Ukázka z nevydaných Pilotwings pro Wii

Studio Factor 5 pracovalo na dvou hrách série Pilotwings, které nakonec byly zrušeny a nikdy nebyly vydány. Jeden díl byl vyvíjen pro GameCube a odehrával se v realistickém světě během studené války. Druhou hru pak studio vyvíjelo pro Wii a mělo se jednat o odlehčený titul — studio vytvořilo svět podobný planetě Zemi s různými letadly a misemi.

Co určitě stojí za zmínku, že Factor 5 chtěl, aby Nintendo pro tuto hru licencovalo technologii brýlí, které by hráč měl na hlavě a ty sledovaly pohyby hlavy. Pokud by hráč naklonil hlavu, naklonilo by to i kameru ve hře.

Je dobré uvést, že obě hry nebyly iniciovány Nintendem; bylo to právě studio Factor 5, které samo o sobě vymyslelo koncept, vyrobilo prototyp a přišlo za Nintendem s nabídkou na spolupráci na těchto titulech. Nintendo nicméně obě nabídky odmítlo.

Na hře pro Wii vývojáři poté pracovali nadále a chtěli ji tedy vydat jako novou, vlastní značku. Název projektu se několikrát změnil, od Sky, přes Wii Flight až po WiiFly. Nakonec se projekt jmenoval WeFly, když Nintendo vývojáře varovala, že použití Wii v názvu nebude tolerovat.

A přestože Nintendo hru odmítlo jako nové Pilotwings, tak se studiem Factor 5 na dalším vývoji spolupracovalo — umožnilo hře WeFly používat Mii postavičky hráčů a také zpřístupnilo i data z Wii Forecast Channelu, kdy hra mohla využívat data o skutečném počasí. Dokonce pokračovaly i diskuze o výrobě výše zmíněných brýlí.

Vývoj byl nicméně nakonec zrušen, když studiu Factor 5 došly peníze a to bylo donuceno zavřít krám. Zde se můžete alespoň podívat na záběry z prototypu hry:

Zdroj

Štítky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *