokračujte ven na otevřené prostranství.

Boss: V Complex
Slabé místo: hlava, spojovací body na každé noze

Prvně bych chtěl upozorni, že oba záznamy nelze získat naráz. Pokud necháte Manuelu, aby zničila V Complex pomocí své krve tak získáte první záznam (Záznam 1 – End Of The Road) a pokud ho zničíte sami, aniž by ho ona zabila svou krví, tak získáte druhý záznam a rovněž odemknete kapitolu 6 (Záznam 2 – Return). Hned jak souboj začne, přepněte si na vylepšený samopal a střílejte bossovi do hlavy. Pak se vyhněte akčními tlačítky končetině útočící zprava, následně i té zleva a dál útočte na hlavu. Tímto mu uberte 90% zdraví a bude následovat sekvence, při které se končetinám nebudete moci vyhnout. Shlédněte animaci a připravte se na druhou část boje. Nyní mu musíte zničit nohy. V této části jde o rychlost a na souboj se výborně hodí raketomet nebo brokovnice. Rychle mu začněte střílet do spojovacího kloubu a co nejrychleji mu uberte zdraví na nulu. Pak mu noha praskne a vy se přesunete k druhé. Pokud vám to bude dlouho trvat, tak se přesunete přímo pod jeho tělo a budete muset sestřelovat malé vybuchující koule, které proti vám pošle. Zničte mu tedy i druhou nohu a započne třetí část souboje, ve které mu stanete tváří v tvář. Zde můžete velmi dobře využít taktiku z první části a jen se vyhýbat jeho pařátům a střílet mu do hlavy. Zredukujte mu zdraví na nulu a dokončete kapitolu, po které si můžete vychutnat skvělou animaci.

Operation Javier – Kapitola 6

Hratelné postavy: Leon S. Kennedy a Jack Krauser
Období: před Resident Evil 4
Předměty a záznamy za dokončení: Reserve (Easy), In-depth (Easy), Distress (Easy)
Předměty a záznamy za hodnocení: Hemostatic (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář: Operation Javier – Kapitola 7
Záznamy v kapitole: CODE: Remnants (Easy), Communications From Wesker (Faxed Documents) (Easy), Manuela Veronica (Normal), Manuela´s Lullaby (Hard), Albert Wesker (Easy)

Tato kapitola je úplně totožná s kapitolou 4 na obtížnost Very Hard a má přidaný dialog od Krausera.

Po úvodní rozmluvě uslyšíte Javierovu řeč a kolem vás se objeví několik zombií. Nejprve zabijte dvě nalevo, potom další tři za bariérou, které po vás budou plivat kyselinu (můžete ji rozstřelit) a nakonec i ty, jež vylezou z náklaďáku. Pokračujte dál, rychle seberte samopal napravo od bedny a dostanete se mezi velké přepravní kontejnery, kde na vás zaútočí dvojice Hunterů. Zabijte je, vzadu ve dveřích si vezměte sprej první pomoci a zneškodněte zombíky v kontejneru. Poté utíkejte dál, sejměte dva Huntery, kteří se před vámi objeví a vyčistěte další kontejner od nemrtvých. Manuela vás upozorní na tajný průchod a tak se k němu vydáte. Rychle zastřelte zombie, které rozrazí dveře, vstupte dovnitř a při sestupu po schodišti seberte zelenou rostlinku nalevo od dveří. Vydejte se koridorem kupředu, projděte kolem cel a po chvíli budete uvězněni. Jakmile se cely otevřou, rychle postřílejte nemrtvé a Manuela otevře tajnou chodbu, kde budete mít na výběr ze dvou cest.

 1. Levá cesta – Utíkejte k mřížím, otevřete je a rozstřelte bedny. Potom posbírejte zlaté cihly a 2 záznamy (Záznam 1 – CODE: Remnants, Záznam 2 – Communication From Wesker (Faxed Documents)) a zabijte obří hmyz za vámi. Následně už jen zlikvidujte dvě zombie a dostanete se k místu, kde se cesty scházejí.
 2. Pravá cesta – Zabijte dvě zombie za vámi, pak vstupte do zamčené cely a rozstřelte bedny, které ukrývají kuši a granátomet. Poté zabijte mravence, kteří na vás zaútočí, zabijte obří hmyz a pokračujte k insignii, kde se cesty setkávají.

Po otevření vstupte do druhého koridoru s celami, zastřelte tři zombie, které vylezou z cely a postavy rychle podklouznou pod zásuvnou stěnou. Za rohem si vezměte samopal a po žebříku vylezte nahoru. Hned jak vylezete, tak sestřelte protější lampu na pravém sloupu a objevíte záznam (Záznam 3 – Manuela Veronica, Normal). U stěny nalevo seberte brokovnici, pokračujte doprava a zabijte prvního Anubise. Následně na vás zaútočí dva a postavy to vezmou přímo přes malé nádvoří. U sloupu nalevo seberte zelenou rostlinu, pak postřílejte skupinu zombií a zabijte dvojici Anubisů, kterým jste před chvílí utekli. Ve chvíli, kdy stojíte proti mrtvým Anubisům, tak rychle sestřelte druhé světlo napravo a objevíte záznam, který nezapomeňte seberat (Záznam 4 – Manuela´s Lullaby, Hard). Vydejte se dál, vstupte do skleníku a zabijte Jabberwocka S3. Po schodech vyjděte nahoru, seberte si nejprve samopal a o kousek výš kuši a dejte se doprava. Zabijte dvojici Hunterů, potom i jednoho Jabberwocka a pomalu sejděte dolů. Zabijte vylepšené Ivy +YX, následně dva Gamma Huntery a nakonec i jednu zombii a Jabberwocka S3. Proběhněte dveřmi před vámi, vstupte do výtahu a nechte se vyvézt nahoru. Vyjděte ven, seberte ze země rostlinu a zabijte dvě zombie. Potom utíkejte na konec chodby a vstupte do skladiště. Utíkejte mezi regály, zabijte zombie a jednoho Anubise. Potom se vydejte dál, zlikvidujte dvojici Anubisů a otočte se dozadu. Jakmile se objeví druhá skupina, tak mezi ně hoďte granát a na polici pravého regálů objevíte záznam, který se ukrýval v bedně (Záznam 5 – Albert Wesker). Následně dodělejte oba Anubise, seberte z regálů granátomet a brokovnici, které se ukrývali v bednách a připravte se na souboj s bossem.

Boss: Second Form Hilda
Slabé místo: hlava (část nad čelistmi), mozek v zadní části těla (nad hlavou)

Hned na začátku do ní nestřílejte, protože jí neublížíte a po chvilce vás povalí na zem. Jakmile se objeví na platformě nad vámi, tak se vyhněte jejímu kyselinovému útoku a začněte jí střílet do slabých míst. Dejte si pozor na její útoky na dálku a snažte se je counterovat přesnou střelbou přímo do hlavy (zde se hodí použít brokovnici). Po několika útocích se vydáte doprava a vylezete nahoru na bedny, odkud máte lepší výhled na Hildu. Několikrát ji trefte do hlavy, přeskočte na platformu napravo a pokračujte v útoku. Jakmile seskočí dolů, hoďte po ní granát, seskočte ji na záda a střílejte přímo do mozku, co jen to půjde. Po chvíli vás shodí dolů a následně odhodí o kus dál. Poté začne Manuela zpívat a na chvíli tím souboj přeruší. Potom už jen stejným způsobem útočte dál a postupně ji dodělejte.

Operation Javier – Kapitola 7

Hratelné postavy: Leon S. Kennedy a Jack Krauser
Období: před Resident Evil 4
Předměty a záznamy za dokončení: Stake (Easy), Turning Point (Easy)
Předměty a záznamy za hodnocení: Virgin Heart (S rank, Hard)
Odemknutelné zbraně:
Odemknutelný scénář:
Záznamy v kapitole:

Stejně jako předchozí kolo, tak i tohle je totožné s předchozím, ale tentokrát kapitolou 5 na obtížnost Very Hard. Navíc je zde přidán Krauserův komentář. Jelikož se zde nenacházejí žádné dokumenty, tak pro případné problémy použijte návod kapitoly 5.

Zbraně

Brokovnice
Info: Rozptyl této zbraně je nejúčinnější na blízkou vzdálenost.
Druh vylepšeníTřídaCena
SílaBB+6 000
B+A12 000
AA+22 000(Max)
Frekvence střelbyCC+6 000
C+B10 000
BB+16 000
B+A22 000(Max)
Rychlost přebíjeníC(Max)
Kapacita zásobníkuCC+5 000
C+B9 000
BB+14 000
B+A21 000(Max)
Síla zastaveníAA+10 000
A+S16 000
SS+22 000(Max)
Samopal
Info: Slabší síla této zbraně je vyvážena její rychlostí.
Druh vylepšeníTřídaCena
SílaCC+6 000
C+B10 000
BB+16 000
B+A22 000(Max)
Frekvence střelbyA+S16 000
SS+22 000(Max)
Rychlost přebíjeníCC+6 000
C+B10 000
BB+16 000
B+A22 000(Max)
Kapacita zásobníkuAA+12 000
A+S16 000
SS+22 000(Max)
Síla zastaveníCC+8 000
C+B14 000
BB+22 000(Max)
Pistole
Info: Malá pistole, která má neomezenou munici. Je skvělá pro headshoty.
Druh vylepšeníTřídaCena
SílaDD+2 500
D+C8 000
CC+14 000
C+B20 000(Max)
Frekvence střelbyBB+6 000
B+A12 000
AA+20 000(Max)
Rychlost přebíjeníBB+5 000
B+A9 000
AA+14 000
A+S20 000(Max)
Kapacita zásobníkuBB+5 000
B+A9 000
AA+14 000
A+S20 000(Max)
Síla zastaveníDD+2 500
D+C8 000
CC+14 000
C+B20 000(Max)
Magnum
Info: Velmi silná zbraň s průbojnými náboji. Je dobrá na krátkou i dlouhou vzdálenost.
Druh vylepšeníTřídaCena
SílaAA+14 000
A+S16 000
SS+22 000
Frekvence střelbyCC+8 000
C+B12 000
BB+16 000
B+A22 000(Max)
Rychlost přebíjeníCC+8 000
C+B12 000
BB+16 000
B+A22 000(Max)
Kapacita zásobníkuC(Max)
Síla zastaveníAA+14 000
A+S16 000
SS+22 000(Max)
Granátomet
Info: Střílí explozivní munici, která ochromí širší okolí.
Druh vylepšeníTřídaCena
SílaAA+10 000
A+S14 000
SS+20 000(Max)
Frekvence střelbyCC+10 000
C+B14 000
BB+20 000(Max)
Rychlost přebíjeníCC+6 000
C+B10 000
BB+14 000
B+A20 000(Max)
Kapacita zásobníkuD+C6 000
CC+10 000
C+B14 000
BB+20 000(Max)
Síla zastaveníAA+10 000
A+S14 000
SS+20 000(Max)
Kuše
Info: Kuše je určena pro rychlou střelbu šípů
Druh vylepšeníTřídaCena
SílaCC+5 000
C+B9 000
BB+13 000
B+A19 000(Max)
Frekvence střelbyAA+9 000
A+S13 000
SS+19 000(Max)
Rychlost přebíjeníBB+5 000
B+A9 000
AA+13 000
A+S19 000(Max)
Kapacita zásobníkuBB+5 000
B+A9 000
AA+13 000
A+S19 000(Max)
Síla zastaveníCC+9 000
C+B13 000
BB+19 000(Max)
Raketomet
Info: Střílí silné rakety, které dokážou zničit velkou plochu, ale pomalu se přebíjí.
Druh vylepšeníTřídaCena
SílaA+S16 000
SS+22 000(Max)
Frekvence střelbyDD+14 000
D+C16 000
CC+22 000(Max)
Rychlost přebíjeníDD+14 000
D+C16 000
CC+22 000(Max)
Kapacita zásobníkuDD+16 000
D+C22 000(Max)
Síla zastaveníSS+22 000(Max)
Linear Launcher
Info: Nejsilnější zbraň ve hře, která je skvělá na dálku. Musí se po každé střele dobít.
Druh vylepšeníTřídaCena
SílaSS+22 000(Max)
Frekvence střelbyD(Max)
Rychlost dobíjeníDD+8 000
D+C12 000
CC+16 000
C+B22 000(Max)
Kapacita zásobníkuD(Max)
Síla zastaveníSS+22 000(Max)
Granáty
Info: Klasický granát, který plošně zlikviduje vše v dosahu.
Druh vylepšeníTřídaCena
Síla+(Max)
Frekvence hoduD(Max)
Rychlost dobíjeníD(Max)
KapacitaS(Max)
Síla zastaveníB(Max)

Ocenění

 1. Game Cleared (Easy): Dokončete všechny kapitoly na obtížnost Easy.
 2. Game Cleared (Normal): Dokončete všechny kapitoly na obtížnost Normal.
 3. Game Cleared (Hard): Dokončete všechny kapitoly na obtížnost Hard.
 4. Don´t Give Up: Odemkněte obtížnost Very Easy (zemřete 10x v řadě na Easy).
 5. Resident Evil Master: Dokončete všechny kapitoly na obtížnost Very Hard.
 6. S.T.A.R.S. Mission: Dokončete tajnou kapitolu.
 7. Story Completed: Dokončete hru s použitím všech postav.
 8. Thanks You For Playing: Hrajte hru více jak 50 hodin.
 9. Character Collector: Získejte všechny archívy postav.
 10. Enemy Collector: Získejte všechny archívy nepřátel.
 11. Item Collector: Získejte všechny archívy předmětů.
 12. Document Collector: Získejte všechny archívy dokumentů.
 13. Movie Collector: Získejte všechny filmové archívy.
 14. Sound Collector: Získejte všechny zvukové archívy.
 15. Extreme Collector: Získejte všechny archívy.
 16. Zombie Shooter: Zabijte 100 zombií.
 17. Zombie Hunter: Zabijte 500 zombií.
 18. Zombie Killer: Zabijte 1 000 zombií.
 19. Hunter Killer: Zabijte 100 Hunterů.
 20. Licker Killer: Zabijte 50 Lickerů.
 21. Jabberwock Killer: Zabijte 30 Jabberwocků S3.
 22. Indomitable Spirit: Použijte continue 5x v řadě.
 23. You Could Be A Zombie: Zemřete 15x v řadě.
 24. Well-Off: Posbírejte 50 000 zlaťáků.
 25. Wealthy: Posbírejte 100 000 zlaťáků.
 26. Ultra-Rich: Posbírejte 150 000 zlaťáků.
 27. Weapon Master: Plně vylepšete všechny svoje zbraně.
 28. Take It Back: Úspěšně 10x counterujte útok.
 29. Head Shooter: Ustřelte hlavu 50 nepřátelům.
 30. Head Hunter: Ustřelte hlavu 100 nepřátelům.
 31. Executioner: Ustřelte hlavu 200 nepřátelům.
 32. Bomber: Použijte 50 granátů.
 33. Mad Skillz: Dokončete všechny kapitoly s hodnocením S.
 34. Speedster: Dokončete všechny kapitoly s celkovým časem pod 5 hodin.
 35. Trigger Happy: Vystřelte víc jak 10 000 nábojů.
 36. Vegetarian: Použijte 50 rostlin.
 37. Pinhead: Dokončete jednu kapitolu jen s kuší.
 38. Put Your Trust In Others: Nechte vašeho partnera zabít 30 nepřátel.
 39. Memory Of A Lost City 1 Expert: Dokončete Memory Of A Lost City 1 bez úmrtí.
 40. Memory Of A Lost City 2 Expert: Dokončete Memory Of A Lost City 2 bez úmrtí.
 41. Memory Of A Lost City 3 Expert: Dokončete Memory Of A Lost City 3 bez úmrtí.
 42. Memory Of A Lost City 4 Expert: Dokončete Memory Of A Lost City 4 bez úmrtí.
 43. Memory Of A Lost City 5 Expert: Dokončete Memory Of A Lost City 5 bez úmrtí.
 44. Memory Of A Lost City 6 Expert: Dokončete Memory Of A Lost City 6 bez úmrtí.
 45. Memory Of A Lost City 7 Expert: Dokončete Memory Of A Lost City 7 bez úmrtí.
 46. Memory Of A Lost City 8 Expert: Dokončete Memory Of A Lost City 8 bez úmrtí.
 47. Game Of Oblivion 1 Expert: Dokončete Game Of Oblivion 1 bez úmrtí.
 48. Game Of Oblivion 2 Expert: Dokončete Game Of Oblivion 2 bez úmrtí.
 49. Game Of Oblivion 3 Expert: Dokončete Game Of Oblivion 3 bez úmrtí.
 50. Game Of Oblivion 4 Expert: Dokončete Game Of Oblivion 4 bez úmrtí.
 51. Game Of Oblivion 5 Expert: Dokončete Game Of Oblivion 5 bez úmrtí.
 52. Game Of Oblivion 6 Expert: Dokončete Game Of Oblivion 6 bez úmrtí.
 53. Game Of Oblivion 7 Expert: Dokončete Game Of Oblivion 7 bez úmrtí.
 54. Operation Javier 1 Expert: Dokončete Operation Javier 1 bez úmrtí.
 55. Operation Javier 2 Expert: Dokončete Operation Javier 2 bez úmrtí.
 56. Operation Javier 3 Expert: Dokončete Operation Javier 3 bez úmrtí.
 57. Operation Javier 4 Expert: Dokončete Operation Javier 4 bez úmrtí.
 58. Operation Javier 5 Expert: Dokončete Operation Javier 5 bez úmrtí.
 59. Operation Javier 6 Expert: Dokončete Operation Javier 6 bez úmrtí.
 60. Operation Javier 7 Expert: Dokončete Operation Javier 7 bez úmrtí.
 61. Partner You Can Count On: V modu pro 2 hráče nechte, ať vám spoluhráč 5x pomůže.
 62. Friendly Play: Dohrajte všechny kapitoly v modu pro 2 hráče.

Extras

Very Easy mód: Zemřete 15x v jedné kapitole na obtížnost Easy.
Very Hard mód: Dohrajte hru na obtížnost Hard.
Linear Launcher: Dohrajte hru na obtížnost Hard.
Tofu mód: Dokončete kapitolu Operation Javier 5. Mód najdete v hlavním menu přímo pod položkou Options.

Štítky: ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *